Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie kompatybilności napędów 1x12.

 

Czy ktoś wie (albo to sam przerabiał) jak będzie działać przerzutka analogowa lub elektryczna SRAMaRZYGAMa, ta już pod kasetę 10-52, z kasetą 10-51 i łańcuchem Sheet-Mano?

 

.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mentos napisał:

Odnośnie kompatybilności napędów 1x12.

 

Czy ktoś wie (albo to sam przerabiał) jak będzie działać przerzutka analogowa lub elektryczna SRAMaRZYGAMa, ta już pod kasetę 10-52, z kasetą 10-51 i łańcuchem Sheet-Mano?

 

.

Będzie działać. Sporo ludzi na mtbr jeździ z manetka/przerzutka AXS i kaseta/kieta shimano.

33 minuty temu, gad napisał:

Jak sprawdzić, jaka powinna być optymalna linia łańcucha po zmianie napędu z 3 x 10

Na 1x10

Czy tylna przerzutka Shimano XT RD-M781-SGS, Shadow

Obsłuży kasetę 11/42

W praktyce - jeżeli zmieniasz korbę, to taka jaka pasuje zębatka. Jeżeli nie zmieniasz korby, jeździsz ze środkowego blatu i chcesz go mieć jak najbliżej ramy. RD-M781-SGS nie obsłuży 11-42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korby Shimano SLX, FC-M670 Hollowtech II nie będę zmieniał

Zamierzam zmienić blat na NW 34 albo 36

Teraz chwilowo pozbyłem się 2 blatów i został środkowy 30

Musiałem dać podkładki pod kominy

Obecnie kaseta 11/36 ale myślałem na 11/42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gad napisał:

Korby Shimano SLX, FC-M670 Hollowtech II nie będę zmieniał

Zamierzam zmienić blat na NW 34 albo 36

Teraz chwilowo pozbyłem się 2 blatów i został środkowy 30

Musiałem dać podkładki pod kominy

Obecnie kaseta 11/36 ale myślałem na 11/42

Jeszcze zapytam

Mam w korbie rozstaw śrub 68 mm, ile będzie BCD?

Nie mog tego dokładnie zmierzyć. 

 

 

 

 

Edytowane przez gad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gad napisał:

 

Czytałem to wcześniej, 

Myślałem że jest gdzieś gotowa tabelka z rozmiarami

68 mm między śrubami nie znalazłem 

 

 

 

Wystarczy wejść na neta i wpisać FC m670 bcd. Wpisz i wejdź w kilka linków a na pewno znajdziesz 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zjechała mi się tarcza 46T w moim Kross Esker 1.0 i szukam nowej tarczy aby wymienić. Czy ta będzie kompatybilna? 

https://allegro.pl/oferta/zebatka-shimano-sora-fc-3550-46t-czarna-11899411536 z FSA TEMPO 46T-30T/175MM? 

 

Niby rozmiar i rozstaw śrub powinien być ok. Chyba że macie jakąś inną ciekawą propozycję niezbyt przekraczającą tą cenę albo nawet niższą? 

 

Mam nowy łańcuch Shimano CN-HG40 (114 ogniw) i kasetę Shimano Avilio CS-HG51

 

Robię około 10k km rocznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Clover93 napisał:

Cześć, zjechała mi się tarcza 46T w moim Kross Esker 1.0 i szukam nowej tarczy aby wymienić. Czy ta będzie kompatybilna? 

https://allegro.pl/oferta/zebatka-shimano-sora-fc-3550-46t-czarna-11899411536 z FSA TEMPO 46T-30T/175MM? 

 

Niby rozmiar i rozstaw śrub powinien być ok. Chyba że macie jakąś inną ciekawą propozycję niezbyt przekraczającą tą cenę albo nawet niższą? 

 

Mam nowy łańcuch Shimano CN-HG40 (114 ogniw) i kasetę Shimano Avilio CS-HG51

 

Robię około 10k km rocznie. 

Jeśli taka ci pasi to bcd 110. Za pół tej ceny masz stalową tarcze z FC 2450. Teraz nie widzę jej nigdzie oprócz olx. 

https://m.olx.pl/d/oferta/nowa-zebatka-duzy-blat-shimano-fc-2450-46t-110mm-bcd-CID767-IDU6plc.html

Ale to nic ciekawego. Coś ciekawszego to 46t z FC cx50 lub FC rs500. Ale to 150-200 zł. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilu rzędową masz korbę? Wszystkie te blaty poczynając od FC 2450, FC 3550, FC cx50, i FC rs500 pasują do korby 2x i teoretycznie najlepiej współgrają przy zmianie biegów z mniejszą zębatką ktora jest w parze z nią na takiej korbie. Blaty 8rz czy 11 Rz mają identyczna szerokość zęba. Ja na korbie rs500 11rz mam tarcze z 8rz sory 2450, a chodzi to z kasetą 10rz na 11rz łańcuchu. 

A czy warto kupić droższy blat to nie wiem. Oryginalne blaty z rs500 są atrakcyjne wizualnie, aluminiowe będą lżejsze niż stalowy z FC 2450. Czy kultura jazdy jest na nich inna? Tego nie wiem. Może ktoś ma jakieś przemyślenia w tej materii. Ja nie zauważyłem różnicy. 

Edytowane przez Adam55
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...