Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Parker napisał:

75 już wpada, 1 prawie wpada. 

 

Teraz, Parker napisał:

Jeżdżę na jednym łańcuchu. Przymiar 0.75 już wpada, 1 prawie wpada. 

dla łańcuchów 11 i 12 rzędowych powinno się wymieniać po przekroczeniu 0,5. U ciebie wyciągnięty łańcuch zmasakrował kasetę

Teraz, wkg napisał:

No to bardzo źle. Kup teraz nowy łańcuch i przejedź tyle samo - jeżeli kaseta go przyjmie. Potem wróć do starego i w kółko.

dobra rada popieram potem do wymiany kaseta, łańcuch i prawdopodobnie przednia tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuca się jak już stare przeskakują - przy 1,5 albo wyżej : ) Nie mierzę już tego bo i po co ? Rotuje się co kilkaset km byle łańcuch był na spinkę bo się łatwo wymienia.

Dodatkowo wtedy można kupić kasetę XT (bo się rzadziej wymienia) na pająkach, nie kaleczy się bębenka, można wymieniać tylko najbardziej zużyte zębatki. 

Oczywiście cały ten bałagan nie ma sensu jak się jeździ 1 tkm rocznie ale jak się jeździ 1 tkm miesięcznie to kilka stów rocznie zostaje w kieszeni.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 godziny temu, wkg napisał:

Hmmm ... zależy jaką kto ma nogę ale mi kaseta Shimano 10x jadąc na 4 łańcuchy wystarczyła na 12 tkm.

U mnie liczę, że kaseta NX z łańcuchem XX1 da radę przejechać jakieś 5-6 tysięcy kilometrów.

Na ten moment około 800 km i jedna zmiana łańcucha z NX na XX1 za mną. Kaseta i przednia zębatka jak nowa, przymiar nie wpada w żaden łańcuch. Choć fakt, że nie jeżdżę siłowo, tylko z dosyć wysoką kadencją.

P.S. Napęd x10 to zupełnie inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Powinny być trwałe, kaseta NX jest jednak solidnym kawałkiem stali i trochę aluminium, przednia zębatka stalowa też powinna być trwała. Stąd też pomysł na zakup łańcucha XX1, aby przedłużyć dodatkowo ich życie.

W końcu łańcuchy X01 i XX1 są mocno polecane i uznawane za bardzo trwałe.

Zobaczę co czas pokaże i zdam relację w odpowiednim czasie.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sztorm napisał:

 

dla łańcuchów 11 i 12 rzędowych powinno się wymieniać po przekroczeniu 0,5. U ciebie wyciągnięty łańcuch zmasakrował kasetę

dobra rada popieram potem do wymiany kaseta, łańcuch i prawdopodobnie przednia tarcza.

Niby tak ale aktualnie nic nie przeskakuje, biegi wchodzą bez broblemu nawet przy obciążeniu na podjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie przeskakiwać to....

zazwyczaj w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Dwa lata temu w żony rowerze 3x8 łańcuch jeszcze nie przeskakiwał, według przymiaru łańcuch był do wymiany więc go wymieniłem, okazało się że kaseta i jedna tarcza korby nowego łańcucha nie przyjmuje więc wymiana całego napędu a stary napęd działał bez zarzutu. Wniosek taki, że jazda na kilka łańcuchów ma sens szczególnie w droższych napędach gdzie łańcuch nie jest taki drogi w stosunku do kasety, w szczególności Srama gdzie nie ma możliwości wymiany najbardziej zużytych zębatek tak jak w kasetach Shimano i w grę wchodzi wymiana całej kasety. Wyciągnięty łańcuch powoduje przeciąganie zębów na zębatkach robi się z nich piła i to jest powodem problemów, jestem więc zwolennikiem jazdy na kilka łańcuchów aby wydłużyć pracę pozostałych elementów napędu.

Edytowane przez sztorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RafalxM napisał:

Hamulce tej samej grupy...czyli BR-M8000 hydrauliczne, tak? 

A klamki hamulcowe 105 masz na linkę jak rozumiem , czy hydrauliczne - jaki to model?

Klamek jeszcze nie kupiłem, planowałem skorzystać z tego co mam, ale na tą chwilę nie ma tematu skoro nie pożenię z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mieszanego napędu shimano 11s road/mtb masz 3 rozwiązania.

1. Najdroższe - zakup odpowiedniego "kółko-ślimaka" zmieniającego uciąg linki od wolftootha

2. Zmiana długości ramienia przerzutki - przewiercenie i zamocowanie linki w innym miejscu - zmiana uciągu linki.

3. Alternatywa dla wiercenia - dobranie odpowiedniej grubości podkładki, tak żeby zmienić kąt linki między mocowaniem a przelotką, to też zmienia uciąg linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...