Skocz do zawartości
Exon15

[Napęd Shimano Zee] Czy to będzie działać?

Rekomendowane odpowiedzi

Exon15

Cześc.

Planuje do mojego roweru dać napęd 1x10, plan mam taki:

Manetka - SHIMANO ZEE SL-M640

Korba - SHIMANO A ZEE FC-M640 36T 170mm

Przerzutka - Shimano ZEE RD-M640 FR 10sp Shadow+

Kaseta - Shimano Deore CS-HG50 11-36T 10rz.

Łańcuch - Shimano Deore CN-HG54 116 ogniw 10rz

Co sądzicie o takim napędzie? Czy to będzie działać? I jeszcze jedno pytanie, czy będzie mi potrzebny napinacz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Będzie działać. Napinacz/prowadnica będzie potrzebny (chyba, że zmienisz zębatkę na NW). Zakładam, że to config do FR bo w każdym innym przypadku lepiej brać nowe deore z korbą 1xNW.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Exon15

@Dokumosa

A po co wymieniać zębatkę na NW, czym będzie się różnić od oryginalnej? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

NW klei do siebie łańcuch i nie spada. Oryginalna wymaga prowadnicy/napinacza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• adek89
      Przez adek89
      Tak jak w temacie.. tyle co urwalem lancuch shimano hg53 i potrzebuje kupic nowy . pytanie jaki polecacie ,najlepiej ze spinka odrazu zeby byl. bo wyborow jest masa , nie liczyem ile moj ma ogniw ale wedlug tgo co mam podane w spec roweru jest ich 114 ( przynajmniej tyle byc powinno ) . 
    • pablot
      Przez pablot
      Witam
      Wszedłem w posiadanie Kony Rove Al w oryginalnym osprzęcie. Jak się okazało przednie przełożenie 34/50t jest dużo za twarde dla mnie. I tutaj moje pytanie, moglibyście polecić jakieś w miarę mało inwazyjnę rozwiązanie w rozsądnych pieniądzach? 
      Polecacie jakieś konkretne modele? Mam na myśli tutaj wymianę korby. Aktualnie jest FSA Tempo Compact 
      Tylne przełożenie 11/32t 8spd też troszkę słabo i tutaj też mam pytanie czy mogę wsadzić 8 biegową kasetę tylko bardziej miękką?
      Będzie to kompatybilne z klamkomanetkami Claris?
      I jeszcze pytanie jaki mostek polecacie żeby kierka była wyżej o jakieś 10cm?
      Rower mam na zasadzie wymiany więc nie zapłaciłem za niego ani grosza. Jestem zielony z takich tematów dlatego pytam.
    • Gość Ernest
      Przez Gość Ernest
      Dobry wieczór forumowicze!
      Od jakiegoś czasu rozglądam się za używanym rowerem górski/cross, wpadają mi w oko niezbyt drogie rowery Meridy, Indiana x-cross, Lazaro Evolution V itp. jednak nic nie ma ciekawego w promieniu 80 km ode mnie albo sprzedawca kreci nosem na moją propozycje sprawdzenia roweru na komendzie ale nie o tym ja chcialem. Mój budżet jest ograniczony - nie chce wydac wiecej niz 800 pln ( nowe rowery nie wchodza w gre ) gdyz moja jazda bedzie ograniczala sie glownie do jezdni, drog polnych i dróżek leśnych, jednorazowy wypad nie bedzie mysle przekraczal odleglosci 40-50 km ( choc nigdy nie wiadomo) i raczej to beda wypady rekreacyjne i nieregularne. Po nieco długim wstępie chcę się was mili Państwo poradzić gdyż natrafiłem na uzywany rower " Diamant Zenith z20 " z ramą 20 cali, kola 26, przerzutki shimano acera, manetki 3x8 ( tyle wypisal sprzedawca), rower jest w cenie 740pln. Zdjęć nie zamieszczam gdyz chodzi mi glownie o ocene samego stosunku jakosci do ceny ( jesli dyskusja bedzie tego wymagac do wstawię link do fot). Dodam, że mam 170 cm wzrostu i przekrok ( bez butów ) długosći 76 cm. Dziękuję i pozdrawiam !
    • krepylolo
      Przez krepylolo
      Siemano, ostatnio postanowilem sobie zlozyc taki zestaw co o nim sadzicie? Mam 165cm wzrostu.
      Rama: Dartmoor Hornet 2018 Small red devil
      Amortyzator: Rock Shox Domain RC 180 mm 1 1/8
      Kierownica: Dartmoor Tornado 780mm średnica 31,8
      Mostek: Truvativ Hussefelt 40mm
      Gripy: Dartmoor Maze
      Stery: - doradzcie prosze
      Kapsel: Dartmoor
      Siodlo: cos sobie wybiore
      Sztyca: cos sobie wybiore
      Zacisk: cos sobie wybiore
      Korby: Shimano Zee FC-M640
      Suport: Zee