Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, a te Talony mają główki tapered? Bo z tego co pamiętam to poprzednie roczniki miały np. Foxa na pokładzie, ale prostą główkę...

 

@phoe - ten Yari faktycznie słaby, szkoda, że zamiast wkładać słabszego RSa nie zdecydowali się na montaż, Aurona choćby... 

Edytowane przez Sabarolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W talonie główki dalej proste nad czym nieco ubolewam. Ale za to pancerze ładnie puszczone w ramie :).

Generalnie rurki wyszły bardziej smukłe. Talon nie ukrywa swojego przeznaczenia i nie udaje ściganckiej maszyny. Ale mamy w teamie zawodniczkę którą na modelu RC bardzo dobrze sobie radzi m.in. w Kaczmarku.

 

Co to znaczy podstawowy fox jak na 2018 występują tylko dwie wersje?

 

Galvatron nie ma problemu, dla Ciebie zrobimy mixa.

 

Reign 2 2015 kosztował 10499zl, obecnie kosztuje 11999zl. Minus pike, plus slx, koła, bezdętki, poprawiona rama.

 

Z tego co widzę to nie tylko Giant zastapil Pikea nowym rs Yari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

CO ni ezmienia faktu,że seria performance jest niezła. 

 

 

Reign 2 2015 kosztował 10499zl, obecnie kosztuje 11999zl. Minus pike, plus slx, koła, bezdętki, poprawiona rama.

 

Marcin, nie widzę tu jakiegoś wystarczajacego powodu na podwyższenie ceny o 1,5k przy gorszej specyfikacji. Poprawiona rama? OK, ale to wymuszają konkurenci,a nie klienci.

Mnie nie dziwią podwyżki,ale podejście typu: Kliencie, dajemy Ci mniej  za więcej... cieszysz się,prawda?'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Reign 2 2015 kosztował 10499zl, obecnie kosztuje 11999zl. Minus pike, plus slx, koła, bezdętki, poprawiona rama.

 

Z tego co widzę to nie tylko Giant zastapil Pikea nowym rs Yari.

 

Minus Pike i jeszcze Reverb a to już jest pokażna kwota. Reszta co podałeś to drobnica nie warta nawet wspomnienia. Ja za 1,3K wymieniłem cały napęd na pełne XT i hamulce Zee dochodząc do kwoty katalogowej 10,5K. Miał bym jeszcze sporo taniej gdybym przyniósł swoje szpeja po znajomości. To pokazuje jak robią nas w jajo i nie robi tego tylko Giant. Nie lubię jednak gdy ktoś "ustala" pewien standard po czym od niego odchodzi. I nie chodzi o cenę bo gdyby ten rower nawet był po 10,5K to i tak jest w sporej części do dupki. Co komu po "lepszym" SLX'e trochę szerszych kołach lepszych kapciach jak ograniczał go będzie amortyzator?? Reign to potwornie popularny model. Jest trochę tak, że narobiło się smaczku ludziom, rower się sprawdził po czym bo jest coraz większa moda chce się z klienta wycisnąć ile się da jak cytrynę. Model podstawowy jest dla mnie przynajmniej zupełnie "nie kupowalny" i tyle. Następny w kolejności to już dla "Kowalskiego" sporo więcej kasy. A jak więcej kasy to klient częściej rozgląda się za alternatywą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Cię z tymi partaczami poniosło bo po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz, jakie są zasady i cele organizacji tego typu eventów.

 

 

Skoro nie mam pojęcia to może oprócz stwierdzenia tego stwierdzenia napiszesz jakie tam są zasady? Dać pół metra kabla za dużo? Po co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reign 2 2015 kosztował 10499zl, obecnie kosztuje 11999zl. Minus pike, plus slx(1), koła(2), bezdętki(3), poprawiona rama(4).

 

 

Eh...

 

1) SLX? Hamulce Shimano Deore [F] 200mm [R] 180mm, Hydraulic Disc

 

2) Koła? Giant P-AM2, Tubeless Ready? Hmm...

 

3) Tubeless... hmm, ile to kosztuje, opony te same, obręcze te same, zamiast dętki dajemy taśmę, musimy się z kimś dogadać kto nam zrobi OEM tanie zaworki i mleko, no po prostu masakra.

(z może 20zł takie 2 zaworki i 200ml mleka będzie Gianta kosztowało)

 

4) Jak już brakuje argumentów to wymyślanie rożnych rzeczy... bo to Giant'a coś kosztuje "poprawiona rama", to jest raczej konieczność jak chce dalej istnieć w branży i sprzedawać nowe rowery.

 

Ale plusów, aż się boje schylać po mydło tak nas Giant rozpieszcza. :D

 

btw, na pewnym konkurencyjnym forum sprzedawca Giant'a potrafi trochę konstruktywniej się o tej marce wypowiadać.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam KrBikera osobiście i faktycznie jest bardzo rzeczowy, ale na "konkurencyjnym" (???) forum przekłada dokładnie to samo co ja na fr.org.

Ok rama jest nie poprawiona tylko dostosowana do nowych warunków konkurencji rynkowej. I widzę nieco brak konsekwencji bo piszecie, ze to konkurencja wymusza zmiany w ramie, ale na osprzecie juz negujemy Gianta. A może to tendencja rynkowa i też wymuszenia konkurencji?

 

Co do mojego porownania ceny Reigna 2015 do obecnego to pragne nadmienić, że to już 4 lata.

 

Beskid idealnie opisaleś pewien cykl rozwoju, wypromowania produktu.

Co do Reverba to ja mam osobiscie mieszane uczucia. Jasne contact switch tez jest usterkowy ale sama wymiana tłumika jest bajecznie prosta a serwis Reverba już nie do końca. Za Zee i kompletne xt dałeś 1.3tyś kurcze ja też tak chce :).

 

Wojtas pojechales po gościach na podstawie kilku zdjęć i masz oczekiwania żebm ja coś tłumaczył? Trochę refleksji!

 

Panowie zdaje sobie sprawę, że ta kolekcja nie wszystkim się spodoba i tak boksować możemy się do usranej śmierci.

 

Ceny hmmm ja też bym wolał żeby spadały, pensje rosły i nie było głodu na świecie.

 

Jak ktoś ma rzeczowe pytania co do nowej kolekcji zapraszam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze rok temu dolar stał pod 4 zeta. Jak rozumiem wtedy ustalali ceny. Teraz stoi pod 3,60 a ceny jeszcze urosły i osprzet poszedl w dół. Jakas masakra to jest. Chyba, że przy giancie trzeba patrzec na inna walute...

 

W ogóle to ceny katalogowe z tego roku to smiech. Zamiast na siłę cisnąć na zejście do mentalnej bariery 9 999zł, to dużo modeli po 10 500zł. Imho bez sensu. Chyba, że oni uważają że klient i tak dostanie rabat, a w głowie zostanie rower za ponad 10 kloców...

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ok rama jest nie poprawiona tylko dostosowana do nowych warunków konkurencji rynkowej

Cóż za zmiana.......teraz tylko dostosowana do warunków konkurencji. Czyli zasadniczo zmieniono rocker i dostosowano go do montażu tłumików metrycznych trunnion. Czyli dosyć mocno ograniczono montaż aftermaketowych tłumików.

 

 

brak konsekwencji bo piszecie, ze to konkurencja wymusza zmiany w ramie, ale na osprzęcie juz negujemy Gianta
 

Negujemy ,bo temat dotyczy tej marki. Poza tym problem gorszego osprzętu dotyczy większości marek , nie tylko dżajanta. Wyjątkiem mogą być producenci sprzedający tylko przez internety ( Rose, YT, Radon,Canyon ),które w porównywalnych cenach dają więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Reverba to ja mam osobiscie mieszane uczucia. Jasne contact switch tez jest usterkowy ale sama wymiana tłumika jest bajecznie prosta a serwis Reverba już nie do końca. Za Zee i kompletne xt dałeś 1.3tyś kurcze ja też tak chce :).

 

Nie liczą się uczucia tylko cena u księgowego a ta jest sporo wyższa. Co do 1,3K to przecież wiesz, że stare graty poszły w rozliczeniu czyli finalnie zapłaciłem tyle co katalog. Ja zwykły "Kowalski" gdzie u producenta księgowy ma to samo za śmieszne pieniądze. Więc nadal krew mnie zalewa jak ktoś mi pisze, że "daliśmy myk myka" i klient ma się cieszyć a za hamowanie odpowiada padlina M315/365. Tak naprawdę jojczymy sobie tutaj nad podstawowym modelem/ami, które mało kto kupuje co jest logiczne. Jak się policzy ile trzeba wydać na "dostosowanie" to ludzie się raczej wolą szarpnąć na już bardziej dostosowany produkt (patrz Trance 4 a 3). Więc jak już jojczę na Gianta to nie, że jest drogo tylko, że zmienił swoją politykę równając do innych. Osobiście wolał bym przy Reignie 2 zobaczyć cenę nawet 13K ale z porządnym amorem i hamulcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat zmieścić się w 13 tys z Reignem 2GE po upgrade to nie jest jakiś wielki wyczyn :P 12 katalogowo, minus ten mityczny rabat , ze 2 tys za Yari i hample. Masz ze 4 tys na modyfikacje , czyli Pike 2.5 i Sainty 1.5 . A jak się postarasz, to nawet na jakiś lepszy damperek starczy :)

Co więcej, jak tak patrzę, to na moje oko w cenie +/- 13 , zmieścisz się z modelem 1.5 z lepszym amorkiem . 

 

No ale to kombinacje , szkoda że księgowi się nie zapytali bikerów co byłoby dla nich optymalne :D 

Edytowane przez marcin_ostrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fajnie, że napisałeś, że to "kombinacje" są zupełnie uważam nie w tym przedziale cenowym i pod tego konkretnego klienta. To już bym wolał wpaść do sklepu po samą ramę i dziergać resztę pod siebie. Generalnie nie ma co narzekać aż tak bardzo. I tak sporo sprzedadzą. Kusi mnie Trance 2 ... ech, żeby tak człowiek mógł być trochę młodszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "myk-myka" Gianta, to przecież z nich albo schodzi anoda, albo tłumik pada... albo strzela w okolicy mocowania siodła... strasz używać. :D

 

No i fakt, zmiana "ramy na lepsze" tylko skutecznie uniemożliwia wyminę dampera. ;)

(za to Giant'a w 100% winić nie można bo Scott itp też idą w to nie potrzebne nikomu cudu...)

 

@marcin_ostrów

Nie możliwe, przecież to był najlepszy DH, miał obręcze enduro na których nawet Aaron jeździ!

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...