Skocz do zawartości

[korba alivio] gnie się


Kacperek12d

Rekomendowane odpowiedzi

To dalej jest ten sam rower którego rama przystosowana jest do jednoblatowej korby, producent nie przewidział montażu przedniej przerzutki, masz w niej najtańszy suport o przypadkowej długości i wsadziłeś napinacz razem z przerzutką i korbą 3x przerobioną na 2x?

Aluminiowe ramie korby się odkształca i wraca po pewnym czasie do pierwotnego kształtu... ja bym pozwał Shimano... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu albo jest coś nie tak z samym suportem, może jakieś wyrobione gwinty w mufie, może coś z łożyskami, albo opcja moim zdaniem bardziej prawdopodobna - połączenie korba - suport. Ja wiem, że Octalink taki lepszy niż kwadrat, ale nadal sztywności brakuje względem HT. I to tutaj bym się doszukiwał problemów, po pierwsze sprzęt niedobrany do zastosowania, bo Alivio to nie jest grupa kaskaderska - po drugie dokręcony zapewne na pałę, im mocniej tym lepiej.

 

Jesteś jedyną osobą, która ma wieczne problemy z rowerem, jak nie mieli zapadek, to gnie ośki w pedałach. Nie daje Ci to do myślenia, że może jednak to nie ze sprzętem coś jest nie tak ale z kierownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes u kolego i wszyscy inni... nie doceniacie Kacpra...:

W dniu 31.05.2019 o 22:31, Kacperek12 napisał:

Witam mam problem z wściekłą korbą prawą, przy próbie ściągnięcia pomimo dokręcenia nakrętki w opór, gwint w korbie się zerwał i teraz jakie metody proponujecie aby ją zdjąć bez jej dezintegracji?

Lekko podgrzać palnikiem gazowym i walnąć gumowym młotkiem i zejdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kacperek12d napisał:

Nie zgiołem tylko się odkształca a potem jak się kawałek przejedzie to wraca do swojej pierwotnej postaci.

Przecież ogólnie wiadomo, że Shimano jako "wiodący producent" stosuje najnowsze technologie. Korby Alivio są produkowane z samonaprawiającego się aluminium:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...