Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

@kosmonauta80 mama identyczną sytuację, ale ja bym powiedział z uśmiechem, że musiałem się przejechać bo miałem 2 wyjścia.

1- zaryzykować i spotkać Was.

2- zabić starą w domu i na pewno spotkać Was.

Myślę, że zrozumieją.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radziuGD napisał:

czyli lepiej skorzystać z przewagi roweru nad butami i uciekać?

Żebyś wiedział. W 2015 dostałem dwa mandaty w ciągu miesiąca. Jeden za puszczenie kierownicy na 3 sekundy, drugi za ominięcie wyrwy wielkości metra i zjechanie na kilka sek ze ścieżki. Po tym drugim obiecałem sobie, że trzeciego nie będzie... i co? Jak do tej pory na 9 ucieczek, 9 udanych. Polecam. Początkowo było to stresujące ale teraz to już jest jak trening o wysokiej intensywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Danuel napisał:

Jak będą chcieli nadal dokręcać spiralę terroru, to zakażą bez względu na zachowanie jednego z drugim.

Myślę, że oni się bardziej boją od nas. Sympatie polityczne sympatiami politycznymi ale nie chciałbyś być na ich miejscu. Ani na miejscu Policjantów zmuszanych do ścigania gówniarzy po trawnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wkg napisał:

Ani na miejscu Policjantów zmuszanych do ścigania gówniarzy po trawnikach.

Oj @wkg Warszawa duże miasto. Nie wiem, może tam jest inaczej... ale jakbyś kilka razy, jadąc zgodnie z zasadami, spotkał stróżów z obcego rejonu, a oni wlepiliby ci bzdurny mandat, zdając sobie doskonale sprawę z tego, że jego odmowa (nawet w przypadku wygranej w sądzie) będzie droższa od jego przyjęcia, to po którymś razie, sam niezależnie od wieku, ładowałbyś na trawnik po pierwszym sygnale. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi jesteście porównania okresu druga połowa marca 2019 vs druga połowa marca 2020 jeśli chodzi o grypę w Polsce?  W obecnym 2020 roku mamy w zasadzie kwarantannę, a w ostatnim tygodniu marca to nawet niemal ścisłą. ( w porównaniu do zwykłego okresu )  No to proszę : ( patrzcie na statystyki , nie na tego kto to wrzuca )

 

Spadek z 252 tyś na 211 tyś.  ( 2019 vs 2020 ) I nie sugerowałbym się mocno nawet tym na oko 14 % spadkiem ( umarło tyle samo osób na grypę 6 i 6 w ostatnim tygodniu ) bo w 2019 też był spadek w stosunku do 2018, wahania kilku - kilkunastoprocentowe to norma - inna pogoda itp. Można przyjąć, że dla grypy druga połowa marca 2019 i 2020 były niemal takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie dziwi. Sam żyjąc ostatnio jak mnich miałem infekcję przez tydzień. 

Rzecz w tym, ze nikt nie ma pewności, czy korona przenosi sie tak samo jak infekcje sezonowe. A właściwie błąd - przykład Korei pokazuje, że zupełnie inaczej.  Przykład Włoch i Hiszpanii po meczy Atalanty oraz krajów skandynawskich po wakacjach w Ischgl również. Nie sztuka podsumować tabelki, trzeba jeszcze je rozumieć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale skoro ten koronawirus roznosi się nawet łatwiej niż inne wirusy grypowe to wszystko co się dzieje od 12 ? marca u nas ( zamknięte szkoły, urzedy, zakazy, nakazy  itp. ) nie ma sensu. To nie powstrzyma wirusa nawet trochę.

Trzeba by zamknąć wszystko np. na miesiąc. ( ale to wszystko i wszystkich ) i popatrzeć co to da. Bo to co do tej pory ( a koszt przeogromny ) nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to te kostnice w różnych miejscach publicznych to przedstawienie pod publikę, wideo ze Stanów jak na sztaplarce ładują ciała do ciężarówki, robione po to by wystraszyć społeczeństwo, wideorelacje z różnych stron świata są opłacone.

Fajnie się to ogląda, publikuje statystyki, liczba zgonów rośnie, jutro Stany dogonią Hiszpanię, wypuścimy naszych samopas, nie ma strachu, po weekendzie będą takie temperatury że tylko grilla rozpalić, piwka się napić, pogonić rower przez pół Polski.

Koronogrypa to mit, spisek, korzystajmy z życia.

Na pohybel ciemnowróżcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SoloTM napisał:

No, ale skoro ten koronawirus roznosi się nawet łatwiej niż inne wirusy grypowe

Kto Ci to powiedział ? :D :D 

Jest bardziej zaraźliwy ale dlaczego wyciągnąłeś wniosek , że na dalsze odległości, przez powietrze czy poprzez np. więzi emocjnalne ? :D:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego, że jest zaraźliwy zanim daje objawy. ( w przeciwieństwie do większości zwykłych ) Zwykle jak zachorujemy to łóżko, vit. C itp i za kilka dni wracamy ( nie wychodzimy z domu )

A nawet jakby się roznosił tak samo - to efekt będzie taki sam jak w przypadku pozostałych. Czyli żaden. ( takiej "kwarantanny" jak dotychczas )

/edit 2

Większość zwykłych grypowych wirusów ich inkubacja trwa 2 dni, tego zwykle 5-6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...