Skocz do zawartości

[2018] Shimano XTR 12s


klimarc

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Punkxtr napisał:

(...). Jestem właśnie po dłuższym tete a tete z nowym XTR i za kilka dni postaram się napisać coś więcej.(...)

 

Wykorzystam sytuacje i przy okazji chciał bym zapytać czy może orientujesz się czy klamkę hamulca xt8000 da radę powiązać z nową manetką xtra na i-specu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Punkxtr napisał:

Historia z cieknącą dźwignią nowego XTR zakończona. Na drugi dzień od złożenia reklamacji otrzymałem informację, że nowa klamka została wysłana. 
Za to olbrzymi plus, bo jeszcze niewiele jest tego typu traktowania klienta w Polsce.

Nikt łaski nie robi... to głupi młot udarowy za 400 pln firma potrafi odebrać od klienta i zwrócić kurierem naprawiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsprzecznie macie rację tylko u nas wciąż mało jest naprawdę przyjaznej polityki serwisowo - reklamacyjnej względem klienta. Dlatego tę konkretną doceniam. Hamulec był zepsuty - fatalnie ale tylko w idealnym świecie tego typu rzeczy się nie zdarzają (abstrahując od tego, że te dźwignie to znany wszystkim, słaby element Shimano). Na forum konkretnych przypadków wspominać mi nie wypada ale uwierzcie - niektórzy pewnie sami wiedzą - że czasem im drożej tym gorzej. Najczęściej są to dwie sytuacje:
- wyciągamy z Ciebie pieniądze, bo marketingowo produkt jest idealny, a kiedy okazuje się, że to bubel wtedy radź kliencie sobie sam albo sądź się z nami jeśli Ci się chce
- do Polski mogą trafiać buble bo i tak większości osób nie będzie się chciało z nikim użerać, a standardy obsługi klienta oraz nasze oczekiwania często mamy jeszcze zaniżone

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Simple ja sparowałem łańcuch z zębatką Absolute Black i działa doskonale. Z koronką Eagle bawiłem się tylko na stojaku ale i tam wszystko działało jak należy. Ktoś w sieci pisał, że "łańcuch XTR opierał się o zębatkę SRAM, co nie pozwalało na pełne zazębienie" ale ja nie zauważyłem tych problemów. Niemniej z niektórymi zębatkami rzeczywiście ponoć są kłopoty.

Edytowane przez Punkxtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coraz więcej tych problemów ma Shimano. Tak to jest, gdy zamiast skupiać na swoim - za wszelką cenę próbuje się gonić konkurencję... 

Problem dostępności nowego XTRa jest na tyle poważny, że Scott był zmuszony do zmiany specyfikacji najwyższych modeli. Zamiast korb XTR montują Race Face Next SL. Nie wiem, jak z pozostałymi częściami. Podejrzewam, że inni producenci albo zrobią to samo, albo będą spore opóźnienia w dostawach rowerów.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach Canyona Luxa, testowałem najniższy model, fajny rowerek, ale osprzęt nie odpowiadał. Śledzę dostępność modeli na stronie i czytam opinię na forach niemieckich, modele z Shimano na pokładzie mają konkretną obsuwę, dobre kilka miesięcy.

Składam Santa Cruz Blura na XTR, mam wszystko oprócz korby. Próbowałem znaleźć coś w Shimano Polska po za oficjalnym kanałem, ale nic nie wyszło. Jest jedna sztuka bez zębatki w r2bike, ale co mi po niej jak zębatki dostępne będą w lutym/marcu. Ovale od AB wyprzedały się na pniu, też niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, jak oceniasz działanie nowego HyperGlide+ ? Czy faktycznie daje się odczuć jakąś różnice w stosunku do klasycznego systemu HG? Mam tutaj na myśli głównie zmianę biegów z większych na mniejsze tryby. Shimano twierdzi, że pozbyto/ograniczono ten charakterystyczny mocny łomot, który do tej pory nam towarzyszył.

Druga sprawa - jak oceniasz wykonanie przerzutki? Mam tutaj na myśli,  czy przypadkiem nie posiada luzów już po wyjęciu z pudełka i tym podobnych niespodzianek...

Piszesz też o lżej skręconym sprzęgle - rozumiem, że jeżeli ktoś ma takie życzenie to można je podkręcić, aby działało "twardziej'?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie HG+ początkowo myślałem, że to tzw. marketingowa papka, ale coś jest na rzeczy. Biegi rzeczywiście zmieniają się błyskawicznie. Bardzo cicho jest na aluminiowych trybach, na tytanowych i stalowych głośniej i tutaj jakiegoś wielkiego skoku w przód nie widzę, ale też nie jest gorzej niż było. Może nie mam absolutnego słuchu ;-)

Wykonanie przerzutki jest naprawdę bardzo dobre i nie ma się do czego przyczepić. Choć zastanawia mnie jedna rzecz, którą widać na poniższym zdjęciu:
DSC2289.jpg

Otóż dolne kółko nie jest w linii z górnym jak to bywało dotąd, tylko wózek jest fabrycznie "przekoszony". Nie sądzę aby to była niedoróbka, raczej celowe działanie (mam swoją teorię dlaczego), ale jednak to dziwi. Oba kółka mają lekki luz na boki choć również nie sądzę, aby było to przeoczeniem. Względem wersji RD-M9120 (do kaset 10-45), wersja RD-M9100 (do 10-51) posiada dodatkowy odbojnik na wózku wyciszający pracę. 

Sprzęgło ma taką samą regulację jak dotąd - tutaj nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...