Skocz do zawartości

[Lampka] Mactronic NOISE XTR 03


thomason89

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywanie barwy na podstawie zdjęć nie ma sensu, bo w aparatach parametr zwany balansem bieli wpływa na barwę. Zmieniając ten parametr można sprawić, że ten sam strumień światła będzie niebieski albo że będzie czerwony. 

 

Moim zdaniem biała barwa Noise'a jest w porządku, jako trupiosina bym jej nie określił, bo nie jest sina. Jeździ się przyjemnie i co najważniejsze dobrze widać drogę. Poza tym nie ma co przesadzać z estetyzmem, lampka ma przecież służyć temu, żebyśmy byli widoczni i żebyśmy widzieli, gdzie jedziemy i jaki jest stan nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież miał ustawiony cały czas ten sam balans bieli - światło słoneczne.

Jeśli naprawde nie widzisz różnicy w tym przykladzie to szczerze zapraszam do okulisty.

No sorry, nie usiluj ludzom wmawiac ze biale jest czarne a czarne jest biale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że barwa Noise nie jest truposina, ani niebieska, to są kompletne bzdury i widocznie kolega ma wyraźną niechęć do takich barw, co wyraźnie sugeruje stwierdzenie jakoby ludzie mieli wpadać w depresję i myśli samobójcze. Większego idiotyzmu to ja nigdy nie słyszałem. Po czymś takim dalsza dyskusja wydaje się nie mieć zupełnie sensu.

 

Ja mogę tak samo stwierdzić, że ludzie nie lubią żółtego światła. Ono przekłamuje barwy. I NIE, NIE JEST to odpowiednik światła słonecznego, wystarczy poczytać a nawet i porównać... Widać, że jesteś mocno zacietrzewiony, bo już zacząłeś chyba mieszać się w zeznaniach. Wytłumaczę więc. Światło, które uważasz za idealne, porównując je do słonecznego, to żółte ze zdjęcia chyba... ma około 2700-3000k. Światło słoneczne ma barwę powyżej 5000k... Widzisz różnicę?

 

Xenony samochodowe dają światło porównywalne, a często zimniejsze od Noise. Piszę tu wyłącznie o Noise, a nie innych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież miał ustawiony cały czas ten sam balans bieli - światło słoneczne.

Jeśli naprawde nie widzisz różnicy w tym przykladzie to szczerze zapraszam do okulisty.

No sorry, nie usiluj ludzom wmawiac ze biale jest czarne a czarne jest biale

 

Chciałem napisać, że ocenianie barwy strumienia ze zdjęć nie ma sensu. Sorki za użycie niewłaściwego słowa ("porównanie"). 

Chodziło mi o to, że jakiego byś nie ustawił w aparacie balansu bieli, nigdy nie wiesz, czy oddaje on kolory tak jak to widzi oko ludzkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Xenony samochodowe dają światło porównywalne

 

Akurat to porównanie nie jest do końca trafne,bo xenony mają np. dla mnie paskudną barwę.

Problem w tym,że ta dyskusja do niczego nie prowadzi,bo jednym jest to obojętne,inni nie wiedzą że może być inaczej,i zostaje ta grupka która dobiera barwę pod swój gust.

Moim optimum jest np. zakres 3d-4c,reszta jest albo za ciepła,albo za zimna,komuś innemu może pasować coś innego.

Problem w tym,że do większości latarek i lampek,nie tylko tych tanich,nastała moda na te trupie diody o których wspomina Cervandes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, że często w tanich latarkach są diody z niebieską poświatą, potęgowaną dodatkowo idiotycznymi soczewkami i "zoomami". Dyskusja natomiast rozgorzała po stwierdzeniu, że rowerowe Mactronici są też takie , co prawdą nie jest, a na pewno nie w każdym przypadku.

 

Najważniejsze jednak jest to, że każdy inaczej postrzega barwy, dla jednego są przyjemne ciepłe, dla innego chłodne. Mając to na uwadze, twierdzenie, że ludzie mają myśli samobójcze po stosowaniu światła w zakresie barwy 4000-5000k jest paranoją i poddaje w wątpliwość wszystko, co pisze dana osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym tu dyskutować, ja miałem wiele lampek, zrobiłem porównanie, jak na dłoni widać, że Mactroniki są niebieskie. Mnie to odrzuca, dziękuję za niebieskie światło - kiedyś miałem, nigdy więcej mieć nie chcę.

 

 

Że chłodne światło źle oddaje oku ukształtowanie terenu i nie zawsze wszystko widać przedyskutowano zarówno na tym forum jak i na światełkach wystarczająco, nie trzeba do tego wracać.

 

 

Że chłodne światło jest na dłuższą metę szkodliwe i nieprzyjemne - wiadomo też i w milionie miejsc w internecie prowadzone są dyskusje na ten temat. Jeśli tobie to nie przeszkadza to sobie możesz nawet w domu powtykać chłodne diody, guzik mnie obchodzi co ci tam będzie świeciło. Jak ci zacznę wrzucać linki do tematów gdzie wałkowany temat jest od wielu, wielu lat to możesz zapaści dostać. Wszędzie przeczytasz, że światło zimne jest nieprzyjemne, nieprzytulne, nierelaksujace, depresyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie xtr ma całkiem spoko barwę, cieplejszą od poprzednika.

Co do dowolności stosowanych akumulatorów, musi mieć dość wysoki guzik, inaczej przestaje stykać na wertepach co widać po delikatnym pulsowaniu aż w końcu sterownik głupieje i wyłącza lampę zupełnie do momentu podpięcia zasilania.

4,5h lampa świeci na maksa bez zająknięcia, sprawdzone organoleptycznie na wycieczce.

 

PS. odnoszenie temperatury światła do xenonów jest nie trafione, bo żarniki do tych drugich występują w zakresie 4000 - 8000k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się Radku. Xenony występują w temperaturze około 4300 do 4600K.

 

Te wszystkie 6000 czy 8000 to nie xenony tylko zenony, chińskie tandetne zamienniki nie mające nic wspólnego z homologowanymi żarówkami dopuszczonymi do użytku. Owszem, stosowane na potęgę ale głównie przez baranów i czereśniaków. Xenon to xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Nie mam żadnej z tych lampek, więc nie wiem jak z uchwytem, ale akumulatorek jest standardowy.
Tu masz przykładowy zestaw z dwoma uchwytami ( może zdjęcia pomogą - można też zapytać sprzedawcę, którym jest oficjalny sklep ) :
http://allegro.pl/nowosc-mactronic-noise-xtr03-lampka-rowerowa-2uchw-i6784331106.html
EDIT
Przeczytaj post kolegi radziuGD ( kilka postów wyżej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę temat, czy ktoś spotkał się z innym mocowaniem lampki NOISE XTR 03 niż oryginalny?

Zastanawiam się nad zakupem tej lampki przede wszystkim, że ma wymienny akumulatorek, tylko niestety mam Gianta Contend SL 2 Disc 2018 i on mam przejściówkę z kamkomanetek mechanicznych na hamulce hydrauliczne i przypuszczam, że pancerze będą przeszkadzały w montażu, z rowerem był tez uchwyt na garmina oraz lamke/kamere, ale chyba też może się nie zmieścić.

Może ktoś już miał tego typu zagadnienie i je rozwiązał?

Giant-Contend-SL-2-Disc-2018-Road-Bike-mood5.jpg

IMG_20180519_141031_021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie propozycje..

1) Uchwyt na kask, Mactronic ma takie do swoich lampek, całkiem solidnie trzyma. Osobiście nie przepadam, wolę mieć lampkę na wysokości kierownicy, bo wtedy dziury w drodze robią cień i lepiej je widać. Za to świeci tam gdzie patrzysz, na zakrętach mile widziane. A może akurat takie mocowanie na rzep będzie pasować na mostku? Albo zastąpić rzep trytytkami..?
2012_mactronic_bike_pro_noise_500_086.jp

2) dodatkowy uchwyt na dwóch wąskich przedłużkach, taki jak np. na tej aukcji. Powinno się ładnie zmieścić
https://allegro.pl/dodatkowy-uchwyt-na-kierownice-do-roweru-hit-alu-i7501285033.html?reco_id=7c52b0b6-a52f-11e8-b535-246e964e3280&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&#thumb/1
607ddba9474e98caa445add19cff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przecież można użyć jakiejś skromnej lampki pozycyjnej na kierownicę, a mocniejszą mieć na kasku - jedno drugiego nie wyklucza, chociaż jest to patent bardziej "leśny" niż miejski ( pod kątem doświetlania, bo lampka na kasku w lesie to również większe ryzyko jej zerwania przez gałęzie - jeśli jest montowana na szczycie kasku ).
Ten patent z drugiego zdjęcia to już istna choinka - ja bym czegoś takiego nie zaakceptował :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jestem posiadaczem xtr 03 i mam od kilku miesięcy problem.

Mianowicie lampka pod wpływem drgań tzn: krawężniki, dziury, wertepy, zaczyna wariowac innymi słowy traci napiecie i raz swieci mocniej raz słabiej czasem nawet się gasi. Czy to wina akumlatora króry wg mnie jest strasznie luźny?

Macie podobnie?

Proszę o jakies sugestie bo jesli to cos z układem to bede musiał dać na gwarancje.

Lampke mam od marca 2016.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zauwazyłem że gdy bateria ma jakies 20-30% w pewnym momencie całkowicie odcina napiecie i dopiero po podpieciu do ładowania zaczyna świecić.

Czy to wina akumlatorka mam już go ok 2lat?

Tak wogóle to jakie polecacie aku do tej lampki oczywiscie nie zamierzam celowac w orginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...