Skocz do zawartości

[Korba] Zmiana napędu 3x9 na 2x9


DaSt

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro 95% po mieście to najmniejszy "blat" jest zbędny.

Rozwiązanie jest proste, korba na 3 blaty, odkręcić najmniejszy blat + krótszy suport (krótszy o ~10mm, tak aby linia łańcucha wypadła między jednym a drugim blatem, trzeba sprawdzić czy ramie korby nie będzie wadzić o ramę).

Rozwiązanie jest tanie, a jak się nie spodoba zawsze można wrócić do poprzedniego rozwiązania z 3 blatami, wtedy trzeba zamontować dedykowany suport dla mechanizmu korbowego.

Przerzutka dla 3 blatów ogarnia takie rozwiązania bez problemu, bo działa w takim wypadku w środkowym zakresie ruchu. Jak ma być tanio to Acera z wymiennymi blatami to dobry wybór, a blatów na rynku jest ogromna ilość, więc dopóki mocowanie korby do suportu się nie rozpadnie można używać latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbę chyba i tak zmienię, no moja po prost "straszy". Jest mocno poobdzierana i poobtłukiwana. Bardziej myślałem o korbie Deore 3 blatowej 42x32x24T(znalazłem fajny model- chyba stary FC-M610), Jest w cenie Alivio praktycznie więc będzie chyba ok. 

 

P.S. Manetka 3 rzędowa  Alivio SL M430 obsłuży przerzutkę Deore w technologi Dyna sys ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...