Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jak to jest z korbą FSA Tempo Adventure i jej kompatybilnością z grupą Tiagra/105? Teoretycznie według producenta przeznaczona jest do napędów 9s, więc niby słabo, ale widziałem, że Fuji Jari 1.5 ma Tiagrę i tą korbę i nie słyszałem, żeby były problemy z działaniem napędu.

To ta korba: https://shop.fullspeedahead.com/en/tempo-adventure-crankset-4034

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.11.2019 o 09:38, zekker napisał:

Mam przerzutkę Sram X7 kupiona w 2011, 9rz krótki wózek.
Chciałbym ją pożenić z szosowymi klamkomanetkami, najlepiej 10rz.

Znajdzie się coś kompatybilnego, czy nie mam co marzyć i będzie trzeba kupić nową?

Trochę pogrzebałem i wychodzi, że 9rz Sramy z 10rz nie będą działać (1:1 nie współpracuje z exact actuation).

W takim razie myślę o przerzutce grx-812 (11rz) z manetką Tiagra 4720 (10rz) (kaseta wstępnie 10rz Sunrace 11-42). Z tego co wyczytałem, to jest to jedyna seria szosowa manetek 10rz współgrająca z 11rz przerzutkami ale chcę mieć pewność przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

składam rower z napędem 3x9, ale korbę i przednią przerzutkę mam od 3x10, a kaseta, tylna przerzutka i łańcuch mam s9, nie mogę wyregulować przodu żeby nie haczył łańcuch, na blacie mam żeby używać tylko z łańcuchem HG-X, od 9s jest HG, łańcuch 9s jest szerszy to może być powód? wszystkie komponenty używane i szukam gdzie jest problem, pojemności przerzutek są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Problem leży w łańcuchu i przedniej przerzutce. Zmiana jednego z tych elementów wyeliminuje problem. Masz dwie opcje:

1. Zmiana przerzutki na 9s i zostawić obecny łańcuch.

2. Zmiana łańcucha na 10s i zostawić obecną przerzutkę.

Polecałbym drugą opcję z uwagi brak dużego wyboru przerzutek 9s i ryzyko, że przerzutka może nie być kompatybilna z korbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bogus92 napisał:

Problem leży w łańcuchu i przedniej przerzutce. Zmiana jednego z tych elementów wyeliminuje problem. Masz dwie opcje:

1. Zmiana przerzutki na 9s i zostawić obecny łańcuch.

2. Zmiana łańcucha na 10s i zostawić obecną przerzutkę.

Polecałbym drugą opcję z uwagi brak dużego wyboru przerzutek 9s i ryzyko, że przerzutka może nie być kompatybilna z korbą.

dzięki, kupie łańcuch 10s i zobaczę jak z nim będzie

6 minut temu, SoloTM napisał:

A przednia przerzutka jest dopasowana pojemnością, wielkością obsługiwanych koronek do korby ? Jaki model przerzutki i korby ?

jest dopasowane, korba FC-T781 przerzutka FD-M770, ale teraz jak sprawdziłem to ona jest do 9s, już sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

No to jest dobrze. Zarówno dla 48/36/26 jak i 44/32/22 powinieneś to wyregulować.

Co dokładnie masz na myśli ?

mam 48/36/26, np jak mam z przodu 36, a z tyłu najmniejszą to haczy o pin z blatu 48, ogólnie na środkowym blacie nie mam zakresu całej kasety, ociera o przerzutkę, dlatego myślałem że to wina łańcucha, s10 jest trochę węższy, łańcuch mam też chyba za długi, za słaby naciąg też może to powodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, że może ocierać o sąsiednią koronkę ( za szeroki łańcuch ) Co do całej kasety ze środkowej koronki to z linią łańcucha 50 mm możesz zapomnieć. 50 mm to jest wtedy gdy dla mufy 68 mm masz 2 podkładki suportu z prawej i jedną z lewej. Gdy włożysz jedną z prawej i dwie z lewej to będzie to możliwe. ( przy bdb wyregulowaniu przerzutki ) a na pewno będzie możliwe od 1-8 lub od 2-9 bez ocierania łańcucha o wózek przedniej przerzutki.  Spróbuj najpierw zrobić mniejszą linię łańcucha przekłądając jedną podkładkę na lewą stronę ( będzie wtedy 47,5 mm ) to pomoże na ocieranie łancucha przy przekosach o wózek przedniej przerzutki, ale przy 36x11 raczej nie pomoże. Ale spróbuj. To 5 min roboty. Oczywiście przerzutka ( zewnętrzna część wózka ) ma być 1 mm nad największą zębatką i cała ma być prosto - równolegle do koronek.

Jeśli dalej będzie ocierać na 36x11 to tylko węższy łancuch uratuje w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, SoloTM napisał:

To możliwe, że może ocierać o sąsiednią koronkę ( za szeroki łańcuch ) Co do całej kasety ze środkowej koronki to z linią łańcucha 50 mm możesz zapomnieć. 50 mm to jest wtedy gdy dla mufy 68 mm masz 2 podkładki suportu z prawej i jedną z lewej. Gdy włożysz jedną z prawej i dwie z lewej to będzie to możliwe. ( przy bdb wyregulowaniu przerzutki ) a na pewno będzie możliwe od 1-8 lub od 2-9 bez ocierania łańcucha o wózek przedniej przerzutki.  Spróbuj najpierw zrobić mniejszą linię łańcucha przekłądając jedną podkładkę na lewą stronę ( będzie wtedy 47,5 mm ) to pomoże na ocieranie łancucha przy przekosach o wózek przedniej przerzutki, ale przy 36x11 raczej nie pomoże. Ale spróbuj. To 5 min roboty. Oczywiście przerzutka ( zewnętrzna część wózka ) ma być 1 mm nad największą zębatką i cała ma być prosto - równolegle do koronek.

Jeśli dalej będzie ocierać na 36x11 to tylko węższy łancuch uratuje w tej kwestii.

prawa to z napędem? mam tam jedną, a po drugiej stronie 2, czyli powinno być ok, spróbuję zdobyć łańcuch 10s i bardziej się przyłożyć do ustawienia, teraz żona krzywo patrzyła na serwis w salonie i trochę się śpieszyłem ;)

20191230_131926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiłeś linię łańcucha 47,5 mm. Przy 50 mm ocieranie łańcucha o blat przy przełożeniu 36x11 mogłoby być mniejsze lub nawet wcale, ale ocieranie łańcucha o wózek przedniej przerzutki będzie potworne ( przy przekosach ) np. 3x9 do 3x7 ( max 3x6 )pozniej ociera, na środkowej będzie ocierac z każdej skrajnej strony kasety, a na najmniejszej tez tylko 3-4 największe koronki bez ocierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Zakupiłem już dosyć dawno rower z ramą: Kross Sign Panic przerobiony pod DH/DIRT/STUNT. Po jakimś czasie, lewa śrubka od korby zaczęła się odkręcać, przykręcałem ją, ale gwint już się wyrobił bo po każdym intensywnym użytkowaniu t.j wheele, po prostu muszę znowu dokręcać, jestem początkujący w całym obszernym temacie rowerowym, jak i w temacie stuntu, dlatego kupiłem ten rower z myślą, by się na nim uczyć.
Natomiast kupiłem korby z oto tej aukcji: 
https://allegro.pl/oferta/niezawodne-korby-truvativ-holzfeller-dh-enduro-fr-8316857653
Z powodu tego, że po prostu chciałem kupić je jak najszybciej, nie patrzyłem na nic z dokładnością, a mianowicie, mam suport ISIS, tylko nie mam pojęcia jaki dokładnie, oczywiście mocowanie na osi to wielowypust, wszystko fajnie, dopóki nie okazało się, że wejście korby jest troszkę większe niż gwint suportu. około 2-3cm na oko. Oddałem oczywiście rower do serwisu, Pan powiedział mi tylko, że suport jest dosyć drogi i z rozmowy wynikało, że nie chce nic z tym robić, a raczej doradził mi, żebym kupił korby odpowiednie do tego suportu, tak myślę, że powiedział mi jaki dokładnie ten suport, ale rozmawialiśmy przez telefon i ledwo co było słychać cokolwiek. Pomyślałem, że kupię suport jaki jest podany właśnie na tej aukcji którą wysłałem - ISIS DRIVE, lecz nie jestem pewien, czy mógłby mi ktoś dać jakąś radę, lub co zrobić, jakoś dowiedzieć się coś więcej o aktualnym moim suporcie lub coś w tym stylu, bym był wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ekipa, 

Planuję zmienić napęd w moim rowerze, z Alivio na NX Eagle. Czytałem, że kaseta Srama pasuje na bembenki Shimano, przy czym w Alivio miałem tylko 9 biegów i nie jestem pewien, czy to faktycznie jest kompatybilne. Nigdy nie miałem Srama, zawsze poruszałem się w granicach Shimano (we wcześniejszym rowerze miałem Deore XT i żałuję trochę, że pozwoliłem sobie rok temu na Alivio), więc porada kogoś bardziej doświadczonego jest na wagę złota :)

Drugie pytanie odnośnie wkładu suportu. Mam aktualnie w ramę Accent Peak 29 (mufa 73 mm) wkręcony wkład Shimano SM-BB52. Czy jest jakakolwiek szansa, że korba Srama będzie pasowała do tego suportu? Pytanie może wydawać się głupie, ale tak jak wspominałem, jest to moja pierwsza styczność ze Sramem i trochę martwi mnie napis na wkładzie suportu - nie demontować.

Za ewentualne podpowiedzi serdecznie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bartosz, 

Dzięki za odpowiedź, rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości.

Ogólnie ten napis w moim przypadku jest schowany jak widać na załączonym zdjęciu, gdzieś tam przy u dołu roweru. Nie będę się nim przejmował i zmieniam niebawem napęd! Jeszcze raz dzięki!216339880_WhatsAppImage2020-01-27at19_18_29.thumb.jpeg.01e9f275eca0df0f5e04c25217918960.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lawstorant napisał:

Korby srama i suporty pod nie są gorsze od shimano.

chm.... to daleko idąca ocena. U wielu producentów suportów to takie same suporty różniące się aluminiową wkładką w łożysku z lewej strony. Mówimy tu o GXP które już praktycznie zostało wyparte przez DUB. Z moich obserwacji DUB-jest nieźle. BDB uszczelnienia. I kompatybilność ze wszystkimi ramami jednej korby. 

Mam obecnie ten system w BSA i na razie (odpukać) jest ok. Mimo dość filigranowych łożysk.

Co do montażu lewego ramienia u shimano- jest ohydne , brzydkie i głównie ono spowodowało że już nie używam HII....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawstorant, wszystok jasne. Z założoną korbą wygląda jakby napis odnosił się do samego suportu.

Jeśli chodzi o wyższość Shimano nad Sramem - mam nadzieję, że przy tej zmianie napędu nie odczuję negatywnych skutków przejścia na system DUB. Suport, który aktualnie mam w rowerze jest chyba z najniższej półki cenowej, więc spodziewam się, że po zmianie na DUB gorzej nie będzie. W obecnym napędzie korba kręci się świetnie i jest zadowalająco sztywna (jak na tę półkę cenową) - nie mam w tej kwestii zastrzeżeń do Shimano i myślę, że bym został przy tej firmie, gdyby nie to, że w systemach jednoblatowych Sram ma do zaoferowania znacznie więcej.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie wyboru samego suportu. Czy mam na coś jeszcze patrzeć oprócz szerokości mufy i sposobu montażu (BSA)? Znalazłem taki suport w dobrej cenie i chciałbym się upewnić czy na pewno pasuje do mojej ramy (po przykrych doświadczeniach z niedokładnym pomierzeniem rury podsiodłowej, kiedy to zadowolony kupiłem w niemieckim sklepie internetowym sztycę regulowaną o 0.7mm za małą...). https://allegro.pl/oferta/sram-suport-mtb-dub-bsa-68-73-english-8629509353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, DUB rzeczywiście jest mocno poprawiony i już nie ma problemu z łożyskami. GXP było pod tym względem beznadziejne. Mimo wszystko wolę mocowanie lewego ramienia shimano, bo po prostu łatwiej się to obsługuje. Dwa, lub jeden imbus i samo ściąganie nie wymaga niczego, a w sramie możliwe jest siłowanie z prawym ramieniem jakby to był jakiś kwadrat czy octalink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...