Skocz do zawartości

[Korba shimano Sora] czy jest zamiennik


Mily1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

na wstępie proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój pierwszy post. Do rzeczy... Potrzebuję wymienić korbę na nową ponieważ starą zajechałem (była źle dokręcona i wytarłem gwint). Obecnie posiadam: 

MECHANIZM KORBOWY SHIMANO SORA

MODEL: FC3550 SORA 175mm

TYP : DO 9 RZĘDOWYCH NAPĘDÓW

RODZAJ : DWUTARCZ

w moim ACCENT CX-ONE 2017. Jest dostępny na rynku więc gdyby nie cena ok 400zł nie było by tematu :D 

Pytanie brzmi czy czy ktoś z Was orientuje się czy np Korba SHIMANO SORA FC-R3000 o tych samych specyfikacjach będzie pasowała? Kosztuje 250zł a na moje amatorskie oko niczym się nie różni jak nazwą ( FC3550 a FC-R3000). 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wymieniasz CAŁĄ korbę, a nie tylko jedno ramię (nie wiem na czym polega istota uszkodzenia)?

 

Będzie pasowała, ludzie nieraz wymieniają napęd - i to nie tylko z Sory na Sorę ;) Jeśli nie chcesz przesuwać przerzutki i zmieniać długości łańcucha to pilnuj tylko żeby miała tyle samo ząbków na wieńcach (no ale skoro piszesz "o tych samych specyfikacjach" to chyba o tym wiesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienić całą bo producent nie sprzedaje lewego ramienia osobno :/  A jak juz kupie całą to wymienie całą, zawsze będę miał nowe zęby.

Wytarłem gwint w lewym ramieniu przez co całe ramie opada w strone ziemi. 

Dzięki wielkie za pomoc ! :)  w takim razie wymienie na r3000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhmm, na ramieniu.... :) korba - lewe ramie ma trzy gwinty i jeden jeden wielowypust do mocowania osi, który to połowa ludzi nazywa "gwintem"

tak więc - gniazdo pedała masz wyrobione? wielowypust mocowania osi? a może jedno z dwóch gniazd śrub kontrujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko skusiłbym się na wyższy model niż r3000, która kosztuje c.a. 260zł a swoje waży - 980 gram.

tiagra jest lżejsza o 60 gram i droższa o 30zł. 105-ka z pustymi ramionami jest do kupienia za 340zł a waży 800 gram.

180 gram mniej za 8 dych jest warte grzechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...