Loszken Napisano 3 Sierpnia 2020 Napisano 3 Sierpnia 2020 Witam serdecznie wszystkich, jako że złapałem bakcyla na rower i czuję jego niedoskonałości w miarę swoich możliwości chciałbym coś z tym zrobić. Posiadam carrere crossfire która już kilka lat ma za soba, i jest w niej wsadzony widelec amortyzowany: https://www.amaincycling.com/sr-suntour-m3010-suspension-fork-700c-11-8-threadless-steerer-50mm-travel-gsfm3010apz00182/p310979 Chciałbym go wywalić a wsadzić na to miejsce sztywny widelec. Teraz moje pytanie jest do panów majstrów, czy spasuje że sztywnym widelcem geometrię jaka aktualnie ma czy zmiana wywoła to że będę miał przód niżej i csly czas będę jak by spadał na mostek ? ( Lubię dłubać we własnym zakresie i właśnie ten rower ma służyć mi za naukę jak co po kolei naprawić, wymienić, wyregulować) Jeszcze jedno pytanie chciałbym zadac, aktualnie też posiadam osprzęt tourney tx .. który już w w supporcie ma luzu i strzyka jak mocniej dociskam( po górki). Pomyślałem że fajnie by było go również wymienić i sprawdzać osprzety trafiłem na Shimano Sora gruba która również ma możliwość kupna manetek na płaska kierownicę. Pytanie brzmi następująco: ( wiadomo nie ma sensu nic większego przy tym rowerze robić na pewno z punktu czysto logicznego) ale gdybym wywalił wszystkie graty do gołej ramy, złożył na nowych częściach sora, wymienił, kola, opony. Czy rower ważący +- 12-13 kg taki o to wystarczy do rekreacyjnej jazdy żeby lekko i przyjemnie pochłaniać km? Pozdrawiam gorąco jeżeli ktoś tu doszedł ! Cytuj
Mihau_ Napisano 3 Sierpnia 2020 Napisano 3 Sierpnia 2020 9 godzin temu, Loszken napisał: Chciałbym go wywalić a wsadzić na to miejsce sztywny widelec. Teraz moje pytanie jest do panów majstrów, czy spasuje że sztywnym widelcem geometrię jaka aktualnie ma czy zmiana wywoła to że będę miał przód niżej i csly czas będę jak by spadał na mostek ? ( Lubię dłubać we własnym zakresie i właśnie ten rower ma służyć mi za naukę jak co po kolei naprawić, wymienić, wyregulować) Sztywny widelec ma mieć taką samą długość jak amortyzowany 9 godzin temu, Loszken napisał: Jeszcze jedno pytanie chciałbym zadac, aktualnie też posiadam osprzęt tourney tx .. który już w w supporcie ma luzu i strzyka jak mocniej dociskam( po górki). Pomyślałem że fajnie by było go również wymienić i sprawdzać osprzety trafiłem na Shimano Sora gruba która również ma możliwość kupna manetek na płaska kierownicę. Pytanie brzmi następująco: ( wiadomo nie ma sensu nic większego przy tym rowerze robić na pewno z punktu czysto logicznego) ale gdybym wywalił wszystkie graty do gołej ramy, złożył na nowych częściach sora, wymienił, kola, opony. Czy rower ważący +- 12-13 kg taki o to wystarczy do rekreacyjnej jazdy żeby lekko i przyjemnie pochłaniać km? Totalny bezsens pod względem finansowym. Wydasz kupę kasy a będziesz miał crossa z szosowym napędem, nie zacznie szybciej jeździć Jeśli chodzi o trudności techniczne to 1. Klamka sory może nie obsługiwać v-brake (jeśli takie masz) 2. Ramię korby może zahaczać o tylny trójkąt Cytuj
Loszken Napisano 3 Sierpnia 2020 Autor Napisano 3 Sierpnia 2020 27 minut temu, Mihau_ napisał: Totalny bezsens pod względem finansowym. Wydasz kupę kasy a będziesz miał crossa z szosowym napędem, nie zacznie szybciej jeździć Czyli lepiej doprowadzić go do stanu takiego jaki chce i zbierać na jakiś gravel fajny. No nic zostanie mi tylko w nim zmienić widelec i nic więcej poza serwisem nie zmieniać. Gravele w ok. 5-7 tys PLN idzie coś ustrzelić fajnego ? Może używka jakaś. Dziękuję za odpowiedź! Cytuj
Mihau_ Napisano 3 Sierpnia 2020 Napisano 3 Sierpnia 2020 Za 7k znajdziesz już coś na hydraulice więc całkiem spoko Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.