Skocz do zawartości

[napęd] Wymiana kasety i korby


goorek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Mam poczciwego, niezawodnego Lazaro V3 i już na jednym łańcuchu przejechałem blisko 5 tys. km.  Chyba już go powinienem wymienić bo lata mocno, kupiłem osłonę neoprenową bo obijał mi się. Ponadto pojawił się ostatnio problem z przerzutką tylną. Często nie łapie zrzucania niżej na słabsze, do przodu na większe idealnie wrzuca, ale jak jadę pod górkę i muszę zrzucać na mniejsze to staje się irytujące. To może być wina zużytego łańcucha? Jeśli wymieniałbym łańcuch to musiałbym od razu wymienić kasetę i zębatki do korby ( Shimano Acera fc t3010 to chyba można same zębatki dokupić?)?

Obecnie w rowerze mam - Kaseta SHIMANO Alivio CS-HG3000 i Shimano łańcuch CN-HG53 i komplet taki wychodzi do 150 zł, ale z korbą to będzie sporo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A może tak ogarnąć regulację przerzutki? Linki się wyciągają, "naturalne zużycie". Znajdź sobie jakiś film instruktażowy na yt, np. park tool'a i zrób krok po kroku. Zresztą wymiana inek/pancerzy też nie zaszkodzi, koszt niewielki a jakość zmiany biegów na pewno wzrośnie. 

2. Łańcuch po 5kkm na pewno jest zużyty.

3. Wymień sam łańcuch a jeśli będzie przeskakiwać to dopiero myśl o reszcie. Kup sobie też przymiar do łańcucha, kilka złotych a będziesz kontrolował jego zuzycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...