Skocz do zawartości

[2018] BTWIN


gdy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ultre 940 AF DI2 ,  jest dokładnie jak w teście ( moje odczucie ) rower ma geometrię „gdzieś pomiędzy endurance, a wyścigową”, długie dystanse nie stanowią problemu .

Chcesz wygody kup szosę Triban 500, 520 ,540 geo mają takie same różnią się tylko osprzętem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie rockrider 540, zastanawiam się nad kupnem tego roweru , ale nie wiem jaki rozmiar ramy byłby dla mnie odpowiedni? mam 169 cm wzrostu

Byłem w sklepie i po przymierzeniu, rozmiar S wydał mi się bardziej odpowiedni , pomimo , że producent w opisie podaje , ze dla osoby o wzroście 165-175 powinno się wybrać rozmiar ramy M

Ramę M miałem zaraz tuż przy kroczu, tak na styk (krocze ocierało się lekko o ramę) , będę jeździł rekreacyjnie po mieście i po ścieżkach leśnych , żadnych tam skoków i ekstremów, i nie wiem czy wybrać M czy S ?

Ciekaw też jestem, ile ma cali rama S , oraz  rama M , nigdzie nie mogę znaleźć tabelki.

W innych rowerach na kołach 27,5 cala np: Kross Hexagon 3.0 , po przymierzeniu, rama S 17 cali, była  idealna.

Wiadomo , że przy kołach 26 cali mógłbym mieć spokojnie ramy 18 cali , albo nawet 19 ,ale przy większych kołach raczej to odpada.

Ktoś o wzroście 169-170 posiada ten rowerek? może doradzić jakiej wielkości ramę wybrać, do jazdy czysto rekreacyjnej ?  

Zastanawia mnie także miękkość  amorka, otóż w sklepie wydał on mi się bardzo miękki , tzn. wolałbym raczej sztywniejszy amortyzator, gdzie po naciśnięciu na kierownice ciężej by się uginał. Czy to można wyregulować w tym rowerze? W moim przypadku dużo będę jeździł po równym terenie , i nie wiem , czy ta miękkość amorka nie będzie problemem.

Czy inne rowery górskie jak wspomniany Kross , albo Romet Rambler, też posiadają takie miękkie amortyzatory? (nie chodzi o skok)

Zastanawiałem się nad Hexagon 3,0 tańszy o 150 zł , ale ma chyba słabszy osprzęt , oraz nad Ramblerem 4 26' , dobra cena, 1319 zł ,chyba dobre wyposażenie, rozmiar kół dla mnie odpowiedni , ale ponoć idą w zapomnienie, i może być problem z częściami za kilka lat do kół o takim rozmiarze.

I jeszcze jeden temat , rower RR540 nie posiada osłony na zębatkach przy pedałach, czy można to zainstalować?, jaki koszt tego by wyszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją żona posiada ten rower w rozmiarze M , wzrost 168 , jeździ i nie narzeka ,a robiliśmy trasy po 60 km i więcej , syn ma 160 cm i też czasami pożycza , wreszcie ja mam 172 i czasem też pokręcę ,jest dla mnie idealny . S będzie za mała  do twojego wzrostu , choć ważne jaki masz przekrok , czyli długość nogi .

Amortyzator to trochę za mocno powiedziane , to jest zwykły uginacz z blokadą i jakimś tam tłumikiem gazowym , jak się ugina pod twoją wagą to dobrze , sprężyna może miększa jest dana , możesz go trochę utwardzić tą niby regulacją napięcia sprężyny .

Kiedyś miałem taki i przy wadze 70 kg uginał się dopiero przy większych skokach . 

Do jazdy rekreacyjnej po asfalcie wybrałbym jakiś rower trekingowy na węższych oponach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kupować 520 ale kupiłem używana ramę i po swojemu złożyłem rower na kołach 26 a rama to 20 albo 21 niby za duża przy wzroście 172 cm ale mi się super na tym jeździ. Mankament B - Twin to Suport. Na tym 540 jak miałem na testy przy tym wzroście to tylko rama M jak dla mnie S za małe i bardziej dziecinny rozmiar 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Tribana 500 i jak na moje możliwości wystarczy . To moja pierwsza szosa , rower może na lichym osprzęcie ale po regulacjach działa poprawnie i spełnia swoje zadanie. Na forach czytałem że koła nie wytrzymują (pękające ogumienie) ale nic takiego nie zauważyłem a jestem raczej ciężki (106 kg) i pomimo wzbudzania szyderczych uśmiechów bardziej rasowych kolarzy podczas mijania jestem zadowolony że mogę za niewielkie pieniądze  popróbować swoich sił na szosie.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze , jak jest z geometrią RR540 ?, tzn. czy jest to rower bardziej wygodny dla jazdy rekreacyjnej , czy może jednak nie .

Mam też na oku Krossa Hexagon 6.0 rozmiar S ( https://www.kross.pl/pl/2018/mtb/hexagon-6-0 )  za taką samą cenę co  RR540 , i zastanawiam się , na którym rowerze jazda będzie wygodniejsza ?, bardziej wyprostowana postawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider ma dosyć wygodne ramy, ze stosunkowo wysoką główką sterową, pozycja bardziej w stronę wyprostowanej (przynajmniej dla wzrostu 170cm i rozmiarze M)

Wymiary w tabelkach jeśli chodzi o długość ramy, długość podsiodłówki i wysokość główki sterowej są raczej takie same ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider 540 zakupiony online, w rozmiarze M .

W Decathlonie , po przymiarce, mocno zastanawiałem się czy kupić S czy M ,  wydaje mi się , ze M jest mi ciut za wysoka , ale mimo tego  kupiłem zgodnie z propozycją producenta, , że dla osoby 165-175 cm jest polecana M , a  ja mam 169 cm wzrostu.

Wszystko okaże się kiedy trochę tym rowerem pojeżdżę , czy dobrze wybrałem , czy jednak s-ka nie byłaby  bardziej odpowiednia.

Sprzedawca w sklepie proponował mi wziąć S, gdyż nie było już M-ek ,i  że w prawdzie M-ka jest dla mnie niby dedykowana, to S-ka też by mi była dobra, według pana ze sklepu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B'twin 540 zakupiony przez neta, o dziwo, w paczce były podwójne pedały, lampy przód i tył, odblaski i dzwonki , ciekawe czy mnie się tylko tak trafiło,  czy wszystkim tak dają?

Rower spoko, tyle mogę powiedzieć po paru dniach użytkowania, rozmiar M idealny dla mnie.

Czy ktoś może podać wartość jaką należy wpisać do licznika rowerowego, dla RR540 , ( opona oryginalna , 27,5x2.0  50-584 ) nigdzie nie mogę znaleźć tabelki , a nie chce mi się mierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 22:24, Adrijan napisał:

Czy ktoś może podać wartość jaką należy wpisać do licznika rowerowego, dla RR540 , ( opona oryginalna , 27,5x2.0  50-584 ) nigdzie nie mogę znaleźć tabelki , a nie chce mi się mierzyć.

"Stupid and proud of it."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 22:24, Adrijan napisał:

Czy ktoś może podać wartość jaką należy wpisać do licznika rowerowego, dla RR540 , ( opona oryginalna , 27,5x2.0  50-584 ) nigdzie nie mogę znaleźć tabelki , a nie chce mi się mierzyć.

http://www.berkshiresports.org/index.php?ID=bikecomputertiresizecalculator

Edytowane przez Kekacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...