Skocz do zawartości
zed

[Rower] do 6000zł Rose/Radon/Canyon

Rekomendowane odpowiedzi

zed

Cześć,

Rozważam nowy rower. Budżet to ok 6000zł. Od 2013 jeżdżę na Radon ZR race 5.0 29er 18" Interesuje mnie 29er, 2x11. Mam 180cm noga 86, waga 84. Nie biorę udziału w zawodach, na co dzień jeżdżę po płaskim ale w górach już daję w kość sobie i rowerowi. Czasami przyczepiam sakwy do ramy (bikepacking) i jadę w góry, wtedy waga moja idzie w górę jakieś +25kg, co na zjazdach mocno męczy hamulce.

Rozważam między innymi takie:

Rose Count Solo 4
https://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-4-2660357/aid:2682042

+ osprzęt
+ reba
+ mocowanie bagażnika (pod kątem wyjazdu do Maroka i innych, które planuję)
- brak sztywnej osi z tyłu

Radon Jealous AL 8.0 29er
https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-29-80/

+lubię Radona
+sztywne osie
-pressfit (jak coś może skrzypieć to u mnie będzie na pewno skrzypiało)
? hamulce magura MT -niewiele o nich wiem ale celowałem raczej w slx ew. xt

? RS Judy Gold Boost RL SA -jak on się ma do Reby i Recona , którego mam?

Grand Canyon AL SL 7.0
https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-7-0.html

+Reba
-Hamulce BR-m500 (to chyba taka podstawa?)

Widziałem jeszcze gdzieś w promocji SPECIALIZED EPIC HT BASE 29

Najbardziej przekonuje mnie Rose ale ten brak osi z tyłu... Tego potem nie zmienię. Jak dotąd jeździłem na zwykłych QR. Z tyłu to nie umiem powiedzieć ale z przodu czasami czułem wiotkość. Czy ta oś z tyłu aż tak ważna?

pzodrawiam

Edytowane przez zed

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kouczor

Podbijam. Mam taki sam dylemat....Ktoś coś podpowie? 

Co ciekawe sztywna oś w Rose występowała w roczniku 2017...Szkoda, że tego nie kontynuowali w roczniku 2018. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Michal2008

oś sztywna w takim budżecie z tyłu powinna już być moim zdaniem, bo jak kolega wyżej napisał potem już się jej nie dołoży chyba że zmienicie ramę... więc rose bym odpuścił

hamulce m500 to nie są podstawowe hamulce to są hamulce na poziomie Deore bez napisu Deore :D

https://www.rowerymerida.pl/produkt1425/bignine-700-rower-merida.html + jakiś rabat...

Edytowane przez Michal2008

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kouczor

Tak więc Rose po długim namyśle odrzuciłem. Hamulce można wymienić czy to na początku (można sprzedać za jakąś lepszą kwotę gdy są nowe), czy później jeżeli stwierdzimy, że jednak to nie to. 

Co do tej meridy. Znalazłem ją i brałem pod uwagę. Tylko nie wiem nic o tym amortyzatorze. Takie same odczucia mam do kół. Piasty deore + obręcze meridy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zed

Przedstawiciel Radona na Polskę tłumaczył brak ośki z tyłu chęcią oferowania najniższego modelu w cenie 800 euro,

...co mnie nie zniechęciło i zdążyłem już przejechać jakiś 1000km na Rose Count Solo 4 :-)  Uznałem, że sztywna oś z tyłu to rzecz potrzebna mi najmniej i generalnie nie odczuwam jej braku. Zacisk DT Swiss z tyłu jest pancerny, a przód na ośkę mi wystarczy. Nic nie trzeszczy, hamulce nie dzwonią przy nachyleniu. Rower wydaje się być bardziej sztywny od starego Radona ZR race 5.0 29er. Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru. Wziąłem ramę w wersji L (byłem pomiędzy M i L) czyli odrobinę większą niż miałem w Radonie 18" i to był świetny wybór, bo rama  jest dla mnie idealna. Siodełko wymieniłem na Selle Italia SLR Max Gel Flow, bo tamto X3 po 100km przejażdżce mocno uwierało mnie w tyłek.  Aha, niektórzy to lubią, ja się przyzwyczaiłem - zapadki ratchet system w piastach DT Swiss są strasznie głośne jak nie pedałujesz. Podczas pedałowania słychać jeno bicie serca ;)

Jeśli będziesz wybierał Rose  to pamiętaj, że terminy podane na stronie mocno odbiegają od rzeczywistych - na stronie miałem 3-4tygodnie, po zamówieniu podali, że 11tygodni... Anulowałem więc zamówienie i wziąłem ostatnią dostępną L-kę. Przyszła chyba po tygodniu. Przy czym zamówienie się nie zgadzało, bo dostałem zamiast standardowych - droższą sztycę, kierownicę i mostek Ritchey wcs :-) Postanowiłem nie wybrzydzać i cieszyć się tym co dali :-D

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Matbg
      Przez Matbg
      Cześć,
      planuję zakup drugiej szosy i mam na oku dwa modele w tej samej cenie. Rowerek chce aluminiowy bo w tej cenie dobrego karbonu raczej nie kupie.
      Rose Pro SL
      https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-105-2672333?product_shape=matt-black%2Fwhite&article_size=55cm-28
      Kross Vento 5.0 2019
      https://www.kross.pl/pl/2019/road/vento-5-0

O Rose słyszałem same dobre opinie tylko obawiam się braku serwisu na miejscu. Lekka, dobrej jakości rama przemawia na plus dla tego modelu. Znowu u Krossa waga vento 5.0 z tego co wyczytałem w teście to 9,3kg. Jest to o 1kg więcej niż Rose (katalogowo). Na plus w Vento przemawia wygląd, ale to chyba przez te stożki 30mm. Myślę, że jak by przy Rose wymienił koła na wyższy stożek to też prezentował by się jeszcze lepiej. 
      Boję się tego matowego malowania w Rose. Czy ono nie będzie sprawiało problemów ? 
       Większość rzeczy serwisowych (regulacje, centrowanie, wymiana części) robię sam bo mam złe doświadczenie po kilku serwisach gdzie rower odbierałem z rdzą na śrubach. 
      Jeśli macie jakieś doświadczenie z podanymi modelami, napiszcie proszę co o nich myślicie i pomóżcie w wyborze. 

• paulsen
      Przez paulsen
      W imieniu firmy ROSE witam wszystkich forumowiczów. Ten temat założony został po to, by przybliżyć zasady sprzedaży rowerów oraz części i akcesoriów obowiązujące w rosebikes.pl.
      Wszystko po to by ułatwić proces zakupu, rozwiać wątpliwości, pomóc, odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. 

W skrócie - ROSE to rodzinna firma rowerowa, o ponad 100-letniej tradycji, która pod koniec lat 70 ubiegłego stulecia z niewielkiego warsztatu w Bocholt przeobraziła się w importera rowerów De Rosa, Colnago oraz Nishiki.

W kolejnych latach firma ROSE stała się się popularna w Niemczech, a później i w Europie jako jeden z największych sklepów wysyłkowych, wydający co roku obszerny katalog  poświęcony rowerom, ubiorom, częściom i akcesoriom. 

W 1994 roku na rynek trafiają pierwsze rowery pod marką własną Red bull, którą z oczywistych powodów zastąpiliśmy kilka lat temu marką ROSE. W ofercie mamy praktycznie wszystkie rodzaje rowerów - od rowerów wyprawowych, przez miejskie, przełajowe, szosowe, triathlonowe po MTB: do XC, dirtu, enduro, all-mountain czy downhillu. 

Konstrukcje rowerów opracowujemy sami, ramy zlecamy do produkcji na Dalekim Wschodzie, a wszystko montujemy później w naszych halach warsztatowych w centrali firmy w Bocholt. 
      Prawie wszystkie rowery w naszej ofercie można konfigurować online przed zakupem korzystając z konfiguratora rowerów - dobierać podzespoły, przełożenia, detale wg własnych preferencji. My składamy je później i wysyłamy DHLem do Polski.

Konstruowanie, składanie i sprzedaż rowerów nie jest jedyną działalnością firmy. Prowadzimy jeden z największych sklepów wysyłkowych, oferujący szeroki wybór ubrań, akcesoriów, części rowerowych, narzędzi, środków do czyszczenia. Większość towarów dostępna jest od ręki stąd robiąc jedne zakupy w naszym sklepie można zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne artykuły na cały sezon. Oferujemy niespełna 4 miliony produktów 
      w tym wielu dobrze Wam znanych, światowych marek (asortyment ciągle się zmienia) jak i towary opatrzone własnymi markami: Xtreme i ROSE.  
      Zapraszamy także do naszych sklepów stacjonarnych BIKETOWN w Bocholt i Monachium. 
      Jak wygląda sklep BIKETOWN w Bocholt można zobaczyć tutaj:
      http://360pano-rundgang.de/biketown/eg/tour.html

Oto podstawowe informacje dotyczące zakupów:

Wysyłka do Polski DHL/UPS. 

Koszt 8,90 euro w przypadku paczki,  Koszt przesyłki roweru - od 32 euro. W większości wypadków (rowery szosowe, część mtb) wysyłka mieści się w tej kwocie Możliwość zwrotu towaru na nasz koszt - do 30 dni po zakupie, po otrzymaniu zwrotu oddajemy kwotę zakupów. Darmowa wymiana mostka (dłuższy/krótszy) - także do 30 dni Wymiana siodełka również możliwa jest w tym samym okresie czasu, ale jeśli klient decyduje się zmienić na droższe wtedy niezbędna jest dopłata wysyłka towarów o wartości ponad 100 euro za darmo, ale nie dotyczy to wysyłki rowerów, które DHL traktuje jako przesyłki niestandardowe. Przy rejestracji na nasz newsletter można otrzymać kupon rabatowy wart 10 euro, do wykorzystania przy kwocie minimalnej zakupów 50 euro. Kupony rozdajemy okazyjnie także na naszym profilu na FB. 

Płatność: przelew, karta kredytowa, PayPal. 
      UWAGA: płatność PayPalem za rower nie jest niestety możliwa gdyż ceny naszych rowerów zmieniają się w zależności od specyfikacji.

Kupujący mogą także wystąpić o kartę VIP, na którą zbiera się punkty za dokonane zakupy. Później punkty można wymieniać na towary, płacąc w całości punktami za dany towar. Osoby posiadające kartę VIP otrzymują także wcześniej informacje o wyprzedażach i mogą wcześniej dokonywać zakupów gdy obniżymy ceny (zwykle na dzień przed "oficjalnym" startem wyprzedaży na naszej stronie.

Szczegółowe warunki i zasady znajdują się tutaj:
      https://www.rosebikes.pl/zawiera/pomoc/warunki-i-zasady/

• Gość Krystian
      Przez Gość Krystian
      Witam wszystkich pisze tego posta ze względu na to że na obecną chwilę posiadam rower scott voltage fr 30 z 2011r . Dostałem propozycję wymiany za Canyon Torque 7.0 FR Trailflow 2011 teraz pytanie na która rama będzie lepsza?

• mars28
      Przez mars28
      Witam wszystkich.
      Podejrzewam, że nowy użytkownik + pytanie = irytacja użytkowników z dłuższym stażem, no ale gdzieś zapytać muszę, wybaczcie.
      Szukam roweru dla siebie - 176cm, 90kg, długość nogi wewnątrz ok. 76cm. Rower do jazdy rekreacyjnej, ścieżka rowerowa, asfalt, szuter, sporadycznie las. Przed zarejestrowaniem przeglądałem trochę dział "zakup z przedziału cenowego", ale im więcej czytam, tym mniej wiem.
      Ale do rzeczy: czy rower Kross Black Edition 4 za ok. 1900 zł to opłacalny zakup?
      https://www.sklepmartes.pl/sporty/28999-meski-rower-martes-bk-edit-4-m-27-m-msbez427x18m140003-kross.html#/pe-men/kolor-msbez427x18m140003
      Cena "katalogowa" (o ile można to tak nazwać, bo to chyba nie jest standardowy produkt, tylko na zamówienie sklepu, podobno na bazie Level 4) to chyba 2800 zł.
      Czy lepiej poszukać czegoś innego w cenie do 2k?
    • szymku
      Przez szymku
      Cześć,
      Brat sprzedaje całkiem ciekawy rower: Canyon Grand Canyon AL SLX 7.9 2016 (rozmiar L).
      Egzemplarz z autentycznie niskim przebiegiem, dmuchany i chuchany, by nadto się kurzył i brudził . Zdecydowanie polecam!

Szczegóły:
      https://www.olx.pl/oferta/rower-canyon-grand-canyon-al-slx-7-9-2016-rozm-l-CID767-IDvstvy.html

Można o nim poczytać m. in. u Wooyka:
      https://www.1enduro.pl/canyon-grand-canyon-al-slx-7-9/