Skocz do zawartości

[rama] obce ciało wewnątrz ramy?


herosa

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu podczas jazdy, szczególnie podczas jazdy na typowych, polskich drogach słyszałem hałas dobiegający nie wiadomo skąd. Taki cichy szmer, szuranie, coś takiego. No to wszystko zdemontowałem i słyszę, że odgłos dobiega z ramy. Jakby coś w niej było. Potrząsam, trzęsę i nic. Świecę do środka i nic nie widać, odgłos najprawdopodobniej dobiega z dziury na stery.

Rama karbon, nie jest połączona (nie ma wylotu) od strony podsiodłowej, ani od suportu (jest zabudowana). Nie mam pomysłu, jak pozbyć się tego dźwięku.

Jakiś podobny problem albo pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, skom25 napisał:

Jakie masz stery? Miski demontowałeś?

Jak mnie moje stery wkurzają! Najpierw waliły, wymienili na gwarancji na niby nowe. Tak je skręcili, że kiera z mocnym oporem się skręcała, rower leciał na jedną stronę, ale nic już nie hałasowało! Poluzowałem, poprawiłem koło - jedzie prosto, ale znów tu puknie, tam stuknie... Wkurza, jak coś zagłusza szum gum. Sorki, taka dygresja mnie naszła jak zobaczyłem hasło stery...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu z mojego kilkunastoletniego (!) roweru, przypadkiem, gdy wyjąłem sztycę z siodłem i obróciłem rower wypadł jakiś bliżej niezidentyfikowany kawałek plastiku, mała tulejka czy coś takiego. Nie mam zielonego pojęcia co to mogło być. Różne rzeczy się zdarzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak jakaś folia powleczona żywicą, pewnie pozostałość po formowaniu ramy. 

Lepszy taki "chochlik" niż strzelanie ramy z niewiadomego miejsca :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, czy to faktycznie było to i czy przeszło. U mnie w Unibike'u też kiedyś coś chrobotało po cichu ale ciągle i wkurzająco. Byłem zbyt leniwy żeby rozbierać. Razu pewnego odwróciłem rower do góry ?nogami?, pomachałem nim trochę i przestało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...