Skocz do zawartości
NorthAngel82

[chwyty/gripy] Zakup nowych gripów na kierownicę roweru

Rekomendowane odpowiedzi

NorthAngel82

Do roweru Kross Evado 2.0 chcę sobie kupić chwyty na kierownicę ponieważ te co są teraz bardzo się zsuwają z kierownicy w czasie jazdy. Mam takie jak widać na zdjęciu poniższym. Przed jazdą zawsze muszę je dosuwać albo ręką uderzać od boku żeby weszły dalej na kierownicę.

https://i.imgur.com/VRUlJ8N.jpg]/img]

Do pracy jeżdżę bez rękawiczek codziennie rano i z pracy popołudniu.        A rękawiczki ubieram tylko jak jadę się gdzieś przejechać. Więc muszę mieć takie te chwyty czy gripy - zwał jak zwał,  żeby były dobre na jazdę zarówno jak i bez rękawiczek jak i w rękawiczkach.  Czasami dłonie mi się pocą i drętwieją na tych, które mam teraz. W internecie znalazłem kilka chwytów na kierownicę, które zwróciły moją uwagę.  Pytanie tylko, czy one Tłumią drgania faktycznie ? Dłonie się na nich nie pocą i nie drętwieją ? Są wygodne ? I czy są od boku czymś zamknięte jakąś zaślepką czy widać rurę od kierownicy ? Czy po skończonej jeździe na rowerze zostają czarne ślady na dłoniach od tego ?  Czy możecie mi coś z wymienionych poniżej chwytów polecić ? lub ewentualnie coś lepszego od tych wymienionych,  których będę zadowolony ?

1. EKFan UltraLight Silikon                     

2. Odi Rogue Lock-On

3. Specialized Enduro XL Locking

4. https://pl.aliexpress.com/item/1Pair-MTB-Bicycles-Mountain-Bikes-Grip-Anti-Slip-Sponge-Lock-on-Handlebar-Grips-End-Bar-Plug/32419178119.html?spm=a2g17.10010108.1000023.3.23b651b3Xe4IOz

5. city 900 confort czarne

6. Bontrager Race Lite

7. Bontrager Rhythm Plus 

Edytowane przez NorthAngel82

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dymcio111

Ja już w trzecim rowerze używam ESI Chunky, mniej się teraz męczą ręce. Zaślepki na bok kierownicy są. Ale ja używam rękawiczek bo bez nich nie taki chwyt pewny a i zawsze ochrona rąk w razie gleby 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Chwyty to dosyć osobista i indywidualna sprawa (może bardziej niż siodło). Jeśli jedyne kryteria to żeby się trzymały kierownicy i nie brudziły rąk to chyba wszystkie powyższe będą ok. Z EKFan będziesz umiarkowanie zadowolony (jak ręka sucha to jest ok, jak mokra to się slizga nieporównywalnie bardziej do oryginału czyli ESI Chunky).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
NorthAngel82

Moje kryteria sa takie, żeby nie brudziły rąk, nie ślizgały się w dłoni gołej bez rękawiczki ani w rękawiczce i żeby dłonie nie drętwiały. Pisałem o tym, nie czytałeś ? Ja natomiast czytałem o Esi, że te boczne korki są kiepskiej jakości i szybko się psują i wypadają. Podobno też się przecierają i ta gąbka z tych chwytów się ździera. Więc nie wiem co wziąć, jestem nastawiony na Bontrager Rhythm Plus ale nie wiem czy w moim przypadku one spełnią moje zadanie. Może mi ktoś pomóc ? Tutaj czytałem o tym Esi: https://www.forumrowerowe.org/topic/216798-chwyty-gripy-esi-accent-czy-inne/

Edytowane przez NorthAngel82

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Waza

Ja mogę polecić mniej firmowe, tanie i bardzo dobrze działające chwyty skręcane Force:

https://ctbike.pl/force-chwyty-rowerowe-pokryte-owijka-eva-korkowa-czarne.html

Są wykonane z owijki jak na szosówkę, chwyt jest pewny, dłonie bez rękawiczek, nawet mocno spocone nie ślizgają się. Nigdy nie miałem na nich problemu z drętwieniem dłoni, ale to jest bardziej złożona sprawa i nie zależy tylko od chwytów.

Jak na niewygórowaną cenę, wykonane są wzorowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lewocz

Chwyty z owijki osobiście odradzam. Miałem 2 pary i w obu owijka się luzowała, marszczyła itp. Działo się to bardzo szybko i bardzo mi się nie podobało.

Tych wymienionych nie znam, więc się nie wypowiem. Natomiast z tych, które osobiście używałem i używam.

Ergon GE1 - świetne jak na mój gust

Esi Chunky - bardzo dobre ale piał bym nad nimi z zachwytu taj jak co poniektórzy.

Supacaz Silcone - dobre chwyty, nie odczułem większych różnic w porównaniu do Esi

WTB, Token - proste chwyty przykręcane z "jakiegoś tam tworzywa" Powiem tak - w porządku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

ESI spokojnie wytrzymują 2-3 sezony. Korków nie liczę ale na korkach się nie jeździ.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arek_wro

Mój głos na ESI Chunky. Mam w dwóch rowerach i od kiedy wpadły mi w ręce, nie zamierzam zmieniać na nic innego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lynx79

A mój na Ergon GE1. Nie brudzą, ręce się nie ślizgają gdy są wilgotne, w rękawiczkach nic nie drętwieje. Minus cena. Przerobiłem kilka chwytów i dopiero te u mnie zostały na dłużej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
NorthAngel82

Dałbyś mi linka do tych Ergon GE1 ? jeśli rower mam w kolorze biało niebieskim to jaki kolor tych chwytów wybrać ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• ruferzyk
      Przez ruferzyk
      Witam. Mam do sprzedania rower Kross Level A6 - rama z 2008r poza tym nic w nim nie pozostało seryjnego.
      Kilka słów o rowerze. Jest to rower używany, sprawny, nosi liczne ślady użytkowania, masa rysek na ramie, rama bez pęknięć. Amortyzator w pełni sprawny-wybiera liście, jedna ryska na goleni w okolicy korony-bez wpływu na prace, kilka rysek na dolnych goleniach. Taśma izolacyjna na ramie, widoczna na foto, jest po to żeby trzymać pełne pancerze, tak wolałem zawsze.

Dodatkowo do roweru dorzucam: Amortyzator RST na sprężynie jakiś taki whj stary ale sprawny, dwa koła jakieś no name 26cali pod V brake z oponami i dętkami, zestaw V-brake Alivio chyba, piasty Deore pod V-brake- będzie trzeba w nich wianki zmienić i nasmarować, sztyca BBB Skyscraper 31,8, Kierownica Ritchey, i jeszcze  trochę różnych gratów których chce się pozbyć.

Rama: Kross Level a6 2008r
      Amortyzator: Rock Shox Reba SL
      Korba: Deore
      Obręcze: Alexrims DM 24
      Piasty: Przód Dartmoor X-rolls, Tył Dartmoor Free-Force
      Szprychy: CN Spoke
      Hamulce: Avid elixir 3
      Tarcze: Deore
      Przerzutka przód: Deore, Tył: Deore XT - odwrotna sprężyna
      Kaseta: Deore XT
      Łańcuch: CN HG 93... czyli deore XT
      Manetki: Deore XT, pomimo tego że monitorki są od LX-kiedyś złamałem te od xt to kupiłem na alledrogo to co było- niestety manetki są największym mankamentem- czasami przepuszczają.
      Sztyca BBB Skyscraper
      Kierownica: FSA jakaśtam-chciałem giętą
      Mostek: no-name, dorzucam Boplighta mostek 110mm
      CENA: 1500 zł za wszystko
      Kontakt: bartekgaw@gmail.com
      Proszę pisać pytania, odpowiem w miarę możliwości. Na razie przez tydz. sprzedaje na forum, potem na Allegro, przesyłka raczej dość droga będzie, do 100 zł płaci kupujący ponad to ja.

Pozdrawiam

Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
    • Isabelka
      Przez Isabelka
      Witam serdecznie !
      Potrzebuję fachowej pomocy przy wyborze roweru do codziennej jazdy po mieście. Na podstawie opinii znajomych i informacji zaczytanych w internecie mam upatrzone 3 modele (linki poniżej), które mieszczą się w moim budżecie, ale przyznam szczerze, że nie znam się na poszczególnych parametrach technicznych, dlatego liczę na pomoc specjalistów Zależy mi aby rower był przede wszystkim niezawodny, w miarę wygodny przy jeździe przez miejską dżunglę (krzywe chodniki, ulice, wzniesienia itp.), w miarę lekki, a w razie jakiś awarii, łatwy do naprawy- również mam tu na myśli dostępność wymiennych części. Jeżdżę typowo amatorsko, więc dodatkowe bajery nie są mi potrzebne. Zawężyłam swój wybór do tych trzech modeli ale oczywiście wszelkie inne propozycje będą mile widziane Dziękuję za pomoc !
      https://www.goride.pl/damskie/kross-trans-3-2018-damski-czarno-fioletowo-srebrny -mat

https://www.goride.pl/damskie/kross-trans-4-2018-damski-czarno-kremowo-srebrny-m at

https://www.goride.pl/damskie/romet-gazela-2019
    • Isabelka
      Przez Isabelka
      Witam serdecznie !
      Potrzebuję fachowej pomocy przy wyborze roweru do codziennej jazdy po mieście. Na podstawie opinii znajomych i informacji zaczytanych w internecie mam upatrzone 3 modele (linki poniżej), które mieszczą się w moim budżecie, ale przyznam szczerze, że nie znam się na poszczególnych parametrach technicznych, dlatego liczę na pomoc specjalistów ;) Zależy mi aby rower był przede wszystkim niezawodny, w miarę wygodny przy jeździe przez miejską dżunglę (krzywe chodniki, ulice, wzniesienia itp.), w miarę lekki, a w razie jakiś awarii, łatwy do naprawy- również mam tu na myśli dostępność wymiennych części. Jeżdżę typowo amatorsko, więc dodatkowe bajery nie są mi potrzebne. Zawężyłam swój wybór do tych trzech modeli ale oczywiście wszelkie inne propozycje będą mile widziane ;) Dziękuję za pomoc ! :)
      https://www.goride.pl/damskie/kross-trans-3-2018-damski-czarno-fioletowo-srebrny -mat

https://www.goride.pl/damskie/kross-trans-4-2018-damski-czarno-kremowo-srebrny-m at

https://www.goride.pl/damskie/romet-gazela-2019
    • mikolajt
      Przez mikolajt
      Witam wszystkich bardzo serdecznie jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość, ostatnio zerwałem gwint w swoim rowerze (Kross Level B2 29"). Ogólnie z tego roweru została sama rama, kierownica mostek i amortyzator. Reszta części jest wymieniona na nowe - lepsze. Pech chciał, zerwałem gwint w ramie. Spawanie czy coś za bardzo nie wchodzi w grę, rama ma już swoje lata, liczne obicia i ogólne ślady codziennego użytkowania. Postanowiłem kupić nową ramę  Dartmoor Primal -( https://www.flowerbike.pl/product-abk-115106-Rama-rowerowa-Dartmoor-Primal-29.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiApbzhBRDKARIsAIvZue_q9N_XlAFbXTejtwOGrjw0_oMsEp2sy5-Dyq_1B6LaAM8NgP2B5S0aAk_gEALw_wcB ). Chce do tej nowej ramy przełożyć wszystkie podzespoły z mojego obecnego roweru. Sprawa komplikuje się w tym miejscu, nowa rama ma główkę  taper (is42/is52) [nie wiem o co z tym chodzi] i nie wiem czy mój amortyzator ze starego roweru będzie pasować do nowej ramy. Amortyzator jaki mam to RST BLAZE RL 100mm (w przyszłości będę go zmieniać). Jakie stery musiał bym kupić i czy w ogóle są takie stery na amortyzator z prostą rurą do główki taper/tapered.. Proszę każdego o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję, i przepraszam jeśli coś źle napisałem to mój pierszsy post proszę o wyrozumiałość.. 
       pozdrawiam!
    • Benok55
      Przez Benok55
      Witam, mam pytanie czy warto kupić krossa soila 1.0? Szukam roweru do szybkiej jazdy po wyznaczonych trasach z bandami i małymi hopkami itp.  Coś takiego jak w tym filmie. Co polecacie? budżet to 6500 nie więcej. Pozdrawiam. Jeżeli nie to na co warto zwrócić uwagę w budżecie max 6500zł.