Skocz do zawartości

[Schwalbe] Wadliwa sztuka , spadek jakości czy złe wykorzystanie?


Ychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zauważyłem ostatnio na swoim black jacku takie coś:

KHhNc9O.jpg

4h5w17H.jpg

xFijRZG.jpg

vEaTJen.jpg

 

 

Ciśnienie w oponie to okolica 2,5 bara , obręcz 18 mm wewnętrznej a moja masa ostatni skoczyła do 64 - wcześniej od 57 w górę. Przy hamowaniu nie blokuję koła - już wyrosłem :D a rower nie stoi na grzejniku , jest jakoś pół metra od niego.. Na zdjęciu tego nie widać , ale kostka w niebieskiej pętli już prawie odpada. 

 

Edit:

Opona wygląda tak samo z obu stron.

 

Ciekaw jestem , jak tam wasze Schwalby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dużo zależy też od tego, ile czasu opona leżała przed zakupem i w jakich warunkach.

Byłem zadowolony z moich Schwalbe CX Comp, więc kupiłem bez wahania kolejny komplet (kwiecień 2016). No i niestety pół roku później na bokach jest mnóstwo mikropęknięć, jak w typowej starej oponie. Poprzednie nie miały takiego efektu.

Sprawę póki co traktuję jako przypadek, kolejne zamówię dla pewności w innym sklepie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż  zciekawości spojrzałem na moje Marathony MTB Plus... też kilka skrajnych klocków tak mają naderwanych, ale ja ich nie oszczędzam i jak na ponad 7 tyś km i dwie zimy to chyba nieźle ;)

 

Myślę, że trochę zależy od stylu jazdy ale i tak w terenie te zewnętrzne klocki są mocno narażone na podcięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...