hadwaon Napisano 20 Marca 2021 Napisano 20 Marca 2021 Pytanie do włascicieli ile potrzebowaliscie km, aby nie czuć dyskomfortu bólowego?
woojj Napisano 20 Marca 2021 Napisano 20 Marca 2021 4 godziny temu, wkg napisał: Ale czytając o wstępnym dopasowaniu po 2 tkm, do tego patrząc na wagę tych siodeł trudno uniknąć skojarzeń z rowerem Ukraina Ja całe życie używałem siodełek 200-300 gramowych.....ale dopiero brooks daje święty spokój -MI. Dotarliśmy się po jakiś 500 km. Czy to dużo??? standardowo co przy każdym siodle. Co do dopasowania, jest wiele metod przełamania brooksa, ale to można w necie wyczytać, skrajnie zamaczanie w oleju silnikowym ;-))) Co to jest 1000 km.... wiele ludzi lata poszukuje świętego grala dla swojego tyłeczka i nie potrafi......Brooks daje satysfakcję dość szybko. 500 gram za święty spokój - ja jestem w stanie pójść na taki kompromis. Wagomir u mnie to już niePierwszyBożek.
wkg Napisano 20 Marca 2021 Napisano 20 Marca 2021 Dobór siodełka to oczywiście tak indywidualna sprawa że trudno tutaj prowadzić dyskusję ale ja dotarłem się ze swoim po dwóch korbach
hadwaon Napisano 19 Lipca 2021 Napisano 19 Lipca 2021 Chciałabym napisać parę słów na temat, tego siodełka. Kupiłem te siodełko, testowałem przez około 300km. To co mi sie spododobalo że było bardzo śliskie, także nie było mowy o zatarciach tyłka. Mieli rację ci co pisali że każdy tyłek potrzebuje innego siodełka. Ja się nie dopasowalem, bo gdy kolejnych dniach jazdy z bólem wziąłem na kilka jazd od znajomego siodełko z dziura. Okazało się że to jest strzał w dziesiątkę, po prostu potrzebowałem tego otworu. Nie było mi potrzebne mi siodełko za parę stówek, tylko z dziurką. A brooks czeka teraz na nowego własciciela.
kazafaza Napisano 19 Lipca 2021 Napisano 19 Lipca 2021 Są też Brooks’y z wycięciem - modele „Imperial”. Faktycznie jest bardziej komfortowe (mam trzy inne bez dziupli), oprócz napięcia śrubą można też regulować naprężenie sznurkami. Oczywista sprawa że do sportowej pozycji nie wybiera się B-17 tylko jak już B-17 Narrow, itp itd...
rambolbambol Napisano 19 Lipca 2021 Napisano 19 Lipca 2021 Dziurę możesz sobie sam w siodełku Brooks wyciąć. Ja to dremelem robiłem. Wyszło lepiej niż fabrycznie. Siodełko poszło już do ludzi więc pokazać nie mam jak.
hadwaon Napisano 19 Lipca 2021 Napisano 19 Lipca 2021 Nie brałem pod uwagę, aby zrobić dziurę w tym siodełku, ale jeśli się nie sprzeda to chyba wezmę to pod uwagę. Dzięki za podpowiedź 😎
mrnobody Napisano 19 Lipca 2021 Napisano 19 Lipca 2021 witam!! dla mnie to już wersja hard, robić w siodełku dziurę (szczególnie na gwarancji)
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.