Skocz do zawartości

[Amortyzator] prośba o dobranie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam rowerek KROSS EVADO 3.0 XL 2015 hamulce tarczowe ,koło  28.....

 A w nim jest zamontowany uginacz SR Suntour NEX HLO (skok 63mm) który zaczyna mieć luzy.

Czy może ktoś mi pomóc dobrać jakiś amorek który będzie pasował bez żadnych kombinacji typu wykręcam stary wkręcam nowy?

Chciałbym spróbować sam serwisować swój sprzęt więc każda podpowiedź przy montażu jak najbardziej wskazana :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry amortyzator, który ma min. tego co mieć powinien - brak stali, otwarta kąpiel olejowa, teflonowe tuleje ślizgowe, skuteczne i trwałe uszczelki kurzowe, gąbki olejowe i jest bezproblemowy i w miarę lekki. Wszystko tańsze będzie bardziej lub mniej niedomagać (np. słaba praca ze względu na niedobraną sprężynę negatywną, beznadziejne uszczelnienia, korozja, w szczególnych przypadkach plastikowe ślizgi które poza sporymi oporami szybko się zużywają itd.). Osobiście wyznaję zasadę, że jak nie dobry amortyzator powietrzny to dobry sztywny widelec (stal, węgiel ostatecznie nawet alu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przełożenie takiego amorka w rowerze to trudna sztuka ? Chciałbym zacząć sam serwisować swój sprzęt , ale nie wiem jak bardzo jest to temat skomplikowany ..... przy samochodzie mechanikę częściowo sam ogarniam także tutaj może też będę potrafił co nie co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsza czynność to przycięcie rury sterowej na odpowiedni wymiar i nabicie gwiazdki. Jest sporo filmów jak to zrobić i jeśli umiesz trzymać młotek w ręku oraz posługiwać się brzeszczotem (lepiej obcinakiem kółkowym do rur hydraulicznych) to ogarniesz to spokojnie. Np.: 

 Aczkolwiek zaznaczam, że szaj czasami robi niektóre rzeczy nieco pod górę. Zawsze warto obejrzeć kilka różnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę temat sobie odpuściłem , ale teraz już będę raczej zmuszony wymieniać... 

Tak jak wspomniałeś paragon gold wchodzi w grę..  chce kupić amorek sam i dać do serwisu żeby poskładali tak jak trzeba..

 

pytanie dotyczące poszukiwań: jakie powinienem wziąć parametry pod uwagę szukając odpowiedniego do mojego roweru? Na znanym portalu aukcyjnym jest dużo więcej parametrów do wyboru

 koło- wiadomo 28,

mocowanie hamulca : tarcze i dalej zaczynają się schody:

rodzaj rury : ahead , z gwintem ?

Średnica rury - 1,1/8 cala ,tapered?

Średnica osi ? 

Gdzie znajdę info jakie obecnie mam zamontowane lub jakie powinienem mieć  ?

W specyfikacji sprzętu jedyne co znalazłem to informację: SR Suntour NEX HLO (skok 63mm) 

Z góry dziękuję bardzo za pomoc w odpowiedzi na moje pytania . Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na specyfikę powinien pasować tak ? 

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-paragon-gold-air-50-mm-28-29-kolo-bloka-8475534566?item=8475534566

 

oraz czy byście wybrali amorek z góry czy ten z dolnego linka ? 

https://allegro.pl/oferta/widelec-rst-28-vivair-rl-1-1-8-300mm-ahead-8479201542

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...