Skocz do zawartości

[korba] Tania na kwadrat z wymiennymi tarczami w BCD 104/64mm


gkc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


 


Ktoś ma godną polecenia niedrogą korbę na kwadrat ale z klasycznie wymiennymi tarczami w typowym BCD 104/64mm?


Najlepiej taką która pasuję do aktualnego suportu 113mm.


 


Na allegro widziałem sporo Suntourów XCT/XCR/XCR6 itp i sporo nawet jest na takich suport 113mm w kwadracie ale nie chcą pisać o BCD i wymianie tarcz.


A że sporo jeżdzę ok 10k km rocznie, cały sezon, to schodzą tarcze w miarę szybko gdzie reszta jest jeszcze ok.


 


Wiem że czasem trzeba coś tarczę pilnikiem podpiłować żeby Shimnowska weszła do Suntoura lub inna ale to nie problem te kilka minut z pilnikiem  ;)


 


Ideałem byłyby same ramiona bez tarcz bo wtedy miałbym pełną dowolność z wyborze tarcz z swojej kolekcji  :)


 


Z góry dzięki.


Pozdrower.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M430 jest ok tylko 1) cieżko wyszukać do kupna i 2) cena to x2 

M371 jest po napędów 7/8 a one mają dłuższe suporty i inną linie łańcucha - dodatkowo musiałbym dokupować nowy suport a szkoda mi aktualnego w świetnej formie demontować

 

Zwyczajnie tnę koszta i liczę się że może nie być to Shimano. Ważne aby tylko były te wymienne tarcze w zwyczajnym BCD 104/64 i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pdf'ie dobrze jest napisane :) długość dla M361 jest 123. Tam są dwie tabelki (jedna pod drugą), a nie jedna. Jedna tabelka dotyczy korb, a druga suportów. tak samo jak Ty, na pierwszy rzut oka zobaczyłem jedną tabelkę :)

 

EDIT: Z tej drugiej tabelki wynika, że pod 113 jest korba FC-M410, ale na allegro jakoś nie widać takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może weź sobie te ramiona M361. Do tego suport NECO 122,5mm, kosztuje około 20zł.

 

Aktualnie ma UN55 113mm w świetnym stanie i zwyczajnie szkoda mi go wykręcać żeby taki dobry się kurzył i na neco przechodzić.

A jak dodam do tej M361 coś podobnego to wychodzi +40 kilka z suport gdzie pewnie bym już miał korbę lepszą na te swoje 113mm.

 

Ciężki orzech do zgryzienia ale jak mam wydawać 60 (korba) + 40(suport) to już wolałbym czegoś z wymiennymi tarczami do tej 100 poszukać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Decathlonie są do kupienia za 79,99 takie korby:

https://www.decathlon.pl/korby-mtb-3-blatowe-7-8-9-b-id_8003052.html

 

Podana min. długość osi suportu 113 mm, wymienne tarcze wyglądają na BCD 104 mm (w środę jak będę przejeżdżał koło Decathlon-u, mogę się upewnić, czy na pewno BCD 104, widziałem taką w sklepie około 2 tyg. temu).     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Decathlonie są do kupienia za 79,99 takie korby
 

 

I to jest strzał w 10. Dzięki - już zamówiona.

A najlepsze jest to że mam 30 dni na zwrot, więc mogę spokojnie obejrzeć i pomierzyć.

 

Jak coś mogę dać znać po montażu jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ta korba z Decathlonu jest średnio rozbieralna a w praktyce nie wymienialna.

 

Najmniejsza zębatka 22T jest wygięta z kołnierzem a nie prosta jak zazwyczaj.

Środkowa ma gwinty do której przykręcana jest duża.

Wygląda jak tani Suntour XCT lub coś koło tego.

 

Moje poszukiwania dalej aktualne ;(

 

Jakieś kolejne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...