Skocz do zawartości
ownatorek

[Amortyzator] prośba o dobranie

Rekomendowane odpowiedzi

ownatorek

Witam.

Posiadam rowerek KROSS EVADO 3.0 XL 2015 hamulce tarczowe ,koło  28.....

A w nim jest zamontowany uginacz SR Suntour NEX HLO (skok 63mm) który zaczyna mieć luzy.

Czy może ktoś mi pomóc dobrać jakiś amorek który będzie pasował bez żadnych kombinacji typu wykręcam stary wkręcam nowy?

Chciałbym spróbować sam serwisować swój sprzęt więc każda podpowiedź przy montażu jak najbardziej wskazana :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ownatorek
8 godzin temu, Dokumosa napisał:

Rs paragon gold

Ok. Rozumiem ,że jest to bardzo dobry amortyzator tak ? A coś średniej półki? Czy nie ma sensu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

To jest dobry amortyzator, który ma min. tego co mieć powinien - brak stali, otwarta kąpiel olejowa, teflonowe tuleje ślizgowe, skuteczne i trwałe uszczelki kurzowe, gąbki olejowe i jest bezproblemowy i w miarę lekki. Wszystko tańsze będzie bardziej lub mniej niedomagać (np. słaba praca ze względu na niedobraną sprężynę negatywną, beznadziejne uszczelnienia, korozja, w szczególnych przypadkach plastikowe ślizgi które poza sporymi oporami szybko się zużywają itd.). Osobiście wyznaję zasadę, że jak nie dobry amortyzator powietrzny to dobry sztywny widelec (stal, węgiel ostatecznie nawet alu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ownatorek

A przełożenie takiego amorka w rowerze to trudna sztuka ? Chciałbym zacząć sam serwisować swój sprzęt , ale nie wiem jak bardzo jest to temat skomplikowany ..... przy samochodzie mechanikę częściowo sam ogarniam także tutaj może też będę potrafił co nie co....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Najtrudniejsza czynność to przycięcie rury sterowej na odpowiedni wymiar i nabicie gwiazdki. Jest sporo filmów jak to zrobić i jeśli umiesz trzymać młotek w ręku oraz posługiwać się brzeszczotem (lepiej obcinakiem kółkowym do rur hydraulicznych) to ogarniesz to spokojnie. Np.: 

Aczkolwiek zaznaczam, że szaj czasami robi niektóre rzeczy nieco pod górę. Zawsze warto obejrzeć kilka różnych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Anxi222
      Przez Anxi222
      Witajcie, niedawno wpadłam na pewien pomysł pewnie nie uda się w 100% ale może chociaż troche.
      Bardzo lubie jazde na mtb i chciałabym wystartować w zawodach (wcześniej się porządnie przygotowując) jednak mój sprzęt nie zbyt sie nadaje.
      Mam trochę pieniążków odłożonych ale to za mało nawet na najbardziej podstawowy rower. A do zawodów jednach przydało by się coś porządniejszego. Tutaj daje link jeśli toś chciałby pomóc. 
      bit.ly/2XHq9KU
      Nie oczekuje nie wiadomo czego heh będę wdzięczna za każdy grosik. Mam nadzieje że jakoś się uda i następnym postem będzie pytanie jaki sprzęt wybrać. 
      Mam nadzieję że nikt się nie obrazi że to tutaj wstawiam, wkońcu forum rowerowe hehe a opis działu podpowiadał że można wrzucać temty z pomyslami. 

Życzę miłego dnia, bądź nocy.
      Buziaki :*

• latin
      Przez latin
      Od niedawna jestem posiadaczem ładnego z wyglądu roweru elektrycznego lecz nie jestem zadowolony z jego jazdy a mianowicie gdy kręcę pedałem to silnik rusza pełną mocą i pracuje aż  do momentu gdy przestanę pedałować.Wydaje mi się,że powinien lekko wspomagać jazdę a nie używać pełnej mocy bo zmusza mnie to do jazdy typu : kręcę pedałami i przestaję i znowu.
    • KrzychuZKonopii
      Przez KrzychuZKonopii
      Witam! Czy aukcja: https://allegro.pl/oferta/amortyzator-sr-suntour-xcr-rl-26-7915534447# jest legitna? Sprzedają tam SR Suntour XCR RL 26, gdzie cena katalogowa to ok. 605zł i najniższa oferta w sklepie jaką znalazłem to 399.99zł: https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-sr-suntour-xcr-rlr-pd15895/?v_Id=98352 oraz dlaczego jest cała czarna bez napisów?
    • cyklon
      Przez cyklon
      Hej.
      W 2015 roku kupiłem rowerek wymieniony w tytule, w sumie za namowami tutejszych forumowiczów :). Super sprzęt, przyjemność z jazdy - dziękuję.
      Tutaj jest jego osprzęt: https://archiwum.allegro.pl/oferta/juz-jest-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-2015-i5135488001.html
      Wyjeździłem już nim ponad 7000km. Opony już są łyse - ostatnio w ciągu miesiąca dwa razy dętkę wymieniałem bo szkło się wbijało.
      Jedyne co przez ten czas robiłem - smarowanie łańcucha, i wymiana klocków hamulcowych. Wydaje mi się, że już czas trochę zainwestować:
      Na start myślałem wymienić łańcuch, czy ten będzie odpowiedni?, jeżeli nie to poproszę inne opinie - https://www.ceneo.pl/28153693#tab=click
      W jakimś temacie przeczytałem, że niekoniecznie trzeba wymieniać kasetę tył przy wymianie łańcucha - czy jednak trzeba? - jeżeli tak to poproszę jakąś propozycje?
      Opony - nie mam pojęcia co wybrać. 90% mojej jazdy to asfalt i chodnik, 10% utwardzony piach i ścieżki w lesie. Co byście zaproponowali?

Dziękuję za pomoc.
    • JejeX
      Przez JejeX
      Witam wszystkich obecnych  
      W najbliższym czasie przymierzam się do kupna roweru na bazie ramy Dartmoor Hornet 2019/2018. Problem w tym, że nie wiem czy lepiej kupić coś używanego do 4000zł w spoko cenie, czy złożyć coś swojego. Zrobiłem tabelkę w excelu z częsciami, może byście coś polecili, mam załatwione hamulce, kiere i mostek. Budżet najlepiej do 3500zł ale mogę przeciągnąć do 4000zł. Myślałem nad Shimano Zee/SLX ale wolę spytać o opinie i co wsadzić do takiego roweru. Co do amora, to celowałbym w 150-160mm skoku.
      Pozdr

Hornet.xlsx