Skocz do zawartości

[mykmyk-sztyca regulowana] Polecane i niepolecane


Przemcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zapragnąłem mieć mykmyka :) ale wszystko co szukam po Google'ach i forach jest głównie z lat 2013-2015 a z obecnych nowości nic nie ma :(

 

Czyżby nic nie wychodziło już ciekawego w tej kwestii??

 

Temat w sumie ciekawy :)

 

Potrzebuje "niszową" średnice 27,2 ( napisałem niszowa bo teraz większość fajnych jest powyżej 30mm :( ) ale w sumie sporo jest jeszcze ram z cienka podsiodłówką.

 

Czy przy wadze 120kg z tendencja spadkowa zakup mykmyka 27,2mm jest skazany na szybka awarie? Czy jest coś pancernego godnego polecenia co posłuży jakiś czas bezawaryjnie? Waga docelowa do sezonu letniego ok 105kg :) ale teraz tez jeżdżę sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

co szukam po Google'ach i forach jest głównie z lat 2013-2015 a z obecnych nowości nic nie ma

Jak nie ma jak

Jest  BikeYoke, nowy Crank Bros ,nowy Fox, 9point8Fall Line,Race Face Turbine, Magura Vyron. Sęk w tym,że te nowości nie są pod 27,2mm.

Pod ten rozmiar masz KS Lev Integra

https://www.bike-components.de/en/Kind-Shock/LEV-Integra-272-Sattelstuetze-100-400-mm-mit-Remote-p45579/

i Thomsona

https://www.bike-components.de/en/Thomson/125-mm-Elite-Dropper-Post-with-Remote-p35402/

ewentualnie tańszą XLC

https://www.bike-components.de/en/XLC/SP-T08-Dropper-Post-with-Remote-2016-Model-p46705/

Obawiam się jednak,że tak cienkie sztyce będą miały niski limit wagowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie. Dzięki za podpowiedzi :)

 

Jest jeszcze niby Giant i KS eten.

 

A która z tych jest warta polecenia?? A którą omijać z daleka i nawet kijem przez szmatę nie tykać ??? ;-)

 

Czyli w sumie serwis ważny ;-)

 

Puki nie zejdę z waga do ok 105kg to staram się nie przesadzać z extremalnym wykorzystaniem roweru ale sztyca do tego czasu będzie miała swoje extremum bo jednak kawał miecha prawie non stop ją będzie dociskał :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co proponuje KS to waga w okolicach 90kg. Ja właśnie wczoraj założyłem do swojego Tranca sztyce KS SuperNatural 150mm więc testy niebawem. Z obserwacji sztyc u kolegów w enduro to większość posiada Reverby. Reverb w porównaniu do KS ma spore luzy odczuwalne na siodełku ale wynika to z konstrukcji i raczej się nie powiększają. W KS tych luzów praktycznie nie ma i również się nie powiększają. Przy twojej wadze i tej średnicy sztycy trzeba się liczyć się ze zwiększoną czujnością i częstszym serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłbym reverba ale niestety nie robią takich rozmiarów. Następna rama będzie miała juz większą podsiodłówkę.

 

Tobike kiedy testy?? A ile ważysz?

 

 

 

Gocu - Trochę martwią mnie opinie ze są cienkie :( ale to w takim razie nie próbować nawet?? Czyli mam rozumieć ze rura się w nich wygina czy mechanizmy blokady nie wytrzymują ?

 

A jak gwaranci poczuwają się do napraw - wymian takich sztyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Thomsona zapytanie o wytrzymałość i limit wagowy ich elite droppera. Zobaczymy co odpiszą.

 

Najwyżej będę musiał się wstrzymać ze 3-4 miesiące aż zejdę z wagi do planowanych 105 kg i wtedy dopiero kupić.

Chociaż korci spróbować teraz i jeśli nie wytrzyma to wysłać na gwarancje i poczekać do spadku wagi ;-) albo żonie na ten czas założyć do roweru.

 

Myślałem nad KS eten integra teraz ale jak ma mi się złożyć na pierwszej przejażdżce to bez sensu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytaj Michała co sądzi o dopasowaniu KS-a do Twojej wagi:

http://www.1enduro.pl/test-ks-eten-r/

 

Ja właśnie zamawiam KS eten R 27,2 - budżetowa, dobrze oceniana, ważę 78 kg więc chyba nie będzie problemowa.

Ew. KS 2015 Dropzone R - trochę droższy, ale zdaje się że ma dożywotnią gwarancję na serwis - do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jeździsz ale macałem 4 reverby jeżdżące w enduro i każdy miał luz. Są osoby którym to może nie przeszkadzać, ale zapewne przed zakupem chciał bym wiedzieć że może to wystąpić. W KS jest to praktycznie nie wyczuwalne. I żeby nie było że zachwalam KSa to jest moja pierwsza sztyca kupiona pod wpływem emocji, a macałem tylko KSa i Reverba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!


 


Podczepiam się pod wątek ponieważ sam zastanawiam się mocno czy nie wstawić do mojego rpweru (29er XC HT) sztycy opuszczanej, która pomoże mi zjeżdżać w trudniejszych miejscach, gdzie siodło potrafi przeszkadzać.   Chcę na początek kupić coś ze średniej półki z koniecznie (niestety) zewnętrzną "linką".   Najbardziej pasowałaby mi KS Dropzone Remote, ponieważ ma dodatkowo offset 20mm, który bardzo mi się przyda w moim rowerze. Minusem tego jest niestety tylko 1 śruba do trzymania siodełka. Z drugiej strony ważę całkiem mało - z pełnym wyposażeniem (ciuchy i plecak z wodą) nie przekraczam 70 kg.  Czy myślicie, że warto kupić ten model i nie będzie problemów z trzymaniem siodła? Nie mam w praktyce doświadczenia z tymi wynalazkami, natomiast jestem jedynie dobrze wyedukowany ;)  Nawet obejrzałem dokładnie cały film jak serwisować KSy.  Z tego co widzę, można ją sobie czyścić samemu w domu co też jest plusem ponieważ lubię grzebać w rowerze.


 


Pozdro!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jeździsz ale macałem 4 reverby jeżdżące w enduro i każdy miał luz. Są osoby którym to może nie przeszkadzać, ale zapewne przed zakupem chciał bym wiedzieć że może to wystąpić. 

 

Wszystko fajnie ale określenie na luz rzędu 1-1,5mm "spory" to sporo na wyrost. W niczym to też nie przeszkadza bo jest wyczuwalny tylko przy "manewrowaniu" dłonią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi z Thomsona i ich mykmyki na 27,2 są do 100kg wiec puki co poza zasięgiem moim :(

 

Mam mały pomysł patentu DIY na tą sytuacje ale czy wyjdzie to sprawdzę dopiero najwcześniej za 2 tyg bo obecnie jestem w Delegacji.

 

Jak wyjdzie to się podzielę pomysłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 500zl jakoś tyle dałem to warty swojej ceny. 10cm skoku to mało ale faktycznie jest cienki i więcej nie dało by rady.

Nie wyobrażam sobie bez niego jazdy.

Mój ma małą wadę. Przy maksymalnym wciśnięciu uchwyt siodełka wciska syf pod uszczelniacz. Jednak po założeniu mikro błotnika nie ma problemu z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale określenie na luz rzędu 1-1,5mm "spory" to sporo na wyrost. W niczym to też nie przeszkadza bo jest wyczuwalny tylko przy "manewrowaniu" dłonią. 

 

Zgadza się - luz jest wyczuwalny tylko przy sprawdzeniu ręką - pod tyłkiem w trakcie jazdy tego nie czuć więc jest niewyczuwalny. Wszystkie Reverby w dobrym stanie tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jak jeździsz ale macałem 4 reverby jeżdżące w enduro i każdy miał luz. Są osoby którym to może nie przeszkadzać, ale zapewne przed zakupem chciał bym wiedzieć że może to wystąpić. W KS jest to praktycznie nie wyczuwalne. I żeby nie było że zachwalam KSa to jest moja pierwsza sztyca kupiona pod wpływem emocji, a macałem tylko KSa i Reverba.

 

Daję 10 jazd i KS będzie miał identyczny luz - przynajmniej wszystkie 5 moich sztyc od ks tak miało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...