Skocz do zawartości
porywacz_zwlok

[napoje] izotonik instant

Rekomendowane odpowiedzi

porywacz_zwlok

Witam. Tak się ostatnio stało, że nie trafiłem na czynny sklep a posiłkowałem się wodą od gospodarza. W sumie robię tak często, ale ostatnim razem trafiłem na tak niesmaczną wodę, że miałem dylemat czy uschnąć czy pić to paskudztwo. Znajomy uświadomił mnie, że można sobie poradzić z płynami poprzez napoje izotoniczne instant. Tabletki czy proszki, jest tego naprawdę dużo, no i mieści się w kieszeni. Możecie odradzić i polecić napoje, żebym nie musiał szukać wśród kiepskich smakowo produktów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietern

Cytrynowy Isostar, da się go pić. Nie polecam Isostara o smaku coli. :)

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wojtasin

Jedyny, który dawałem pić na dłuższą metę, to był Activlab HOT Izotonik o smaku grapefruita, próbowałem jeszcze cytrynowego i pomarańczowego - dla mnie ohyda.

Isostar w pastylkach, bez względu na smak - dla mnie ohyda.

Isoplus - dla mnie nieakceptowalne.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chociemir

Isoactiv firmy Activlab w saszetkach po 35 gramów. Można kupić za około 75 groszy. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
steve69

Nutrend ISODRINX (cytrynowy) - 12 tabletek, 18,50 zł

NU-ISC-TB.jpg

--

Pozdrawiam.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ekarolna84

Pastylki isostara, szczególnie pomarańczowe, jak dla mnie rewelacja. 

Aczkolwiek z "kolorowych napojów na rower" wg mnie najlepsze są Oshee. Dostępne w każdym sklepie, a w niedziele niehandlowe nawet w małej wiosce znajdzie się zawsze jakiś czynny sklep. Do tego większość stacji benzynowych jest 24h i ich też przecież nie brakuje :)

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123
W dniu 17.06.2019 o 09:53, Chociemir napisał:

Isoactiv firmy Activlab w saszetkach po 35 gramów. Można kupić za około 75 groszy.  

On wychodzi tanio, bo ok 32pln za 1,5kg, ale jak porownasz do np Olimp Iso Plus 1,5kg w cenie 42pln to wychodzi ze na 100g produktu ten Actilab ma 50% minerałów i supli RWS a Olimp ma 114% + glutamine i karnityne, wiec hmmm,  chyba lepszym wyborem jest ten z pozoru droższy Olimp.

Edytowane przez cinol123
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chociemir

Czy Olimp Iso Plus jest w opakowaniu, które ^mieści się w kieszeni", bo zdaje się o coś takiego chodziło autorowi wątku?

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

Przeciez mozna sobie to dzielic na porcje i pakowac  w zapinane torebeczki.... goscie od bialych proszkow robia tak od lat... co wiecej te torebeczki mozna uzywac wielokrotnie. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chociemir

Jasne, ze można.  Mozna też wziąć do kieszeni mały słoik miodu i cytrynę...

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

Jak ktos chce, to zawsze znajdzie sobie problem nie do przeskoczenia :-) kwestia mentalności.

Nie dla wszystkich przesypanie do woreczka 3 miarek proszku, dobrego proszku, przed wyjazdem w trase, to jakis problem. 

Ale sa i tacy, co faktycznie nie dzwigaja takich hardkorow. ;-)) najlepiej to byc w pro i miec chlopakow od bidoniw, wtedy trzeba tylko spac i jechac.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chociemir

To prawda, że jest to "kwestia mentalności" : jeśli dla kogoś wydatek -dosłownie- kilku groszy więcej jest nie do przeżycia,  to rzeczywiście dzięki "przesypaniu do woreczka" może czuć się lepiej...

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

O czym ty piszesz. Iso plus olimp jest lepszy niz ten activelab, bo ma wiecej supli, przy tej samej ilosci wegli. Zajrzyj na etykiete i porownaj sklad.  Placi sie za niego wiecej, ale finalnie jest lepszy, przy tej samej masie produktu. Finalnie przygotowanie takiej samej ilosci bidonow jest drozsze, ale produkt jest lepszy. Wiec na tych torebkach tez nie oszczedzisz..

Jedyna jego wada, to ...jesli ktos chce go wozicz w proszku, konieczność pakowania.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
EdytaM
W dniu 17.06.2019 o 08:33, Pietern napisał:

Cytrynowy Isostar, da się go pić. Nie polecam Isostara o smaku coli. :)

Fakt o smaku coli jest okropny 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
igorsm

Smak jest ważny, ale jakie niezbędne elementy taki izotonik powinien posiadać w sobie? Widziałem przepisy na izotoniki które można wykonać samodzielnie. Ktoś już to może przerabiał?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
safian

Pełno ludzi i na forum znajdziesz sporo przepisów na wodę z cytryną, miodem i solą, czy inne specyfiki. Niemniej izotonik jeżeli ma działać to najlepiej gdyby posiadał różne cukry (maltodekstryna, fruktoza, glukoza), do tego powinna osmolarność powinna być na odpowiednim poziomie. Taki domowy izotonik trudno nazwać prawdziwym izotonikiem .p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
johnny11
5 godzin temu, safian napisał:

Niemniej izotonik jeżeli ma działać to najlepiej gdyby posiadał różne cukry (maltodekstryna, fruktoza, glukoza)

Napój izotoniczny (w przeciwieństwie do hipertonicznych i hipotonicznych), żeby działał musi być .... izotoniczny, czyli posiadać odpowiednie ciśnienie osmotyczne (w dużym uproszczeniu gęstość) oraz elektrolity. Węgle (cukry) są tu jedynie opcjonalnym dodatkiem. Można przecież pić napój izotoniczny bez węgli i wsuwać żele/batony energetyczne i taki napój też będzie izotoniczny (czyli będzie działał) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Extraks

Tak jak kolega tutaj wyżej napisał. Można zakupić takie napoje gotowe lub w postaci preparatu, do którego dolewasz wodę i spożywasz w trakcie wysiłku.

Musisz policzyć co będzie miało większą wydajność. Tutaj https://swiatsupli.pl/pl/zestawy-promocyjne/2732-5053-zestaw-olimp-iso-plus-700g-vita-min-multiple-sport-60-kaps.html  masz np zestaw OLIMP.

Jedna porcja posłuży na 250ml wody. Czyli 60 * 0,25 l = 15 litrów napoju. Czyli z moich wyliczeń wynika, że 1 litr masz za około 3,2 zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Kornel24
      Przez Kornel24
      Zapraszam na moją stronę http://co.larstwo.pl/ gdzie w przyszłości pojawi się więcej takich artykułów.
      1.Nutrend unisport (smak peach)
      Osobiście mój numer jeden, litrowa butelka koncentratu wystarczy na przygotowanie ok. 100 bidonów. Testowałem smak brzoskwiniowy i smak trawy cytrynowej, zdecydowanie polecam ten pierwszy. Cena wynosi 50zł za 1l, czyli 50gr za porcję. In plus jest także forma płynnego koncentratu,  który ma najlepszą rozpuszczalność ze wszystkich testowanych odżywek. W składzie oprócz 8g węglowodanów znajdują się minerały tracone podczas wysiłku.
      Podsumowanie:
      +korzystna cena
      +dobry smak
      +duży wybór smaków
      -w składzie zawiera dużo substancji bawiących, konserwujących itp.
      2. Born iso pro
      Produkt używany przez zawodowych kolarzy, miałem przyjemność testować go podczas wyścigu.  Ma on bardzo neutralny, prawie nie wyczuwalny smak. Największym minusem produktu jest cena, gdyż 2kg kosztuje 130zł, Jest to około 50 porcji,  więc w tym wypadku za porcję płacimy 2,60zł. Produkt ma moim zdaniem najlepszy skład z tego zestawienia: 40g węglowodanów, a poza tym składa się tylko z naturalnych składników.
      Podsumowanie:
      +skład
      +neutralny smak
      -cena
      3. SIS Electrolyte
      Kolejny produkt używany przez zawodowe ekipy, w tym wypadku otrzymujemy skład podobny do born iso pro. Do wyboru mamy jednak większą paletę smaków, w składzie znajdziemy 40g węglowodanów i elektrolity, które tracimy podczas długotrwałych treningów. Cenowo 500g kosztuje ok. 50 zł, porcja kosztuje ponad 4 zł.
      Podsumowanie:
      +skład
      +duży wybór smaków
      -wysoka cena
      4.Izostar
      Bardzo popularny i powszechnie dostępny izotonik, testowałem wszystkie dostępne smaki, smakował mi tylko smak cytrynowy. Proszek nie zawsze rozpuszczał się w zimnej wodzie, dawka podana na opakowaniu była dla mnie zbyt duża, napój był za słodki i zalepiał gardło. 400g suplementu kosztuje około 20 zł czyli otrzymujemy porcję za 2 zł.
      Podsumowanie:
      +wersja cytrynowa jest nawet smaczna +ogólnodostępność
      -zalecana porcja jest zbyt „mocna”
      5.Trec vitalstack
      Potrzebowałem przed wyjazdem na zgrupowanie jakiegoś napoju izotonicznego, udałem się więc do pobliskiego sklepu z odżywkami, gdzie sprzedawca polecił mi vital stack. Ten produkt kompletnie nie nadaje się na treningi. Napój był zbyt słodki, podrażniał przełyk. Vital stack można pić po treningu w ramach uzupełnienia witamin, ale nie polecam go na trening ani zawody.
      Podsumowanie:
      +zawiera witaminy
      -nie nadaje się na trening
    • Tofi
      Przez Tofi
      Jaki powinien być skład napoju izotonicznego? Składniki z opakowania izotoników są niemal identyczne z płynem fizjologicznym, zatem czy bazując na tym składzie można mieszać własne napoje w zależności od potrzeb? W sieci można znaleźć mnóstwo przepisów typu "zmiksuj takie to a takie owoce i warzywa", lub też "łyżka miodu łyżka melasy ...", a każdy z nas jest inny. W przypadku płynu fizjologicznego jest podana dobowa dawka na kg masy ciała więc mając wagę jubilerską można sobie dobrać ilość pod własne potrzeby dodając dodatki w marę potrzeb, np. bidon startowy sam izotonik z niewielką ilością kofeiny, a drug bidon to izotonik z glukozą, lub glukozą i fruktozą na większy wysiłek. Izotoniki, lub generalnie suplementy to nie są posiłki, więc podejście z miksowaniem produktów żywnościowych wydaje mi się być nie na miejscu, bo np. po wysiłku należało by zmiksować krowę a oprócz uzupełnienia białek zażyło by się m.in. tłuszcz. Po prostu korzystając z żywności nie można dobrać sobie tylko tego co akurat jest wymagane i dochodzą rzeczy które są zbędne, lub nawet szkodliwe w treningu lub przyswajaniu, jak np. żółty ser jako źródło aminokwasów, ale także w 70% źródło tłuszczu, lub przykład owoców które mają vitaminy i cukry, ale nie koniecznie w ilościach jakie potrzebujemy. Ma ktoś jakiś wzór/przepis na płyn izotoniczny dla człowieka?

• nietoperass
      Przez nietoperass
      Witam,
      Czy stosował ktoś może jakieś Izotoniki MAXIM np MAXIM ENERGI DRINK ?? Lepiej zaopatrzyć się w Maxim Energi Drink czy Olipm Iso Plus (chodzi mi o skład)??
      Pozdrawiam
    • wojszat95
      Przez wojszat95
      Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie,
      Stworzyłem ten temat, dla wymieniania się spostrzeżeniami/doradzania jaki izotonik wybrać/oceniania napojów izotonicznych...Dziwne dla mnie nawet trochę było, że nie znalazłem na forum podobnego tematu mam tutaj na myśli temat ogólny, zbiorczy właśnie o izotonikach...A więc tak:
      Pewnie wielu z was korzysta z izotoników...Ja też korzystam z nich bardzo często.W poszukiwaniu izotonika ,,dla kolarza'' natrafiałem tylko na fora gdzie ludzie chodzą na siłownie i trenują biceps itp. , a jednak kolarstwo to trochę inna dyscyplina i potrzebujemy innych witamin itp Na początku mojej ,,przygody'' piłem wodę z miodem i cytryną, ale piłem ją trochę niestety z przymusu - i się wkurzałem ( nie odpowiadał mi smak ).Do tego nie nawadniała zbyt dobrze Szukałem trochę w necie co do izotoników.Ok - isostar za drogi, wezmę chyba iso plus.Zależało mi na tym, aby nie zawierał aspartamu.Ale szukam jeszcze i szukam, po drodze natrafiłem chociażby na Activlab hot, ostatecznie wybrałem - Activlab Iso Active.Właśnie wczoraj zamówiłem sobie ten oto izotonik w saszetkach i dość przystępnej cenie - zobaczymy jak się sprawdzi, mam nadzieję, że będzie .W międzyczasie, tzn. już od dłuższego czasu piję codziennie 4Move ( u mnie w Carrefourze dostępny za 1,85zł/700ml więc taka w miarę cena).Zwracałem uwagę na aspartam - 4Move Grejpfrutowy go nie posiada A więc wziąłem go.Limetka z miętą bodajże go posiadała niestety...A więc co do izotonika:Jest w miarę...Nawadnia generalnie dość dobrze, ale mi się dość często chce po nim pić, choć jak jechałem teraz koło 18 to o dziwo jakby coś się mi odmieniło i wziąłem na 10KM kilka łyków ^^ Mam bidon 650ml Isostara- więc jest w sam raz Wlewam jakieś 630ML a resztę od razu piję na kilka łyków...Co do smaku, to mi osobiście bardzo odpowiada...Jest co prawda dość słodki, ale dla mnie ok Jak za tą cenę - nie znajdę pewnie nic lepszego...Niedługo opiszę spostrzeżenia o Activlabie Iso, ten z pewnością będzie lepszy patrząc chociażby na skład Piję raczej dużo na trasie - 2x4Move zużyłem na 35KM tylko częste przerywania, podjazdy itp. , mógłbym pewnie zużyć mniej ale nie lubię mieć za sucho w buzi I piję trochę ,, na zapas''.Napiszcie, czy korzystacie z izotoników, jeśli tak to jakie i jakie są wasze opinie o nim ! Może jest coś równie dobrego jak Activlab Iso Active w lepszej cenie, chociaż w to wątpię, tylko nie mówcie o Carbo, bo to nawet nie izotonik.Pozdrawiam Wojtek ;-) I zapraszam do uczestniczenia w temacie.