Skocz do zawartości
Adamo987

[Amortyzator] RST Alpha 110-15 RA- problem w serwisie

Rekomendowane odpowiedzi

Adamo987

Cześć wszystkim

Mam amortyzator RST Alpha 110-15 RA (sprężyna stalowa+tłumienie odbicia z pokrętłem na górze)- i planuję zrobić w nim podstawowy serwis tzn zdjęcie dolnych lagów, wyczyszczenie górnych i dolnych, nałożenie smaru stałego, złożenie do kupy. Problem polega jedynie na tym, że RST do amorów z samym Rebound Adjustment nie stworzyło żadnej instrukcji obsługi, dlatego nie wiem czego się spodziewać po zdjęciu dolnych goleni.. Czy może mi wypłynąć z nich jakiś olej? To chyba nie powinno się stać skoro tłumik znajduje się na górze? Bardzo proszę o jakąś poradę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Ajtomus
      Przez Ajtomus
      Siema. Jestem calkiem zielony w temacie amortyzatorów (tzn serwisowania) ale posiadam amor rst launch ra 130 mm i nie wiem jaki i jak dolac olej. Z góry mówię że jeżdże na schodach..  robie dropy w mieście i nie wiem jaki olej wybrac. Czy 10W czy moze +/- prosze pisac  
    • Luki160
      Przez Luki160
      Witam.Zamierzam kupic uzywany rower.Posiada on amortyzator RST Gila + o skoku 120mm.Pytanie,czy polecacie go?Może macie inne propozycje amortyzatorów w tym przedziale cenowym?
      Link do roweru:
      https://www.olx.pl/oferta/rower-meski-kross-grand-26-CID767-IDtKYRX.html
    • qroxy
      Przez qroxy
      Siemka, wpadł mi w ręce amortyzator RST M29 80mm sprężynowy z hydrauliczna blokada (TNL)

naklejka na amortyzatorze to    FC10R012686M29100108   

próbowałem wyszukać go w internecie ale nic ciekawego nie znalazłem.

Moje pytania co do amortyzatora:
      1.  czy jest opcja przerobienia go na 100/110 mm skoku ? 
      2. Lagi amortyzatora są wyblakłe (nie porysowane) czy jest jakiś sposób aby wyczyścić te resztki farby(?) aby lagi były srebrnego koloru        który gdzieniegdzie ładnie widać ( wygląda jakby lagi zostały czymś pokryte) 
      3.Uszkodzony jest korek od wstępnego ugięcia sprężyny, czy dałoby rade dopasować coś od Suntoura , tak aby to działało ? 

Zdjęcia 
      https://drive.google.com/open?id=15b9QVLpMCrhPhNokMlPpppzaH8WUOqHo
    • Shavo
      Przez Shavo
      <p>Kupie amortyzator MTB  max 50-100zł. </p>
    • Aleksanderkoz
      Przez Aleksanderkoz
      Witam, po ostatniej 50 kilometrowej wyprawie do lasu mój amortyzator Rst 170db przestał działać, ponieważ miał sparciałe uszczelki i błoto wleciało do środka mam do niego spory sentyment więc chciałbym się dowiedzieć jak go otworzyć i przeczyścić. z góry dzięki -Aleksander