Skocz do zawartości

[2018 Kross] Level - polityka "przerzutkowa"2x10)?


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Mateusz30 napisał:

O wiele przyjemniej jeździ się rowerem z jedną manetką.

To podejście jest tu chyba decydujące. 

 

12 minut temu, Mateusz30 napisał:

To jest wygodne i logiczne uproszczenie napędu.

Zgadzam się. Zresztą potwierdzę to co piszesz....mam dokładnie takie same odczucia. Większość siedzi w głowie....a zaczniesz używać to doceniasz zalety.

Dobre dobranie napędu pod swoje potrzeby i umiejętności to klucz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mateusz30 napisał:

ciągłe zmiany równoczesne w obu manetkach wymagały co kilkanaście sekund 3 ruchów

Źle dobrane zębatki lub nieumiejętność doboru przełożenia. Tak samo można porównać jak w 2-3 blacie redukujesz przed podjazdem z przodu jednym ruchem, a na 1x kilkoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz30 napisał:

Problem z 2x10 jest to

Problem był. Kolega bez problemu kupił zamiennik SLX 38/24 na 36/22. Od dłuższego czasu są korby stopniowane o 10 zębów.

1 godzinę temu, Mateusz30 napisał:

Jak ktoś dużo jeździ, to napęd 1x11 wychodzi taniej, niż 2x10.

Śmiała teza. Myślę, że w najlepszym wypadku może nie wyjść drożej. Ale generalnie zależy od stylu jazdy i kilku innych rzeczy.

1 godzinę temu, Mateusz30 napisał:

W warunkach wyścigowych teren jest zazwyczaj interwałowy i ciągłe zmiany równoczesne w obu manetkach wymagały co kilkanaście sekund 3 ruchów.

Znów piszesz o wadach swojej konfiguracji, która najwyraźniej była bardzo źle dobrana do potrzeb. Twoje indywidualne złe doświadczenia nie świadczą o słabości napędu 2x10 jako takiego. Albo nic nie zrozumiałeś z moich wywodów, albo postanowiłeś nie przyjąć do wiadomości.

1 godzinę temu, Mateusz30 napisał:

W tej chwili już w szosie jest 1x12, grupy zawodowe na tym jeżdżą.

Grupy. Liczba mnoga. Ile tych grup naliczyłeś? Wymienisz kilka? Ja znam jedną. I widziałem jak kolarz tej grupy jechał w trzyosobowej ucieczce. Na podjeździe wszyscy kręcili normalnie a on jeden z twardego obrotu. Dla mnie to eksperyment. Możliwe że z inicjatywy sponsorów. Gdyby nie te jednoblaty, to kto by słyszał o jakimś irlandzkim zespole drugiej kategorii? Poczekajmy ze stwierdzeniem "grupy zawodowe na tym jeżdżą", aż będą przynajmniej dwie zawodowe grupy szosowe rangi World Tour na jednoblatowych korbach.

Żeby nie było - ja rozumiem wszystkie zalety jednoblatów. Ale szukanie na siłę wad dwublatów mnie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cervandes napisał:

Do korby m8000 naprawdę lepiej kupić chińczyka NW niż oryginalny blat? Różnica w cenie kolosalna, 189pln a 60...

Najtańszy chińczyk kupując prosto z chin to koszt 25-28zł. Czy lepiej kupić? Ja się dowiem za jakiś czas, poprzednio zajechałem polską zębatkę, teraz czas na taniego chińczyka. Kupiłem żeby się samemu przekonać. Gdyby coś nie halo to w zapasie czeka jednak kolejna rodzimej produkcji.

Marcinusz, zgadzam się w większości z Twoim zdaniem o 2x. Tylko to 2x w Twoim wydaniu nazwałbym raczej rozszerzonym 1x :D W moim przypadku, jeżeli zastosujemy 32/22 to najczęściej używany będzie blat 32. Mniejszy tylko na specjalne okazje, których ja na mazowszu mam bardzo mało. Tak mało, że pozbyłem się przedniej przerzutki. Finalnie jeżdżę na 1x9 (32, 11-34, koło 26). Starczy? Starczy! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dyskusja o wyższości 1x nad 2/3x jest bezcelowa. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że mamy szeroki wybór i każdy dobierze coś pod siebie. Każdemu stojącemu przed wyborem i nie mającemu własnych doświadczeń radzę nie podejmować decyzji na podstawie forów. Wiadomo - najlepiej spróbować na żywo ale do biedy wiedząc z jakiego stopniowania nie korzysta się w napędzie 2/3x i posiłkując się narzędziem typu http://gear-calculator.com/ można określić czy napęd 1x sprawdzi się w danym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dokumosa napisał:

W sumie dyskusja o wyższości 1x nad 2/3x jest bezcelowa...

Raczej wyższości 2/3x nad 1x, od tego się temat zaczął. Czytając to wszystko boję się, że jeszcze oberwę na mieście za brak przedniej przerzutki :D Ja nikomu zębatek nie będę odkręcał ;) Rozumiem też poruszenie sytuacją gdy producent na siłę wciska 1x, mi łatwiej zdemontować niż innym zakładać.

 

Jeździj i pozwól jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kenjisan napisał:

Tylko to 2x w Twoim wydaniu nazwałbym raczej rozszerzonym 1x :D

Cóż, nie ma obowiązku używania za dużego blatu w dwublacie. Jeśli chce się pozbyć dwóch najtwardszych, niepotrzebnych biegów, nie trzeba od razu przechodzić na 1x.

11 minut temu, kenjisan napisał:

Finalnie jeżdżę na 1x9 (32, 11-34, koło 26).

Na podobnym rowerze, tylko z 36/22 jeździłem 4 dni wokół mazurskich jezior. Tylko jednego dnia, w jednym miejscu użyłem przedniej przerzutki.

Natomiast Podlaski Szlak Bociani przejechałem z sakwami na 1x8, z kasetą 11-32 i blatem 44. Dałem radę bez pchania, choć zdecydowanie napęd był o wiele za twardy - używałem głównie 4 najlżejszych biegów. Na szczęście ten zestaw się zużył i został ulepszony do 1x9, 11-34 + blat 38T (tak, 44 i 38 to fabryczne blaty z korb shimano 3x9 i 2x10; które były dla mnie bezużyteczne w rowerach górskich używanych w górach lub w terenie).

 Nie twierdzę i nie praktykuję, aby wszędzie i do każdych zastosowań mieć przednią przerzutkę w rowerze. 

17 minut temu, Dokumosa napisał:

W sumie dyskusja o wyższości 1x nad 2/3x jest bezcelowa.

Oczywiście, że tak. Ale jak długo będą wypowiadać się apologeci jedynych słusznych rozwiązań a ja będę miał 5 minut i ochotę na polemikę, będę polemizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2018 o 08:09, Mateusz30 napisał:

3x10 bije na głowę wygodą użytkowania 2x10

dlatego pozostałem przy 3x9 ( uniwersalność dla amatora/koszty eksploatacji/ trwałość na razie nie do pobicia).

17 minut temu, kenjisan napisał:

Jeździj i pozwól jeździć ;)

o właśnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcinusz napisał:

Ale jak długo będą wypowiadać się apologeci jedynych słusznych rozwiązań a ja będę miał 5 minut i ochotę na polemikę, będę polemizował.

Ja bym to nawet określił "Obroną Wieloblatów"  A przecież nie ma żadnej mega ekspansji ..... 1xx to nadal nisza.

To tak jak przy piwku muszę się tłumaczyć dlaczego używam tych obrotowych manetek, tak na forum muszę się tłumaczyć dlaczego wybrałem NW.......bo prosto, skutecznie indywidualnie- fajnie. 

Czy musi każdy tego używać- NIE. 

Trzeba szczerze przyznać że napędy 1xx namieszały w głowach wielu....

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Panie, a ile ten rower ma przerzutkuff? 
- Jedenaście, Panie Januszu.
- A to mało bardzo, bo w poprzednim miałem dwajścia-cztery.
- Mamy takie co mają dwadzieścia albo dwadzieścia-dwa, ale te są droższe.
- A trzydzieści już nie mata?
- Nie mamy.
- To wezmę ten tańszy to ma dwajścia.

Ot cały marketing - Janusz zawsze kupi taki, co ma "wincyj".
Nie bądź jak Janusz, kup 1xXX.

 

Ale tak na serio to też tak zaczynałem:

  • 1x7 Romet Wagant
  • 3x8 Kross Level A3
  • 3x10 Trek Cobia
  • 1x10 Trek Cobia (to była dobra zmiana)
  • 1x8 "Tange Orange"
  • 1x1 Genesis HL "HLOrendż" ... i tu dopiero jest optymalne przełożenie do wszystkiego i brak problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, woojj napisał:

Ja bym to nawet określił "Obroną Wieloblatów" 

A ja to nazywam zwalczaniem niemądrych argumentów. Akurat co chwilę wygłaszają je piewcy jednoblatów.

56 minut temu, woojj napisał:

tak na forum muszę się tłumaczyć dlaczego wybrałem NW

Rzecz w tym, że nie musisz, ale ciągle się tłumaczysz i szczerze mówiąc nie wiem po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinusz napisał:

szczerze mówiąc nie wiem po co

....też nie wiem. 

Bierze się to chyba z próby udowodnienia że 1xx też można wszędzie jeździć.... jakoś takie mam poczucie że gnojone są napędy 1xx na tym forum, dlatego wszystkim opowiadam jak to fajnie jest bez przedniej przerzutki. ;-))) Nawet mi nie zależy na rozpowszechnianiu  NW ....ale kurka to naprawdę jest OK.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do 1x zachęca możliwość szybkiej zmiany biegów z gripshiftem. Brzmi fajnie, chociaż nie wiem czy do normalnej jazdy (nie wyscigowej) się przydaje.

Z minusów, ostatnio przy -10 zamarzła mi tylna przerzutka. Nie dało się wrzucić na większą tarczę, manetka była zupełnie miękka. Trzeba było nogą pomagać. Przednia przerzutka działała. Oczywiście to bardziej jest ciekawostka, takie warunki to margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Mnie do 1x zachęca możliwość szybkiej zmiany biegów z gripshiftem. Brzmi fajnie, chociaż nie wiem czy do normalnej jazdy (nie wyscigowej) się przydaje.

Zobacz wszystkie customowe projekty amatorskich rowerów w internetach. Tam królują napędy 1xx. Ja jestem amatorem i przednią przerzutkę pochowałem już dawno. Rowery z 1xx wyglądają lepiej i są prostrze w obsłudze, a całość zdumiewająco niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2018 o 10:37, Dokumosa napisał:

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że mamy szeroki wybór i każdy dobierze coś pod siebie.

No właśnie z tym jest największy problem i w zasadzie sedno tematu. Np. Trek Fuel EX 5 ma przednią przerzutkę (korba 22-36, kaset 11-42), 7 ma już 1x11 (korba 32, kaseta 11-42). Powiedzmy, że droższy model pasuje mi ze względu na amortyzatory i regulowaną sztycę, no ale przełożenia napędu są nie teges. Zostawili mocowanie przerzutki direct mount, czy nie fatygowali się i nie założę? Zwykła obejma tutaj raczej nie ma szans.
W 7 przełożenia na podjazdy są sporo twardsze, na płaskie i lekko z górki lżejsze. Jedyna szansa to dopłacić sporo do 1x12, żeby mieć kasetę 10-52 co w jakimś stopniu zbliży się do zakresu przełożeń w 5.

Wybór jest ale jeden słuszny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...