Skocz do zawartości
NorthAngel82

[chwyty/gripy] Zakup nowych gripów na kierownicę roweru

Rekomendowane odpowiedzi

NorthAngel82

Do roweru Kross Evado 2.0 chcę sobie kupić chwyty na kierownicę ponieważ te co są teraz bardzo się zsuwają z kierownicy w czasie jazdy. Mam takie jak widać na zdjęciu poniższym. Przed jazdą zawsze muszę je dosuwać albo ręką uderzać od boku żeby weszły dalej na kierownicę.

https://i.imgur.com/VRUlJ8N.jpg]/img]

Do pracy jeżdżę bez rękawiczek codziennie rano i z pracy popołudniu.        A rękawiczki ubieram tylko jak jadę się gdzieś przejechać. Więc muszę mieć takie te chwyty czy gripy - zwał jak zwał,  żeby były dobre na jazdę zarówno jak i bez rękawiczek jak i w rękawiczkach.  Czasami dłonie mi się pocą i drętwieją na tych, które mam teraz. W internecie znalazłem kilka chwytów na kierownicę, które zwróciły moją uwagę.  Pytanie tylko, czy one Tłumią drgania faktycznie ? Dłonie się na nich nie pocą i nie drętwieją ? Są wygodne ? I czy są od boku czymś zamknięte jakąś zaślepką czy widać rurę od kierownicy ? Czy po skończonej jeździe na rowerze zostają czarne ślady na dłoniach od tego ?  Czy możecie mi coś z wymienionych poniżej chwytów polecić ? lub ewentualnie coś lepszego od tych wymienionych,  których będę zadowolony ?

1. EKFan UltraLight Silikon                     

2. Odi Rogue Lock-On

3. Specialized Enduro XL Locking

4. https://pl.aliexpress.com/item/1Pair-MTB-Bicycles-Mountain-Bikes-Grip-Anti-Slip-Sponge-Lock-on-Handlebar-Grips-End-Bar-Plug/32419178119.html?spm=a2g17.10010108.1000023.3.23b651b3Xe4IOz

5. city 900 confort czarne

6. Bontrager Race Lite

7. Bontrager Rhythm Plus 

Edytowane przez NorthAngel82

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dymcio111

Ja już w trzecim rowerze używam ESI Chunky, mniej się teraz męczą ręce. Zaślepki na bok kierownicy są. Ale ja używam rękawiczek bo bez nich nie taki chwyt pewny a i zawsze ochrona rąk w razie gleby 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Chwyty to dosyć osobista i indywidualna sprawa (może bardziej niż siodło). Jeśli jedyne kryteria to żeby się trzymały kierownicy i nie brudziły rąk to chyba wszystkie powyższe będą ok. Z EKFan będziesz umiarkowanie zadowolony (jak ręka sucha to jest ok, jak mokra to się slizga nieporównywalnie bardziej do oryginału czyli ESI Chunky).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
NorthAngel82

Moje kryteria sa takie, żeby nie brudziły rąk, nie ślizgały się w dłoni gołej bez rękawiczki ani w rękawiczce i żeby dłonie nie drętwiały. Pisałem o tym, nie czytałeś ? Ja natomiast czytałem o Esi, że te boczne korki są kiepskiej jakości i szybko się psują i wypadają. Podobno też się przecierają i ta gąbka z tych chwytów się ździera. Więc nie wiem co wziąć, jestem nastawiony na Bontrager Rhythm Plus ale nie wiem czy w moim przypadku one spełnią moje zadanie. Może mi ktoś pomóc ? Tutaj czytałem o tym Esi: https://www.forumrowerowe.org/topic/216798-chwyty-gripy-esi-accent-czy-inne/

Edytowane przez NorthAngel82

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Waza

Ja mogę polecić mniej firmowe, tanie i bardzo dobrze działające chwyty skręcane Force:

https://ctbike.pl/force-chwyty-rowerowe-pokryte-owijka-eva-korkowa-czarne.html

Są wykonane z owijki jak na szosówkę, chwyt jest pewny, dłonie bez rękawiczek, nawet mocno spocone nie ślizgają się. Nigdy nie miałem na nich problemu z drętwieniem dłoni, ale to jest bardziej złożona sprawa i nie zależy tylko od chwytów.

Jak na niewygórowaną cenę, wykonane są wzorowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lewocz

Chwyty z owijki osobiście odradzam. Miałem 2 pary i w obu owijka się luzowała, marszczyła itp. Działo się to bardzo szybko i bardzo mi się nie podobało.

Tych wymienionych nie znam, więc się nie wypowiem. Natomiast z tych, które osobiście używałem i używam.

Ergon GE1 - świetne jak na mój gust

Esi Chunky - bardzo dobre ale piał bym nad nimi z zachwytu taj jak co poniektórzy.

Supacaz Silcone - dobre chwyty, nie odczułem większych różnic w porównaniu do Esi

WTB, Token - proste chwyty przykręcane z "jakiegoś tam tworzywa" Powiem tak - w porządku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

ESI spokojnie wytrzymują 2-3 sezony. Korków nie liczę ale na korkach się nie jeździ.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arek_wro

Mój głos na ESI Chunky. Mam w dwóch rowerach i od kiedy wpadły mi w ręce, nie zamierzam zmieniać na nic innego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lynx79

A mój na Ergon GE1. Nie brudzą, ręce się nie ślizgają gdy są wilgotne, w rękawiczkach nic nie drętwieje. Minus cena. Przerobiłem kilka chwytów i dopiero te u mnie zostały na dłużej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
NorthAngel82

Dałbyś mi linka do tych Ergon GE1 ? jeśli rower mam w kolorze biało niebieskim to jaki kolor tych chwytów wybrać ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Karol
      Przez Gość Karol
      Cześć, 
      Proszę o pomoc w wyborze roweru, poszukuje rower
      Nie jestem zawodowcem, będzie to mój pierwszy tego typu rower, będę jeździł głównie w mieście po utwardzonych nawierzchniach i w lesie.
      Level osobiście mi się bardzo podoba ze względu na stronę wizualną ale Hexagon parametro jest nieco wyżej.
      Proszę o pomoc HHHEEELLLPPP
      Kross Hexagon 7.0 2019 29", rama XL 
      https://www.dobrerowery.pl/kross-hexagon-7-0-2019
      Kross Level 3.0 29", rama L
      https://www.dobrerowery.pl/kross-level-3-0-2019-czarny-czerwony-bialy

• Cichy300
      Przez Cichy300
      Czesc wszystkim.
      Stoje przed wyborem pierwszej szosy. Na oku dwa konkretne modele. Fuji Roubaix 1.3 z 2017 i Kross Vento 5.0 2019
      Fuji
      Rama - aluminium A6-SL nowa 5lat gwarancji
      Widel - FC-440 carbon
      Przerzutki p/t, klamki, kaseta i hamulce - 105 5800
      Korba - Oval Concepts 300, 52/36
      Kola - Oval Concepts 327, 700c
      Kierownica, mostek, siodlo i sztyca - Oval
      Nalatane 2-3tys km

Kross 
      Rama - Aluminium Superlite
      Widel - Carbon (carbon, tapered, 1-1/8" - 1,5")
      Osprzet - kompletna grupa 105 R7000
      Kola - FSA Vision Team 30
      Sztyca, kiera i mostek - Race Face
      Siodlo - Velo
      Nalatane 2tys km

Kross ma wyjsciowa cene wyzsza o 500zl. I jest to model potestowy. 
      Edytowane 2 godziny temu przez cichy300
    • Krotexun
      Przez Krotexun
      Cześć. Mój pierwszy post. Jeśli złamię regulamin to proszę mnie porządnie ostrzec 

W ciągu maksymalnie miesiąca chcę zakupić rower, wiadomo. Fakty:
      1. Rower w tygodniu będzie do jazdy do pracy i z pracy. Na razie blisko ale za 2-3 miesiące to będzie 7km poza miasto.
      2. Po pracy czasem przejażdżka po parku (drogi asfaltowe jak i polne z wybojami, dziurami itp.)
      3. Weekendowo wypady i po mieście i poza miasto. Czasami dłuższe (40-50km) trasy albo nawet i dalej. 
      5. Mam 188cm wzrostu, waga to 80-82kg (dążę do 75-77kg). Poza moją wagą dojdzie czasem plecak z maks 5kg masą. No i osprzęt (światła, jakiś bidon itp.)

Chciałem na początku kupić górski (ze względu na możliwość jazdy w terenie trudnym), ale myślałem też o rowerze typu cross. Odwiedziłem wczoraj Decathlon oraz GoSport. Szczerze mówiąc B'Twin z Decathlon średnio mi się podoba. W GoSport zauważyłem dwa modele, które cieszą moje oko a i pasują mi wielkością, wygodą i zwrotnością. Są to:
      1. Kross MOVE 1.0 rozmiar 19" lub 21" koła 27,5"
      2. Scrapper CR7.9 rozmiar L
      Podobają mi się obydwa. Kross trochę bardziej wizualnie i ma od razu odrobinę szersze opony, ale w tym drugim można takie też założyć bez problemu. Planuję jeszcze zerknąć na Kross MOVE 2.0 ze względu na lepszy osprzęt od wersji 1.0, choćby hamulce, oraz manetki hamulców (1.0 ma plastiki).

Co sądzicie o tych propozycjach? Czy według was są warte uwagi? Który bardziej? Który mniej? Szczerze mówiąc któryś z tych dwóch czy trzech chciałbym wybrać ponieważ każdy z nich mogę przetestować na sobie w sklepie. Nie chcę kupić przez internet, bo nie chcę się bawić w ewentualne zwroty. Dlatego powiedzcie mi czy któryś z tych rowerów jest wart uwagi bardziej niż reszta zestawienia?
    • fermat2
      Przez fermat2
      Po zakupie nowego Kross Level 8.0 (2018) niestety musiałem zmienić dętkę i oponę (duża dziura w dętce i oponie).
      Koło było zupełnie bez powietrza i nie udało mi się oddzielić opony od obręczy.
      Najpierw pomyślałem, że skoro to nowy rower, to może technologia poszła do przodu i teraz zdejmuje się oponę inaczej niż jestem przyzwyczajony.
      Więc zobaczyłem rożne filmy instruktażowe i tylko upewniłem się w przekonaniu ,że w tym zakresie robi się wszystko jak wcześniej .
      Idąc za różnymi poradami, zdesperowany stawałem na oponie, próbowałem oddzielić łyżką lub nawet w akcie desperacji śrubokrętem, ale jest jakby przyklejona.
      Szukając dalej zauważyłem wątek (już zamknięty)
      https://www.forumrowerowe.org/topic/196819-opona-schwalbe-rapid-rob-problem-ze-zdj%C4%99ciem-z-obr%C4%99czy/

Na innym forum też zauważyłem, analogiczny problem i dotyczył on podobnej konfiguracji (producent roweru, producent opon).
      Mając do dyspozycji całą masę narzędzi w domu nie poradziłem sobie, gdybym musiał to zrobić w trasie byłbym bez szans.

Czy ma, ktoś podobne doświadczenia, może pojawił się jakiś patent na to?

• Amaya
      Przez Amaya
      Witam, 
      Zastanawiam się nad zakupem roweru do 1200 zł. Przeznaczenie to jazda po ścieżkach rowerowych, czasem również po mniej "ubitych" terenach. Teren raczej pagórkowaty. Szukam czegoś nowego stąd wybór padł na te dwa modele. Który polecacie bardziej? A może kupić coś zupełnie innego?
      https://allegro.pl/oferta/kross-level-black-edition-l2-women-damski-lea-7773724170?fbclid=IwAR0r3o7_AAp60D4ie6phH9kzMwWF6EVNE7pXirkoPMCux6lrVsc6xeK6vXU
      https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-mtb-romet-jolene-2-26-2018-7843132976?fbclid=IwAR0NU1qpHxTo_uGYJj3-qRKSumgps1L5tsOVfruoRvxwfLemzYtWqAivP7w