Skocz do zawartości

[regeneracja] Lagi do anodowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję chętnych, którzy mają zniszczone lagi (wytarcia, przetarcia) i mogą je oddać bez gwarancji zwrotu. Potrzebuję ich do anodowania żeby wypracować najlepszą metodę. (Wyłącznie aluminiowe)

Anodowalem lagi w swoim foxie i wyszło to bardzo dobrze, możecie poczytać o tym w moim temacie: https://www.forumrowerowe.org/topic/226470-amortyzator-fox-32-float-rl-140mm-przetarcie-górnej-goleni-przy-uszczelce/

 

Jest szansa, że zwrócę je zregenerowane w ramach oddania ich do mnie. 
Osoby chętne zapraszam na pw

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno osiągasz tą samą średnicę jak przed anodowaniem. Ja już bardzo głęboko sięgałem z tym tematem co do ponownego anodowania rur goleniowych, tym bardziej że wysyłałem to do instytutów metali nieżelaznych które zajmują się badaniem anody

Rury już wysyłałem do wszystkich Polskich jak również zagranicznych firm i żadna z firm nie była w stanie osiągnąć w 100% tą samą średnicę zewnętrzną

Anoda musi być twarda a nie miękka bo jeśli rysy się robią to jest na pewno miękka. Fabrycznie daja ok. 50 mikronów na czystym szlifowanym aluminium. Żeby na nowo anodować to trzeba usunąć starą anodę co wiążę się z podebraniem aluminium. i teraz żeby otrzymać tą samą średnicę zewnętrzną rur goleniowych to trzeba położyć ze 2 razy grubszą warstwę anody niż było fabrycznie

Ponadto zwykłe anodowanie daje półmatową powierzchnie przez co trzeba póżniej jeszcze dać do elektropolerowania co zmniejsza średnice rur goleniowych

Oczywiście ci życzę powodzenia w anodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie było problemów z anodowaniem i trzyma się do tej pory. To nie jest miękka anoda, tylko twarda miałem odpowiednie warunki do tworzenia takiej powłoki. Zanim anodowałem to robiłem dużo prób. Nie ma żadnych luzów ani wycieków oleju, nie zanurzałem lag w celu zdjęcia powłoki tylko ją przecierałem roztworem aby właśnie uniknąć wżerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to mogę ci wysłać 2 rury goleniowe. Jeśli mi je odnowisz to wtedy będę w stanie uwierzyć i to ocenić czy na pewno jest w 100% twarda anoda z elektropolerowaniem oraz z odpowiednią zachowaną średnicą

Rur sterowych przetartych mam sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...