Skocz do zawartości

[wybór roweru] mtb 27,5 do 3000 max


Ten_Leniwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam powracam do tematu roweru nieco zwiększyłem budżet i chciałem się dowiedzieć jaki rower będzie najbardziej rozsądny w cenie do 3000 zł 

mój wzrost to równe 170 cm waga 60kg 

 

rowery, które do tej pory brałem pod uwagę to:

 

-kross level b6 (2017) ale ciężko znaleźć na kołach 27,5

-dema energy 9.0 

-unibike flite 27.5 

-kross level r6 (2017)

 

jeśli możecie proszę o wysyłanie linków z ciekawymi rowerumi lub o wysyłanie linków z wyżej wymienionymi modelami na promocji 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No łatwo nie jest,bo to 29er. MYERS 2.0 27,5'' - Polbike

 

Wyprzedziłeś mnie :thumbsup:

 

Sam mam ten rower i lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Do wymiany po czasie hamulce, gripy, opony. Pedały to aluminiowe platformy ale bez wymiennych pinów więc też do wymiany. Ja zmieniam zębatkę z przodu na 34 jak zużyje standardową 36 bo nie korzystam z najmniejszej zębatki a i pod górę będzie lżej. Jak kupisz sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany po czasie hamulce

 

Już to kiedyś napisałem,dokładnie tak samo to widziałem,db1 to budżet, do wymiany przy najbliższej okazji.

Niestety,po 2 sezonach nie chcą się psuć jak shimano kumpla,owszem jeździłem na lepszych to nie żaden cud,ale pod względem bezawaryjności zaskoczyły mnie bardzo.

A lekko nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się wypowiadam szczerze to myślę o czymś takim żeby szaleć po lesie ale żeby dało się tym swobodnie przejechać tak z 50 km. Bardziej jednak jestem nastawiony na jazdę po lesie typu ścieżki zeskoki jakieś hopki coś w ten deseń. Krossa boję się kupić bo to 29er i do mojego wzrostu nie za bardzo a poza tym z tego co wiem to 29' jest nastawione pod wyścigi a nie pod panowanie nad rowerem.


Ale szczerze mówiąc patrząc na tą wyprzedaż to jaki by ten rower nie był pewnie go kupię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 50km to i na asfalcie nie powinno być problemem (blat 36 + koronka 10) prędzej może braknąć miękkich przełożeń choć rama ma prowadzenie linki dla przedniej przerzutki tak więc zawsze można dołożyć (nie wiem czy korba ma możliwość dołożenia młynka , tu może @@Marcin86Poznan się wypowie ).

Pamiętaj tylko , że kasety srama na XD nie są tanie (najtańsze coś około 500zł) tak więc po ewentualnym zakupie dbaj o napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie napędu i smarowanie łańcucha nie robisz co określony czas czy przebieg tylko w miarę potrzeby (przy częstej jeździe w solidnym błocie może to być nawet co kilka dni i kilkadziesiąt kilometrów). Do smarowania łańcucha polecam Rohloff'a (próbowałem też innych ale ten dla mnie osobiście jest najlepszy). No i najważniejsze - unikać siłowej jazdy bo ta jest najbardziej zabójcza dla napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetę można już zakupić za 400zł bo szukałem :thumbsup: Ja używam dwóch smarów Finish line  zielony i czerwony zależy od pogody i gdzie jadę. Dlaczego tak? To na priv albo w temacie o smarach. Nie wiem czy da się młynek założyć bo nie znam się na korbach i nigdy się nie zajmowałem ich upgradem. Myers w napędzie 2x10 ma chyba taką samą korbę więc pewnie się da.

Kup przymiar do łańcucha bo lepiej kupić łańcuch nawet ten za 60 zł 1110 niż kasetę za 400zł. Obecny łańcuch czyli fabryczny 1130 starczył na 4 miesiące a i tak był już za mocno wyciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

siłowej jazdy ? co przez to rozumiesz bo dla mnie to obce pojęcie

Najprościej ujmując ciśnięcie na siłę na twardym przełożeniu , nie tylko dostaje napęd ale również twoje kolana. Zdecydowanie lepiej jeździć lżej z wyższą kadencją.

 

 

 

Nie wiem czy da się młynek założyć bo nie znam się na korbach i nigdy się nie zajmowałem ich upgradem.

Wystarczy zerknąć na korbę od tyłu czy są gniazda z gwintem do zamocowania młynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...