Skocz do zawartości

[Opony] Opony szosowe do crossa


mrnobody1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam crossowy rower Lazaro Integral ze standardowymi oponami 700x38C. Zastanawiam się, czy warto je zmieniać na jakieś opony z mniejszymi oporami toczenia, jeśli głównie jeżdżę po nawierzchni asfaltowej. (od czasu do czasu zdarzy się jakaś polna droga bez asfaltu, krótki odcinek) Zastanawiam się nad oponami szosowymi 700x25C. Czytałem, że można je bez problemu założyć na moje obręcze 622x18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny tych 18mm? To nietypowy rozmiar i na granicy dla opony 25mm. Kolejny problem to czy obręcz wytrzyma większe ciśnienie opon (na szybko przejrzałem ofertę Schwalbe i tam minimum to 6 bar, zwykle nie zaleca się przekraczania 5 bar przy standardowych obręczach).
Sugerowałbym coś z przedziału 28-35mm, większa pewność, że będzie pasować do obręczy, większa wygoda, wcale nie większe opory ze względu na szerokość opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2018 o 09:05, zekker napisał:

Jesteś pewny tych 18mm? To nietypowy rozmiar i na granicy dla opony 25mm.

18 mm wewnętrznie to jak najbardziej wlaściwy rozmiar dla opon 25 mm. Wielu czołowych producentów kól szosowych (np. Zipp, Enve, Roval, Bontrager, DT) produkuje obecnie jeszcze szersze obręcze , niektórzy nawet do 21 mm.

 https://dycteyr72g97f.cloudfront.net/uploads/WERC110AIDXCA04406/MAN_WXD10000000866S_WEB_ZZ_001.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tu w tabelce dla opon 25mm widzę maksymalnie 19.9mm wewnętrznej szerokości obręczy (dla szytek, nie wiedzieć czemu dla dętek podają szerokość zewnętrzną).

13 godzin temu, mrnobody1 napisał:

Przetestuję jak będzie się na nich jeździło w porównaniu do moich 38C

Mniej komfortowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zekker napisał:

No ja tu w tabelce dla opon 25mm widzę maksymalnie 19.9mm wewnętrznej szerokości obręczy (dla szytek, nie wiedzieć czemu dla dętek podają szerokość zewnętrzną).

 

19,9 mm to chyba więcej niż 18 mm? Właśnie dla dętek (clincher) jest podawana szerokość wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...