Skocz do zawartości

[2017] SUNRACE CSMX80 - kaseta 50z 11sp


COOLoo

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=7ytdsVgUW9I\

 

4 lata temu jak wchodziły zestawy do przebudowy to też było powiedziane, że przerzutki 10s nie ogarną więcej niż 36T, a robiło i to całkiem dobrze... Nie chce mi się wierzyć, że przerzutka shimano ogarniająca 46T ichniejsze nie da rady z 50T, to niecałe 10% więcej.

 

Edytowane przez Poochaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzecie pod uwagę, że tutaj otwierają się drzwi dla osób, dla których do tej pory grupy bez przedniej przerzutki były za wąskie w zakresie. Mam tutaj na myśli amatorów albo osoby jeżdżące po górach. Dla prosa to i 11-42 obleci, stopniowanie będzie lepsze. Dla gościa robiącego beskidy na fullu stopniowanie będzie mniej ważne, podobnie jak waga. Za to zakres pozwoli w końcu pomyśleć o jednym blacie. Z resztą ta waga zniweluje się brakiem blatów i przerzutki z manetką. Dla mnie przy 29 erze 11-42 było za mało pod górkę albo za mało w dół. 10-42 za drogie, 11-46 od shimano pozwalało zacząć się zastanawiać czy może jednak warto, a 11-50 w pełni już zasługuje na pomysł, żeby jednak to zrobić. Co kto lubi. W fullu dodatkowo robi się miejsce po lewej manetce i otwiera się opcja np. dla sztycy z windą. Waga to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad pół kilko kaseta, co marketingowcy nam będą chcieli jeszcze wmówić? Czas wracać do 2x10 :)

 

Problem w tym, że marketingowcy tego wcale nie sprzedają. To część ludzi z "naszego środowiska" wciska głodne kawałki, że to musi być. 

 

Jak widzę w jakiej pozycji jest na 50-ce zmieniarka to mnie oczy bolą. Swoją drogą śmieszą mnie filmiki "że ogarnia". No ogarnia przy czystym napędzie z rowerem na wieszaku. Chciał bym rzetelną recenzję jak to działa kiedy nie widać loga zmieniarki od błota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również, ale pojawiają się upierdliwości które przy 11-36 nie występują np. spadanie łańcucha przy korbowaniu w tył, niższa kultura pracy(nadal jest bardzo dobra, ale jest gorsza :P), trzeba ustawić dużą odległość kółeczek od kasety, co powoduje że przy mocnym rąbaniu w dół łańcuch ześlizguje się z górnego kółeczka i jest uczucie jakbyś zmienił bieg(brzmi jak pierdoła, ale jak próbujesz dokorbować przy dużej prędkości to zawał gwarantowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ponad pół kilko kaseta, co marketingowcy nam będą chcieli jeszcze wmówić?
Na razie wmówili że jak dociążysz rower o 200g to nie da się na nim jeździć. Nie spodziewałbym się bardziej bardziej spektakularnych sukcesów marketingowych w najbliższych latach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...