Skocz do zawartości

[rama] Nie daj się zabić firmie Velo - ramy Accent


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisał ktoś wyżej, zrozumiałbym Twoją złość gdyby rama miała tydzień i wtedy pękła, to brzmiałoby groźnie i naprawdę było by się nad czym zastanawiać. Natomiast po 3 latach? Pewnie sam nie pamiętasz ile razy dostała "w pupę", nic nie jest wieczne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dodam jedną zaletę takiej, a nie innej wytrzymałości aluminiowych ram ;)

Gdyby taka rama była wieczna, nie miałbyś powodów żeby sobie ją zmienić na inną. Tym samym, ciężko by Ci było przed Twoją dziewczyną/narzeczoną/żoną wytłumaczyć chęć poskładania nowego roweru lub kupna w całości skoro obecny działa i ma się dobrze. A tak to pęka, jest dobry pretekst do kupna nowego :) Początkowo wszyscy są źli, że ich to spotkało. Jednak z perspektywy czasu uwierz mi, same plusy :D

 

***Zaleta ta jest skierowana do osób, którym się nic nie stało podczas pęknięcia obecnej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby fajnie gdyby rama na dzień przed pęknięciem powiedziała - słuchaj, jutro pękam szykuj następną. Albo żeby było napisane na niej że ma żywotność MINIMALNĄ dajmy na to 2 lata. Niestety nie znasz dnia ani godziny i przede wszystkim tu jest problem i mało przyjemne konsekwencje tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykła rama El nino a tam siedzi wideł pod 150mm. Trzeba mieć kurna niezły tupet by nie napisać ostrzej i oczerniać producenta. Ja bym Cię szanowny kolego podał do sądu tak byś nie mógł napisać, że firma ma Cię gdzieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jego profilu jest informacja, że ostatnio był dostępny wczoraj o 17:41, czyli zanim wywiązała się dyskusja o amortyzatorze. Dajmy mu trochę czasu (chyba, że czytał forum bez logowania). Ten amortyzator może wcale nie być taki duży. To jest koło 26" i chyba nieduża rama, więc są inne proporcje. Aczkolwiek 120mm to sam bym mu dał co najmniej.

 

Słusznie Koledzy zwrócili na to uwagę i trzeba to wyjaśnić, ale dyskusja, która się przy okazji wywiązała jest ciekawa i był wklejany popękany Peak na tylnym trójkącie oraz el Nino przy główce ramy w ten sam sposób chyba z normalnym widelcem (co prawda sztywnym): http://badas.bikestats.pl/523808,ostatni-lot-orzela.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać komentarze, wklejam jeden dla leniwych:

  "i tu mnie masz, skoki były tego dnia, zresztą jak zwykle na oponach >1.5". Raz ponad krawężnikiem, raz na takim wybrzuszeniu na wałach, raz przez dziurę i raz ponad progiem na moście :) Ale samo przełamanie dokonało się jak deptałem ile sił w nogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma to jak zrobić gównoburzę o problem który sobie samemu ktoś zafundował.

 

Chyba nie rozumiesz że "badas" z bikestats a "whookash" to dwie różne osoby łamiące dwie różne ramy... W dodatku tekst którego się czepiasz pochodzi z 2011 roku, masakra...

 

I naucz się jeszcze  zwróć jeszcze uwagę na znaczek ">" w wyrażeniu "na oponach >1,5".

 

Poziom niezrozumienia tego co czytacie przebił wszystko co do tej pory znałem - odnosi się to do użytkowników @piter233 @PrawieKolarz i ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie rozumiesz że "badas" z bikestats a "whookash" to dwie różne osoby łamiące dwie różne ramy... W dodatku tekst którego się czepiasz pochodzi z 2011 roku, masakra...   I naucz się jeszcze  zwróć jeszcze uwagę na znaczek ">" w wyrażeniu "na oponach >1,5".   Poziom niezrozumienia tego co czytacie przebił wszystko co do tej pory znałem - odnosi się to do użytkowników @piter233 @PrawieKolarz i ciebie.

 

Może masz rację, przeglądam na szybko i sądziłem że cytat powyżej jest autora tematu. 

 

Co nie zmienia faktu że autor prawdopodobnie używał amortyzatora o skoku znacznie większym niż zalecany, czekamy na odpowiedź.

 

 

 

Oj tam, oj tam - trafiła się okazja do porzucania gównem, to jak tu nie skorzystać?

 

Jak na razie to nie widzę tutaj rzucania gównem, na pewno nie z mojej strony 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki poziom niezrozumienia? Dobrze wiem że cytat jest od innej osoby, ale dotyczący tej samej ramy, dlatego go wkleiłem. A to że jest znaczek >1,5 może równie dobrze oznaczać 1,51; 1,55; 1, 60. Najpierw ludzie używają sprzęt nie w taki sposób do jakiego jest dedykowany a potem jest hurr rama się połamała durr, mordercy, partacze i złom. Miałem kolegę, stwierdził ze w lokalnym lasku sobie skacze na rowerze. W lasku zrobione kilka hop, dodatkowo podczas zjazdu można się tam naprawdę nieźle wybić, zwłaszcza że potem jest stromo w dół. Pytam go na czym skaczesz? Na krossie. Hexagonie. 
Nigdy nie wiemy jak dana osoba używała takiego roweru, może był pożyczany, może właśnie na nim ktoś skakał.

Co do rzucania gównem też nie widzę tu nic takiego, więc trochę ostrożniej z takimi zarzutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przypomniałem sobie o tym temacie i sprawdziłem - autor widział wszystkie powyższe posty (był na forum 29. maja) i nic nie odpisał, czyli zgodnie z podejrzeniami niektórych Kolegów w rowerze był zamontowany niewłaściwy amortyzator. Podsumowując:

 


To zwykła rama El nino a tam siedzi wideł pod 150mm. Trzeba mieć kurna niezły tupet by nie napisać ostrzej i oczerniać producenta. Ja bym Cię szanowny kolego podał do sądu tak byś nie mógł napisać, że firma ma Cię gdzieś.
 
Może dobrze byłoby oznaczyć cytowany post jako "najlepszą odpowiedź", żeby ludzie czytający ten wątek w przyszłości wiedzieli o co chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...