Skocz do zawartości

[Dętka, opona] Różne wielkości


QazMati

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Z góry zaznaczam, że jestem zielony w tych tematach i zdałem się w tej sytuacji na sprzedającego i jego wiedzę. 

Jakiś czas temu przebiłem tylną oponę wraz z dętką, najechałem na jakiś mały gwóźdź. 

Poszedłem do sklepu rowerowego . Powiedziałem sprzedawcy, że przednia opona (sprawna) jest rozmiaru 27,5 x 2,1, a mój rower to Hexagon R5. Zaproponowano mi oponę "Continental Mountain King Sport 27,5 x 2,2" KLIK. Dętkę (podobno kompatybilną do tej opony) zaproponowano mi dokładnie taką KLIK. I teraz mam dwa pytania:

1. Czy problemem jest to, iż przednia opona i tylna opona są w dwóch wielkościach? 27,5 2.1/2.2? 

2. Założyłem nową oponę i dętkę (jestem pewien, że zrobiłem to prawidłowo) i w sumie dopiero po rozpoczęciu pompowania zorientowałem się, że dętka prawdopodobnie jest zbyt mała. Po prostu ona "nie rozprzestrzenia" i nie rozciąga całej opony. Pozostaje trochę luzu, mimo naprawdę długiego pompowania.Czy to ja robię coś cały czas źle, powinienem pompować aż do skutku, czy sprzedawca się pomylił? Nie chcę po prostu iść przed wcześnie z pretensjami do sklepu, bo może to ja popełniam błąd. Co powinienem zrobić w tej sytuacji.

 

Bardzo dziękuję za przeczytanie i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie. Tak po prawdzie, zależnie od producenta, modelu opony, obręczy opona szerokości 2.1" może być realnie większa niż 2.2".

2. W jaki sposób wyczuwasz "luz"? Bo dętka jest jak balon. O ile nie weźmiesz do opony górskiej egzemplarza przeznaczonego do roweru szosowego, spokojnie się rozciągnie. Szosowa najwyżej pęknie. Plus weź pod uwagę to, co napisane w punkcie 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć po prostu, że dętka nie jest wystarczająco rozciągnięta. Chodzi mi o to, czy po prostu ta dętka będzie pasowała do tej opony, czy nie muszę się martwić tym, że pęknie w pewnym momencie pompowania. Nie wiem czy jestem w stanie ją tak rozciągnąć, aby usztywniła całą oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem problem . Nie możesz do odpowiedniego ciśnienia ( odpowiedniej twardości ) napompować nowej opony ? Może masz marną pompkę i przepuszcza ?

Dętka którą podlinkowałeś jest teoretycznie do szerokości opony 2,125 czyli niby za mała ale myślę że z oponą 2,2 jakoś się zgra . Jak napisał Fenthin dętka jest jak balon . Jeśli nie wiesz o co chodzi to wyjmij ją z opony i napompuj samą . Zrobi się o wiele za duża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja Was rozumiem i w takim razie spróbuję pompować dalej. Po prostu napisałem z obawy przed tym, że coś się stanie. W takim razie idę spróbuję pompować dalej, może faktycznie coś z pompką być. Dam znać niedługo. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie lub tipy, to poproszę  :) 

Dziękuję bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WaGiant napisał:

Nie bardzo rozumiem problem . Nie możesz do odpowiedniego ciśnienia ( odpowiedniej twardości ) napompować nowej opony ? Może masz marną pompkę i przepuszcza ?

Dętka którą podlinkowałeś jest teoretycznie do szerokości opony 2,125 czyli niby za mała ale myślę że z oponą 2,2 jakoś się zgra . Jak napisał Fenthin dętka jest jak balon . Jeśli nie wiesz o co chodzi to wyjmij ją z opony i napompuj samą . Zrobi się o wiele za duża .

To że na dętce pisze zakres 1,75 x 2,125 wcale nie znaczy że nie dopasuje się z oponą 2,2. Miałem kiedyś dętki Gianta1,9 -2.125  - czytaj Kenda z zaworem presta (straszne ścierwo) ale w oponie 2,2 układały się prawidłowo, po iluś tam razach pompowania pękał wentyl na łączeniu z dętką.

QazMati najlepiej gdybyś zmierzył ciśnienie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazała się pompka, która faktycznie była marna.

Zakupiłem dzisiaj nową, i poszło bez problemu. Napompowałem oponę do 60psi i jest super, wszystko prawidłowo. 

Na coś muszę uważać przy tego typu zestawieniu czyt. Opona 2.2 i dętka 1,15x2,125? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...