Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
fermat2

[Opona] Zjęcie opony Schwalbe z obręczy

Rekomendowane odpowiedzi

fermat2

Po zakupie nowego Kross Level 8.0 (2018) niestety musiałem zmienić dętkę i oponę (duża dziura w dętce i oponie).

Koło było zupełnie bez powietrza i nie udało mi się oddzielić opony od obręczy.

Najpierw pomyślałem, że skoro to nowy rower, to może technologia poszła do przodu i teraz zdejmuje się oponę inaczej niż jestem przyzwyczajony.

Więc zobaczyłem rożne filmy instruktażowe i tylko upewniłem się w przekonaniu ,że w tym zakresie robi się wszystko jak wcześniej .

Idąc za różnymi poradami, zdesperowany stawałem na oponie, próbowałem oddzielić łyżką lub nawet w akcie desperacji śrubokrętem, ale jest jakby przyklejona.

Szukając dalej zauważyłem wątek (już zamknięty)

https://www.forumrowerowe.org/topic/196819-opona-schwalbe-rapid-rob-problem-ze-zdj%C4%99ciem-z-obr%C4%99czy/

Na innym forum też zauważyłem, analogiczny problem i dotyczył on podobnej konfiguracji (producent roweru, producent opon).

Mając do dyspozycji całą masę narzędzi w domu nie poradziłem sobie, gdybym musiał to zrobić w trasie byłbym bez szans.

Czy ma, ktoś podobne doświadczenia, może pojawił się jakiś patent na to?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Kup łyżki do opon, jak dalej będzie problem, to nasmaruj rant opony wodą z mydłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mateo_s

Po prostu prawidłowo wskoczyła na rant, koło poziomo na ziemi, nadepnij na oponę i pociągnij obręcz w górę, potem pójdzie już łyżką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel2208

Miałem to samo. Musisz siłą odkleić stopkę opony od obręczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• PanDeny
      Przez PanDeny
      Witam

Sprzedam rower Kross level r8 z 2015 roku. Rower w stanie dobrym+, kilka rysek na ramię, ale to normalne w rowerze mtb. Napęd deore M6000 w zasadzie jak nowy nie przejechałem na nim nawet 400km. 

W zeszłym roku wymieniona:
       korba deore m6000 28/38, 
      kaseta 11/42, 
      łańcuch, 
      manetki Deore m6000, 
      tylna przerzutka deore m6000 sgs, 
      linki, 
      pancerze,
      siodełko na Giant Contact Forward. 
      Wymieniłem też tylną obręcz na Mavic 427
      Nowy wkład suportu Kross BB-SR1

Rower jest na oponach continental x king 2.2 ich stan oceniam na bdb+
      Amortyzator nie cieknie, działa poprawnie tak jak powinien. 
      W zestawie daje pedały SPD Shimano PD-M520.
      Rozmiar ramy 19. Ja mam 182cm i jeździ się całkiem nieźle.

Pisać dzwonić pod nr 667820367., na pewno odpowiem szybciej niż przez wiadomość allegro

Link do aukcji i zdjęć https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-kross-level-r8-nowy-naped-8212556441

Cena jaka mnie interesuje to 2900 zł oczywiście do negocjacji 

• Opera
      Przez Opera
      Cena 5399 PLN
      (istnieje możliwość sprzedaży ratalnej 0% za pośrednictwem allegro)
      Do sprzedaży rower Kross Esker 6.0 rozmiar ramy M.
      Szczegółowe dane dotyczące tego roweru na stronie producenta:
      https://www.kross.pl/pl/2019/gravel/esker-6-0/
      W skrócie topowy gravel firmy Kross na najnowszej 105 Shimano z karbonowym widelcem i sztywnymi osiami. Rozmiar ramy bardzo poszukiwany, podobno na rynku polskim pojawiło się tylko kilka M.
      Rower jest fabrycznie nowy, odebrany 2 dni temu 07.06.2019, złożony i wyregulowany przez profesjonalny serwis rowerowy - sprzęt gotowy do jazdy. Jeszcze nie był jeżdżony, czeka na właściciela na stojaku.
      Oczywiście dostępna jest karta gwarancyjna, paragon, instrukcja obsługi, wszystkie papiery. Gwarancja od producenta na części wynosi 2 lata oraz 5 lat na ramę - licząc od 07.06.2019. Przegląd gwarancyjny za 30-60 dni oraz drugi za 12-13 miesięcy można dokonać w całej Polsce w każdym autoryzowanym przez Krossa serwisie.
      W zestawie z rowerem są plastiki do blokowania hamulców tarczowych przy ściąganiu kół, oraz silikonowe naklejki (prawdopodobnie do naklejenia na ramę aby linki nie obcierały ramy).
      Odbiór najlepiej osobisty w Rybniku dzielnica Kamień.
      Teoretycznie mogę go wysłać ale wydaje mi się że problematyczne może być jak go zabezpieczyć aby nie uszkodzić.

Zainteresowanych zapraszam na PW.

• dolchus
      Przez dolchus
      Dzieńdobrywieczór,
      Przymierzam się do nowych opon i natrafiłem na przeszkodę w postaci opisu TPI którego jeszcze nie widziałem
      Zazwyczaj w opisie technicznym było np. "TPI: 120" i koniec przekazu.
      Natomiast właśnie trafiłem na "Tpi: 4/240"
      Producenci marketingują mnie żebym myślał że to pewnie 240 a tak naprawdę to działanie matematyczne i mam sobie wyliczyć że to jednak 60? xDD
      Jak czytać ten zapis?
      Pozdrawiam
    • Banann23
      Przez Banann23
      Witam. Mam zamiar kupić rower do Dirtu i Streetu. Mój budżet to ok. 1100-1200 zł. Aktualnie zastanawiam się nad rowerem Kross Spade. Jak coś wiecie o tym rowerze możecie napisać czy warto go kupić, albo polecić jakieś lepsze rowery w podobnej cenie (1100-1200zł). Jeżdżę głównie na streecie (takie skakanie schodów, jakieś murki itp.) i czasami sobie jadę na jakieś mniejsze hopki poskakać (takie ok. 1m). Specyfikacja roweru: https://www.dobrerowery.pl/kross-spade-m-bialy-polysk
      Kross Spade: 
      https://www.olx.pl/oferta/kross-spade-CID767-IDA9G82.html
      Warto taki kupić? Jak znacie jakieś lepsze rowery w podobnej cenie to napiszcie Proszę o pomoc!

• eNdo_1297
      Przez eNdo_1297
      Witam. Jest ktoś mi w stanie powiedzieć jak wyżej wymieniona pompką napompować wentyl presta? Czytałem że należy odwrócić uszczelke w zaworze pompującym. Ale gdzie to jest? Jedyna uszczelka jaką widzę to ta w tłoku. A pod czerwonym plastikiem przy gwincie nie ma nic. Z góry dziękuję za odpowiedź