Skocz do zawartości

[rower] Potrzebna porada!


Swares574

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu nowego roweru, bo mój b'twin rockrider 340 został zakatowany [*] :'( no dobra, może nie zakatowany ale nie nadaje się już dla mnie ze względu na to że potrzebuję czegoś lepszego i bardziej wytrzymałego!

 

Przeglądając OLX natrafiłem na interesującą ofertę: http://olx.pl/oferta/rower-hardtail-dartmoor-primal-29-sram-x0-x9-1x10-deore-xt-CID767-IDh83HF.html

Od razu zadzwoniłem do faceta, pogadałem z nim i dogadaliśmy się, że za 1850zł mi go sprzeda. Do zielonej mam 60km, więc zamierzam po niego pojechać w ten piątek/sobotę. Na co zwrócić uwagę przy zakupię i czy opłaca się go w ogóle kupić.

 

Z tego co się orientuję to sama korba to koszt ok. 500zł, amor też ok. 500zł, rama nowa to koszt 700-800zł, no i reszta osprzętu też jest sporo warta. Facet powiedział mi, że sprzedaje rower bo mu zalega bo kupił sobie okazyjnie full'a.

 

Proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor może nie jest jakiś wyśmienity, ale to rockshox, a rockshox to w końcu rockshox :) Hamulce to podstawowe hydrauliki od shimano, ale podobno dają radę(w przyszłości planuję zmienić je slx+tarcze xt/xtr) Co sądzicie o kołach, i piastach i czy przy 180cm wzrostu i 82kg wagi będzie ten ten rower dla mnie odpowiedni (rozmiar ramy to L 19")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Piasty Alivio/Acera + obręcze Cube = średnio na jeża.

Rama ma giętą górną rurę, więc z przekrokiem nie powinno być problemu, to bardziej kwestia odpowiedniej długości i stopnia wyciągnięcia sylwetki na rowerze, ale jak się tak nakręciłeś, to obejrzyj go na żywo, przymierz się i zdecyduj.

Jednak niezależnie zastanów się nad czymś z lepszym amorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor w tym rowerze to taka zapchajdziura i na pewno nie jest wart 500zł.

Zrobisz jak zechcesz, ale skoro chcesz od razu go modyfikować to przelicz to sobie, czy nie lepiej od razu coś złożyć. Jeżeli się zdecydujesz to nie zapomnij sprawdzić pochodzenia roweru i/lub spisać umowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...