Skocz do zawartości
Nixson

[Dartmoor 26player] Jaki suport i korby?

Rekomendowane odpowiedzi

Nixson

Witam, przychodzę z zapytaniem jakie korby oraz suport wybrać do roweru dartmoor 26player. Myśle o kwocie około 300zł. Na stronie pisze, że jest potrzebny suport euro 73.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Zależy to tylko i wyłączenie od Ciebie i napędu jaki zastosujesz. 

Możesz iść w korby typowo BMX, możesz iść w korby np. Shimano HTII ze zintegrowaną osią. 

W pierwszej opcji jest korba Chukka Two, plus suport Euro BB Intro do osi 19mm i zębatka, w okolicach 300zł idzie to kupić. 

Możesz też pójść w korbę Shimano MT300, do tego suport BB52/MT800, zdjąć zębatki, dać blat narrow wide powiedzmy 32T i też będzie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czik

A po co mu narrow wide do dirtu? Przecież łańcuch powinien być tak napięty żeby uniemożliwiać spadanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Nikt nie powiedział że do dirtu i że nie będzie tam przerzutki. Ja zapytałem jaki napęd jest planowany, Ty z góry założyłeś że będzie to singlespeed. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Czik

Szanujmy się ale tylko srunterzy wkładają przerzutki do ramy stricte dirtowej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Mateusz750
      Przez Mateusz750
      Witam wszystkich. Posiadam rower wyżej wymieniony w tytule. Rozmiar ramy XL. Chciałbym wymienić suport (FP-B902) i korbę (SR Suntour 48-38-28Tx170mm) na nowe. Fajnie jakby ktoś polecił jakieś modele w niedużych pieniądzach, gdyż nie znam rozmiaru suportu i nie wiem za czym się rozglądać. Pozdrawiam.
    • Cincin
      Przez Cincin
      Witem, jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam malutki problem z gwintem w mufie (jest trochę uszkodzony). Pytanie brzmi tak : Co mam z tym zrobić, czy da się to ładnie naprawić żeby wszystko grało. 
    • cichyMTB6
      Przez cichyMTB6
      Witam. Mam pomysł złożenia sobie rowerku trailowego Dartmoor Primara na kołach 29 w rozmiarze XL ( posiadam 2 metry wzrostu i waga 80kg ) Pytanie jest następujące, czy warto się w to bawić i zaoszczędzić? Czy lepiej kupić nowy? Zaznaczam z góry że nie ma możliwości kupienia nowego roweru na ramie XL. Nie powiem zajawilem się pomysłem dlatego nie miałbym nic przeciwko składaniu.
      Jeżeli uważacie, że pomysł nie jest najgorszy składanie zacznę od widelca no i właśnie Pytanie jaki amortyzator byście polecili bym wsadził o 130mm skoku? rodzaj sterów: IS42/IS52
      Rama;
      https://rowerowy.com/sklep/czesci/ramy/enduro-all-mountain/prod/dart-primal-29-frame

pozdrawiam. 
    • Magnaflow
      Przez Magnaflow
      Witam tak jak w temacie czy da się założyć korby które wymagają suportu 113mm na suport 111mm? Mam kasetę 9 rzędowa  i będąc totalnym laikiem próbowałem założyć korby shimano tourney które są przystosowane do 7 8 rzędow. Po założeniu okazało się że nie da się nawet zakręcić korbą bo przylega do ramy. Szukam teraz korby na kwadrat która będzie pasowała do suportu 110, 111mm i do 9 rzędow czy jest taka korba w ogóle możliwa do zdobycia? Czy da się wsadzić korbę 113mm na suport 111mm?
    • Davaeorn
      Przez Davaeorn
      Cześć.
      Dzisiaj czyszcząc rower, bo nazbieralo się sporo syfu, chyba spowodowałem mały problem - mianowicie (mając rower do góry kołami) czyscilem szczotka okolice suportu i zębatki w tylnym napędzie. Prawdopodobnie ową szczotka wepchnąłem ziarenko/a piasku w owe rejony. Efekt - chrobocze. Wkurza. Wcześniej tego na pewno nie było, mam wyczulony słuch na takie rzeczy. 
      Pytanie, czy mogę jakoś bez rozbierania wszystkiego to próbować wyczyścić? Sprężone powietrze, myjka ciśnieniowa?