Skocz do zawartości

[suport] alfine11 zmiana ramy


rum67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po zmianie ramy z Cube Touring Pro 2015 na ramę Cube touring Pro 2018 mam problem z suportem.
Otóż dodałem podkładki od strony korby z zębatką, (tu jedną) i dwie po lewej stronie tam gdzie nie ma zębatki , po to by korby nie tarły o ramę, napęd to ten z Alfine 11 suport SM-FC4600  / SM-FC4500, no i problem jest taki że nie mogę zamontować korby, bo przez te podkładki oś staje się za krótka i nie ma jak zamocować korby, a bez podkładek tak jak pisałem wyżej.

Może ktoś bardziej  doświadczany pomoże... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest dokładnie korba? Bo suport jest szosowy a ramy trekowe raczej są robione pod osprzęty MTB jak suport SM-BB52. Tak w ogóle Alfine to jest napęd na bazie szosowej a potrzebowałbyś napędu na bazie MTB. Coś bardziej w stylu T6000. Inna linia łańcucha i Q factor i tak jak mówisz, korba dosłownie nie "mieszczą" się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lawstorant napisał:

Jaka to jest dokładnie korba? Bo suport jest szosowy a ramy trekowe raczej są robione pod osprzęty MTB jak suport SM-BB52. Tak w ogóle Alfine to jest napęd na bazie szosowej a potrzebowałbyś napędu na bazie MTB. Coś bardziej w stylu T6000. Inna linia łańcucha i Q factor i tak jak mówisz, korba dosłownie nie "mieszczą" się.

Pisałem Alfine to myślałem że jak ktoś  się zainteresuje to znajdzie w Google czy coś ..  (FC-S500)  jest wszystko jak tu lub coś pokrewne https://www.bikestacja.pl/pl/korba-shimano-alfine-fc-s500-czarna-32051.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lawstorant napisał:

Tak jak pisałem, to jest korba pod ramy rodziny szosowej a twój rower ma ramę o wymiarach bardziej MTB. Korby po prostu nie da się zamontować.

No tyle to i ja wiem, ale co w tej sytuacji mogę zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lawstorant napisał:

Musiałbyś ogarnąć korbę do BTM/Trekkingu i np pościągać blaty, tak żeby został tylko jeden, albo od razu kupić korbę 1x i wymienić zębatkę na większą.

A sama wymiana suportu nic nie da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rum67 napisał:

myślałem że jak ktoś  się zainteresuje to znajdzie w Google

Niefortunnie zdanie jak na kogoś kto prosi o pomoc...

Ale, odpowiedź już dostałeś. Skoro obecna korba ma Q jakie ma i bez podkładek (czyli wtedy kiedy da się ją pewnie skręcić) wali ramionami o tylne widełki (pewnie szersze niż w poprzednim modelu ramy) to co ma dać zmiana suportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, abdesign napisał:

Niefortunnie zdanie jak na kogoś kto prosi o pomoc...

Ale, odpowiedź już dostałeś. Skoro obecna korba ma Q jakie ma i bez podkładek (czyli wtedy kiedy da się ją pewnie skręcić) wali ramionami o tylne widełki (pewnie szersze niż w poprzednim modelu ramy) to co ma dać zmiana suportu?

Co da zmiana suportu? Mufa suprtu jest w nowej ramie 68mm.. A rama z 2015r no to nigdzie w sieci nie mogę znaleźć tak szczegółowych informacji na temat, chyba od tego jest forum by móc się pytać, a życzliwi ludzie będą udostępniać swoją wiedzę takiemu laikowi jak ja, nawet jak będę dawał szczątkowe nazwy modelu, bo wystarczy że podałem na początku w poście że zintegrowana oś supprtu w korbie (Alfine), a ty widzę że masz z tym problem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abdesign napisał:

Co ma laicyzm do niechęci przyjęcia niewygodnego faktu - Ta korba nie pasuje do tej ramy. Saport nie zmieni rozstawu jej ramion - żaden. Dostałeś odpowiedź w pierwszym poście kolegi @Lawstorant 'a

To że się nie znam i po to zakładam temat, a ty tu jakieś filozofie prawisz bo jak byś nie widział to były tylko pytania, no ale mniejsza do sedna mam taką ramę https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-touring-pro-frame-white-n-silver-840488

i jakie teraz najtańsze rozwiązanie by to działało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak przełożysz podkładki z lewej na prawą to dalej korby nie zapniesz. 3 podkładki mają 7,5 mm bez względu na to gdzie są. Korby szosowe mają oś krótszą i tyle (te całe alfine ponoć bazuje na szosowym standardzie) ta korba nie pasuje do twojej ramy i już.

Masz fotkę łożysk korby szosowej, żeby ją zapiąć w mufie nie ma żadnych podkładek. Jak u Ciebie obcierają wtedy ramiona ... to sam rozumiesz. 

20190805_110033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lawstorant napisał:

Korba MTB z jednym blatem i suport SM-BB52. Alfine jedzie na łańcuchu 9s to można dać nawet zębatkę narrow-wide.

Dobrał byś mi coś w miarę tańsze na octalink'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na octalinku kup 3-blatową używkę wyższych grup z rozstawem BCD104 (przykladowo), blaty wymienić na żębatke NW z allegro czy ali. I suport o odpowiedniej długości. Jak nie chcesz używki to z octalików nowych tylko ALivio M4000/T4010 jest. I robisz to samo, a blaty sprzedać ewentualnie.

Tylko dlaczego octalink, a nie HTII? Tylko tym razem taki co pasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, remover napisał:

Na octalinku kup 3-blatową używkę wyższych grup z rozstawem BCD104 (przykladowo), blaty wymienić na żębatke NW z allegro czy ali. I suport o odpowiedniej długości. Jak nie chcesz używki to z octalików nowych tylko ALivio M4000/T4010 jest. I robisz to samo, a blaty sprzedać ewentualnie.

Tylko dlaczego octalink, a nie HTII? Tylko tym razem taki co pasuję.

Bo myślałem że wyjdzie taniej, a co na HT2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HTII masz duży wybór korb oryginalnie jednoblatowych Shimano i Srama, ale akurat na tych się nie znam. Lub tania 3blatówka i ten sam numer z zębatką NW co wyżej z octalinkiem. O ile pamiętam na alegro jest gość co już od rzazu sprzedaję takie zestawy - korby od tanich modeli HTII Shimano (acera, alivio) i zębatka NW. Ma też suporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, remover napisał:

Na HTII masz duży wybór korb oryginalnie jednoblatowych Shimano i Srama, ale akurat na tych się nie znam. Lub tania 3blatówka i ten sam numer z zębatką NW co wyżej z octalinkiem. O ile pamiętam na alegro jest gość co już od rzazu sprzedaję takie zestawy - korby od tanich modeli HTII Shimano (acera, alivio) i zębatka NW. Ma też suporty.

To mniej więcej ile by to wyszło? I czy była by osłona łańcucha też? Szkoda że nic nie da się zrobić z tym co mam i obawiam się że z nowym zestawem było by tak samo, bo nie mam wklesniętych rurek przy suporcie, tak jak w starej ramie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...