Skocz do zawartości

[Media] Jaki jest najlepszy producent rowerów?


Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem ranking "Jaki jest najlepszy producent rowerów" na mojej stronce internetowej:

https://www.what.best/sport/best-bike-brand/

 

Jak uważacie: Czy brakuje jakiegoś producenta? Jakiej marki brakuje? Proszę o odpowiedź jeśli zauważycie, że czegoś brakuje.

 

btw: Zapraszam do oceniania najlepszej marki rowerowej. Na stronce można także tworzyć swoje rankingi, które mogą być przydatne na tym forum np. "Który rower do 4000 zł wybrać?" i dodać kilka pozycji, udostępnić na Facebook'a przyciskiem share dla znajomych lub przekopiować link na forum.

 

Pozdrawiam.

P.S: To nie jest reklama, Proszę tylko o pomoc w dobraniu odpowiednich marek. Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy najlepszy producent? Nie ma takiego.

Dana marka daje tak naprawdę ramę, czasami kierownicę czy sztycę. Cała reszta to kwestia doboru części do danego roweru.

Dwa rowery w identycznej specyfikacji, załóżmy Kross i Trek. Kross kosztuje 5500, Trek 6000. To znaczy że Kross jest lepszy?

Można wyróżnić wiodących producentów, ale nie ma sensu wybierać który jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No jak by tak na siłę ustalać kto jest najlepszym, to będzie ten, który robi osprzęt spójny ... czyli chyba nikt. Dadzą ci na tył XT bo przyciąga oko i jest prestiż ... manetki to już deore w przypadku 10sp, i slx w przypadku 11 bo niżej się nie da zejść. Hamulce ? a dajmy najtańsze, a co tam :D Rower do teoretycznie np enduro z hamulcami na zaciskach 355 ... no i fajnie, każdy się cieszy ;) piasty warte co najwyżej 20 centów kambodżańskich. Linki w lwiej części "rust frendly" i pancerze ze współczynnikiem tarcia rodem z hamulców z jelcza. 

Nie żeby się nie dało tego zrobić jak trzeba, po prostu trzeba wydusić każde grosiwo jakie się da. Nawet w wysokich modelach zdarzają się takie buble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, paj napisał:

Jak uważacie: Czy brakuje jakiegoś producenta? Jakiej marki brakuje? Proszę o odpowiedź jeśli zauważycie, że czegoś brakuje.

Łatwiej jest wymienić czego nie brakuje skoro wymieniłeś mniej niż 1% firm produkujących rowery / ramy :D
Jest kilka światowych marek z polskim rodowodem i ani jednej na liście ... ehh

Coś mi się wydaje że tworzysz jakiś ranking na siłę :)

Pozdrawiam  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest ten rower na którym się najlepiej jeździ .....   Chyba nie da się zrobić takiego rankingu . Można porównać osprzęt , trochę trudniej systemy zawieszenia , jeszcze trudniej geo ramy . Wszystko zależy do czego , dla kogo i za ile . No i kto ma praktyczną wiedzę żeby porównać wszystkie rowery jako całość ? Chyba najlepiej śledzić testy np. w Bikeboardzie . Chłopaki przetestowali tysiące rowerów i dlatego mają szanse porównać maszynki z konkretnych kategorii i przedziałów cenowych .

I innej beczki, pamiętam dyskusje w swiatku fotoamatorów który aparat jest najlepszy , albo z młodzieńczych lat który zespół , który gitarzysta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ador napisał:

Mondraker "topowa" marka z Hiszpanii, rowerki w 90% do cięższych zastosowań.

Dodałem, dziękuję

26 minut temu, rzezniol napisał:

Łatwiej jest wymienić czego nie brakuje skoro wymieniłeś mniej niż 1% firm produkujących rowery / ramy :D
Jest kilka światowych marek z polskim rodowodem i ani jednej na liście ... ehh

Coś mi się wydaje że tworzysz jakiś ranking na siłę :)

Pozdrawiam  
 

Zdaję sobię sprawę, że nie ma wszystkich firm. Wszystkich firm nie będzie.

Gdybym miał wpisać wszystkie marki to musiałbym też wpisać marki od firm Carrefour, Auchan itd. (bo czemu miałbym je pominąć wpisując wszystkie). Taki ranking zawierałby tysiące pozycji. Dostanie się (Wymienienie firm) do rankingu też świadczy o prestiżu. Gdybym zaczął wpisywać takie marki to obniżyłby się prestiż dla takich marek jak Trek czy Specs.

Ranking został stworzony zgodnie z moją wiedzą. Biorę pod uwagę, że moja pamięć nie jest doskonała, a człowiek uczy się całe życie. Dlatego jeśli zapomniałem o jakiejś marce, która według użytkowników tego forum powinna znaleźć się na tej liście to proszę o taką informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, WaGiant napisał:

Najlepszy jest ten rower na którym się najlepiej jeździ .....   Chyba nie da się zrobić takiego rankingu . Można porównać osprzęt , trochę trudniej systemy zawieszenia , jeszcze trudniej geo ramy . Wszystko zależy do czego , dla kogo i za ile . No i kto ma praktyczną wiedzę żeby porównać wszystkie rowery jako całość ? Chyba najlepiej śledzić testy np. w Bikeboardzie . Chłopaki przetestowali tysiące rowerów i dlatego mają szanse porównać maszynki z konkretnych kategorii i przedziałów cenowych .

I innej beczki, pamiętam dyskusje w swiatku fotoamatorów który aparat jest najlepszy , albo z młodzieńczych lat który zespół , który gitarzysta ...

Oczywiście, że dla każdej osoby inny rower jest najlepszy. Dlatego należy zaznaczyć najlepszą opcję dla siebie. Jeśli dany producent w wielu aspektach - dla wielu użytkowników - potrafi zrobić dobry rower to ten według mnie jest najlepszy, a nie ten który potrafi zrobić tylko dla jednego.

Teraz, skom25 napisał:

Jak mogłeś nie dodać Kross'a...

Powiedz szczerze, po co Ci ta ankieta?

Dodałem, dziękuję.

To jest tylko zabawa, stronka ma dostarczać informację o najlepszych produktach, każdy może nawet sobie sam swój ranking stworzyć.

Proszę tylko o opinię osób z większym doświadczeniem rowerowym i wiedzą. Jeśli uznacie, że jakiejś marki brakuje to ją dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najlepsze marki to te butikowe, jak Ibis, Yeti czy Liteville. Tu mamy rowerki składane bez kompromisów i bez oszczędności, ale za to za słuszna kwotę dostępne. I dlatego prawie nikt by na te marki nie zagłosował, bo sporo osób pewnie nawet nie kojarzy. Zresztą Ibisa i Liteville'a nawet nie ma na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, paj napisał:

To jest tylko zabawa, stronka ma dostarczać informację o najlepszych produktach,

To zabawa, czy ma dostarczać informację o najlepszych produktach ? 

20 minut temu, paj napisał:

Proszę tylko o opinię osób z większym doświadczeniem rowerowym i wiedzą.

Przyjdzie jakiś Janusz poklika bzdury i wynik będzie wyjęty tym samym z tyłka, prosić to sobie można.

Wszelkie porównania nie mające podparcia, nie wiem np. dowodem zakupu roweru danej marki ( a tym samym użytkowania go), zdjęciem z rowerem danej marki itp. itd. mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i gdzie "nasze" Dartmoory i NSy?

No i ulubiona marka Januszy: BMC? (Bardzo  Mała Cena :D).

ed/ i co do pytania na stronie:

" Który rower jest najlepszy? Jaka marka jest najlepsza? "

Odpowiedzi na te pytania nie będą takie same i powinny być do tego osobne ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem nie wybieramy najlepszego tylko najpopularniejszego czy też cieszącego się największą renomą dzięki marketingowi, który prowadzi ;) .
Zbyt ogólne pytanie aby jakiekolwiek wnioski wyciągnąć z tej ankiety ...
W samochodach w Polsce rządzi VW z trzeciej ręki ... w Afryce Toyota z 5 ręki , która z tych marek robi najlepsze samochody ? ;)  

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, paj napisał:

Dostanie się (Wymienienie firm) do rankingu też świadczy o prestiżu. Gdybym zaczął wpisywać takie marki to obniżyłby się prestiż dla takich marek jak Trek czy Specs.

Mylisz się. Skoro fakt bycia w rankingu świadczy o prestiżu, to brak marki o czym świadczy? 

Idąc Twoim tokiem myślenia wspomniane Liteville ,YT , Evil , Polygon ,Ple, Pyga , Lynskey , Norco , Commencal i wiele innych obniżają "prestiż" wszechobecnych Treków i Speców?

Ranking nie będzie miarodajny ,bo nie określa zastosowania ,czy też przeznaczenia rowerów. Liteville jest wysokiej klasy rowerem do AM/Enduro ,ale zupełnie nie istnieje na szosie czy gravelu. Czy to oznacza ,że marka nie jest prestiżowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paj napisał:

Dostanie się (Wymienienie firm) do rankingu też świadczy o prestiżu.

Ekhm, o jakim prestiżu? Ta lista świadczy o Twojej znajomości marek rowerowych, a nie o prestiżu.

Gdybym znał trzech producentów, to automatycznie by oznaczało że to marki prestiżowe? No nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...