Skocz do zawartości

[komputer] Garmin Edge 530 - czy na pewno?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem na jeździe i gdy wróciłem to wszystko się zaktualizowało z GC na stravie i endomondo, powiem Wam, że to wszystko dziwne ale mam nadzieje, że już tak zostanie.

Odnośnie nawigacji w 530 to znów ta sama sytuacja z powrotem na ślad pi zjechaniu z trasy, każe zawracać i zawracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zakup na już, ale zainteresowały mnie te urządzenia. Z tego co wyczytałem to Wahoo jest stabilniejszy, nie ma z nim problemów. Natomiast jego cena jest nieadekwatna do tego co oferuje. Z kolei Garmin ma więcej funkcji - np. tak ciekawych jak Climb pro, ale ludzie zgłaszają więcej problemów z prawidłowym działaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wahoo też jest sporo problemów - fajną nowinką były w czasach nieco awaryjnych/niedopracowanych softwareowo Garminów z serii x50 (520, 520Plus, 820). Te niestety z aktualizacji na aktualizację potrafiły działać coraz gorzej a lista problemów puchła. Wtedy właśnie Wahoo najmocniej się wybiło. Garminy 530, 830 są już sporo szybsze i sporo stabilniejsze niż poprzednie modele.

1 godzinę temu, wkg napisał:

Garmin ma jeszcze bardzo fajnego pilota. Zmiana ekranow, zatrzymanie, mapa kciukiem bez odrywania dloni od odchwytow. 

Instalując wyższe grupy osprzętowe można też zaprogramować przyciski z klamkomanetek. Wiadomo, pilot wychodzi taniej.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chopmaz napisał:

Z kolei Garmin ma więcej funkcji - np. tak ciekawych jak Climb pro, ale ludzie zgłaszają więcej problemów z prawidłowym działaniem. 

Ja po jakiś 2 tkm nie zauważyłem problemów. Ze dwa razy nie chciał się wyłączyć i trzeba było dłużej przytrzymać wyłącznik - raczej po zmianach w konfiguracji.

To czego mi brakuje to: nieco większy ekran i ekran dotykowy. Było brać 830 :)  Jak chcę szybko zmienić skalę to niestety w 530 trzeba stanąć i się pobawić guzikami. Ale funkcji to ma aż za dużo : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wychodzi Garmin Edge 1030 Plus, który dorzuca do 1030stki moc nowych parametrów MTB (mapy Trailforks oraz analiza skoków, wejść w zakręty itd.) znanych z 530/830 oraz prawdopodobnie mocniejszy procesor z 530/830. Będzie to prawdopodobnie fajna opcja tak dla eksplorerów czy turystów, zerkających sporo na większy dotykowy wyświetlacz oraz dla osób śmigających na MTB, ale preferujących większy wyświetlacz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to czy w 1030 są IF i TSS to głowy nie dam :D

wkrótce pewnie więcej informacji o nowych modelach.

U mnie też w zasadzie brak problemów od wczesnego marca.

Garmin przekonuje całym ekosystemem oraz oczywiście aplikacjami Connect IQ, które dają ogromne możliwości rozwoju przez niezależnych twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arturooo3 napisał:

Garminy 530, 830 są już sporo szybsze i sporo stabilniejsze niż poprzednie modele.

 

Godzinę temu, wkg napisał:

To czego mi brakuje to: nieco większy ekran i ekran dotykowy. Było brać 830 :)  Jak chcę szybko zmienić skalę to niestety w 530 trzeba stanąć i się pobawić guzikami. Ale funkcji to ma aż za dużo : )

 

Jak tak czytam to bardziej przekonuję się do Garmina, choć wcześniej bardziej przemawiał do mnie Wahoo. Mam ich trenażer i pulsometr, dobre sprzęty. Ewentualny zakup to będzie jeszcze rozkminka 530 czy 830 ;]

Jeszcze pytanie odnośnie powyższych komputerków. Czy w przypadku zresetowania (nie wiem czy się zdarza, ale to elektronika)  urządzenia podczas jazdy,  dotychczasowy ślad i statystyki przepadają czy będą w pamięci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, safian napisał:

Serio musisz się zatrzymywać? Wystarczy przytrzymać górny prawy i można zoomować mapę tymi po lewej

Prawdę mówiąc na wielu trasach nie mam szans nawet spojrzeć na licznik  nie mówiąc o zmianie ekranu przyciskiem z lewej. Mapa to już wyższa szkoła jazdy :D I nie chodzi tu tylko o zoom ale także przesuwanie mapy. Pilot dużo ułatwia jak już się do niego człowiek przyzwyczai ale tych funkcji nie obsługuje.

Teraz, chopmaz napisał:

Mam ich trenażer i pulsometr, dobre sprzęty.

Też mam trenażer Wahoo. Pulsometr super z Decathlonu - można odpiąć pasek i wyprać. Nie do końca rozgryzłem jeszcze interwały Edge->Wahoo. Przydatna sprawa na kilka deszczowych dni gdy nie chce się płacić za Zwifta czy podobne za cały miesiąc.

Teraz, chopmaz napisał:

Jeszcze pytanie odnośnie powyższych komputerków. Czy w przypadku zresetowania (nie wiem czy się zdarza, ale to elektronika)  urządzenia podczas jazdy,  dotychczasowy ślad i statystyki przepadają czy będą w pamięci? 

Nie mam pojęcia, nie słyszałem o takim przypadku. Może jak się bateria skończy ? Nie sądzę żeby znikały dane ale nie wiem.                  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, chopmaz napisał:

Czy w przypadku zresetowania (nie wiem czy się zdarza, ale to elektronika)  urządzenia podczas jazdy,  dotychczasowy ślad i statystyki przepadają czy będą w pamięci? 

Tak, zachowują się w pamięci, po zrestartowaniu (przycisk zasilania trzeba trzymać 10s) trasa jest przywracana i kontynuowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzeszaldo napisał:

dla mnie 530 wystarczy świat i ludzie , a ten 1030 plus to przerost formy nad treścią ...

Też tak myślę. Tyle, że większy i mapa wyraźniejsza, w 530 na  skali auto zakręt widać w ostatniej chwili. Ale dla mnie połowa funkcji nie do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 830 i 1030. Mnie bardziej pasuje 830, bo ten większy wygląda jak rozsuwany telefon z ubiegłego dziesięciolecia. Ale dla kogoś kto dużo jeżdzi "po śladzie" , większy ekran 1030 będzie dużo praktyczniejszy i łatwiejszy w obsłudze podczas jazdy. Poza tym bateria 1030 wytrzymuje, według moich obserwacji, minimum 15 godzin jazdy, obsługując jednocześnie telefon (bluetooth) i 3 czujniki (ant+). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...