Skocz do zawartości

[pedały] przesiadka na szosie z SPD na Spd-sl - czy może lepszy but?


Vector

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Vector napisał:

Krótko i na temat - nie było warto.

Daje punktaka za szczerość ;-)

 

W dniu 19.04.2020 o 20:52, radziuGD napisał:

Nie przesadzaj m089:bardzo przyzwoity but jeśli użwany zgodnie z przeznaczeniem.

Serio, to jedyny but w ktorym nie bylem w sanie jezdzic dluzej niz 1,5h ugniatal mi kostki stopy kolo malego palca niemilosiernie i bylo to ciezkie do zneisienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cinol123 napisał:

Daje punktaka za szczerość ;-)

To samo :D Wielu usprawiedliwiałoby sobie zakup i twierdziło że musi być lepiej to i jest.

Autorze tematu, wiem że wydanie sporej kwoty boli i pewnie nie chcesz się rozwodzić, ale może jakiś komentarz? Rozumiem, że dolegliwości zostały, a i te mityczne "lepsze transfery mocy" nie miały miejsca i buty niestety nie okazały się "bez porównania lepsze"..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słuchajcie, będę szczery, jeszcze nigdy ale to nigdy nie było mi tak źle po wydaniu pieniędzy. 

Niestety tak czasami bywa jak się ''sprawdza na własnej skórze''... :( 

Co do butów - bardzo dobrze wykonane, bardzo przewiewne, faktycznie bardzo sztywne sztywne.

Pedały bardzo lekkie w stosunku do tych, które miałem pod SPD, niby katalogowo nie wiele, ale w ręku naprawdę czuć różnicę.

W czym ten komplet jest lepszy od  SPD? Zrobiłem 35 km - stała trasa, którą jeżdżę - kilka podjazdów, zjazdów, prostych - jedyne co zauważyłem na plus to faktycznie na podjazdach czuć, że ciśniesz na większą platformę, czuć też to mocniejsze zespolenie buta z pedałem - i faktycznie pod górkę prędkość wzrasta, nieznacznie - od 2 do max 5 km/h - jakie to ma znaczenie dla amatora...? Na prostej żadnej znaczącej różnicy nie czuć, mocy w nogach nie dodają więc lipa... ;) 

I jeszcze jedno, byłem świadom z jakiego materiału są wykonane i pedały i bloki, ale... Nie zdawałem sobie sprawy, że po 3 wypięciach już są mocne ślady na zamku w pedale... Nie wygląda na to, że będą to trwałe pedały.

Nawet się zastanawiam czy aby przypadkiem tego nie wystawię i nie sprzedam.

W dniu 27.04.2020 o 11:18, m0d napisał:

To samo :D Wielu usprawiedliwiałoby sobie zakup i twierdziło że musi być lepiej to i jest.

Autorze tematu, wiem że wydanie sporej kwoty boli i pewnie nie chcesz się rozwodzić, ale może jakiś komentarz? Rozumiem, że dolegliwości zostały, a i te mityczne "lepsze transfery mocy" nie miały miejsca i buty niestety nie okazały się "bez porównania lepsze"..?

Fakt faktem, że nie boli mnie już punktowo na stopie tak jak w M089 - ale teraz za to od deptania czuję taki ucisk, w tym samym miejscu  gdzie w tamtych butach mnie boli... Czyli jednak wizyta u lekarza się skłania...

Te mityczne transfery mocy może by wyczuł Lance Armstrong po przetoczeniu krwi :)

12 godzin temu, 1415chris napisał:

Niech zgadne, jezdzisz na szosie w butach mtb? :blink:

 

Ale co w tym złego? Czy każdego musi interesować średnia na Stravie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Vector napisał:

Ale co w tym złego? Czy każdego musi interesować średnia na Stravie?

niektorzy przezywaja te "inne wybory" conajmniej, jakby im sie w ugnojonych butach do domu pakowac, walcza o pojedyncze waty czy gramy jakby to byla walka o zycie, a pozniej sie okazuje, że wielu nie potrafi zakumac, ze np. na szosie po zmroku wypada miec np lampke i ja wlaczyc ;-)) 

Tez jezdze na szosie w butach mtb i b. dobrze sie z tym czuje... mam przyczepione lampki, a nawet czasem gdy wyskakuje na miasto szosowym rowerem, to zakladam mu dzwonek ;'-)

I grzeje mnie co tam sobie mysla inni, wazne ze mi jest dobrze. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche i bedzie sie mozna zastanawiac po co w ogole ktos wymyslil pedaly i buty szosowe do szosy..... :) 

A jak juz to sie wyjasni, to bedzie mozna zalozyc szorty, powiewna koszulke, ustawic mostek na plus, tak zeby wygodnie sie siedzialo, wrzucic plecak i uderzyc na podboj drog. Mozna, tylko nie piszcie, ze to jest caly czas szosa.

Moze tu jest wlasnie problem, ze wszystko jest wrzucane do tego samego worka pt "szosa", jazda turystyczna, jazdo-chodzenie, czy tez rower aero z pozycja jak na taborecie ;) W sumie temat poruszany cyklicznie, nasuwa sie wniosek, ze najwiekszymi zwolennikami butow mtb w szosie sa ci, ktorzy wlasnie co przesiedli sie z mtb, duzo ludzi robi to z powodow ekonomicznych, a czesc z czysto praktycznych, polaczenie chodzenia z jazda na szosie.

Dla gwoli scislosci, jest mi to zupelnie obojetne, kto w czym i na czym jezdzi. 

PS, bym zapomnial, kask z daszkiem na szosie tez jest OK B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radko10 napisał:

Zawsze można zwrócić.

Bloki na podeszwach na pewno zostawią ślady bo mają wypustki, na pedałach jak pisałem też już są minimalne slady używania. Nie wiem na jakiej podstawie miałbym to oddać, raczej nie byłoby to w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radko10 napisał:

Prawo klienta do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny do 14 dni.
 

Tylko w przypadku towaru macanego, nalezy on juz do macanta. Nie jest w stanie zwrocic nieuzywanych bez sladu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile potraci za buty na ktorych widac slady uzywania, przykrecenia bloku? To samo z pedalkami....nie sprzeda juz tego jako nowe....ode o zaklad ze nie bedzie to 10% tylko wiecej...wiec interes jak balas doliczajac przesylke..

Wiec chyba lepiej sprobowac sprzedac to samemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vector napisał:

Bloki na podeszwach na pewno zostawią ślady bo mają wypustki, na pedałach jak pisałem też już są minimalne slady używania. Nie wiem na jakiej podstawie miałbym to oddać, raczej nie byłoby to w porządku.

59 minut temu, some1 napisał:

Zwrócić można nawet rozpakowany i używany, ale sprzedawca wtedy ma prawo potrącić za zużycie

Są sklepy, które przyjmują używany towar? Który na przykład?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudzinki napisał:

Są sklepy, które przyjmują używany towar? Który na przykład?

Przy zakupie na odległość przez osobę prywatną, każdy sklep w którym powołasz się na ustawę o prawach konsumenta.

https://maszprawo.org.pl/2015/12/zwrot-towaru-w-ciagu-14-dni/

przy czym

Cytat

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy (…).

Oczywiście nie znaczy to, że dojście do porozumienia ze sprzedawcą będzie łatwe :)

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, ale podaj proszę przykład sklepu, w którym można zwrócić towar z widocznymi śladami użytkowania, bo ja takiego nie spotkałem, a chętnie bym przetestował kilka rzeczy.
Potrącenie "biorę" na siebie :).

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kiedyś?

Jeśli chcesz sobie tak testować jak prawdziwa cebula, to trzeba na bezczela. Może się uda bez problemów, a może nie i trzeba będzie rzucać paragrafami. 

Kiedyś zwróciłem używaną normalnie przez kilka dni klawiaturę komputerową, do tego kupioną na fakturę, więc bez prawa do zwrotu. Ale sklep przyjął bez zająknięcia. Może pomogło, że kupiłem u nich inną w tej samej cenie :)

 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chudzinki napisał:

w regulaminie chyba wszystkich sklepów jest napisane, że zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania...

To teraz ja zapytam. Konkretnie, jakie sklepy? I wiesz, gdzie sklep może sobie wsadzić regulamin, jeśli jest niezgodny z ustawą?

Przykładowo w regulaminie centrumrowerowe.pl masz dokładnie to, o czym pisałem wcześniej. Dalej już nie chce mi się szukać.

 

Cytat

 

IV. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY, ZAMIANA TOWARU

10. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...