Skocz do zawartości

[Koło tył] Zakup nowego koła


bianconeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zasięgnąć rady kogoś bardziej ogarniętego w temacie. Posiadam Hexagona V2 (wolnobieg, tourney, ogólnie słabo). Rowerek służy mi do różnych celów, zarówno turystyczne wyprawy rowerowe do 500km jak i spontaniczne wypady do lasu do 40-50km, przeciętnie 2 razy w tygodniu. Od pewnego czasu zacząłem kombinować i zaczynam kompletować części do wymiany, kasetę już mam (Shimano CS HG41), łańcuch również (CN HG40). Przerzutka przednia to pewnie będzie z grupy Altus, tył chciałem zakupić Alivio. Naczytałem się sporo więc korba także będzie do wymiany ale nie o to chodzi teraz. Pytanie mam odnośnie koła tylnego. Niestety nie jestem w stanie zapleść bo nie potrafię więc w grę wchodzi kupno "gotowca" pod kasetę. I teraz pytanie: Obecnie mam v-brake i na razie nie widzę potrzeby (jak i pieniędzy :( ) na zamianę na tarczowe. Czy w takim razie opłaca się kupować coś co będzie już również bazą pod ewentualną zmianę w przyszłości? Druga sprawa to pytanie czy kupię cokolwiek "w miarę" co się sprawdzi za niewielkie pieniądze, tj. do 150zł? Nie wiem czy dobrze wszystko opisałem, ponieważ to mój pierwszy post tutaj, jeśli coś jest nie tak to przepraszam i najwyżej będę poprawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

łańcuch również (CN HG40)

Wyrzuć to dziadostwo.

 

Masz tutaj moje zdjęcia z hg 40

Nowy

Turt4q0.jpg

 

Po 886 km

q2gcCBd.jpg

 

Jak będziesz na tej gumie jeździł to Ci szybko napęd zniknie. Z tego co czytałem to po 300 km możesz ten łańcuch wyrzucić , a po 1200 zajedzie kasetę = Pozdro

 

http://allegro.pl/kolo-tyl-26-rodi-hypno-quando-sapim-v-brake-8-9b-i5848450101.html

 

Lub napisz tutaj.

http://www.daveo.pl/

 

Złoży Ci koło w cenie jaką chcesz z jak najlepszych części , na jakie pozwoli budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koła to tak się składa że akurat mam na sprzedaż na v+ tarcza centerlock :P piasta praktycznie nowa, shimano deore, obręcz używana ale pancerna i zostało jeszcze dość dużo powierzchni hamującej, szprychy czarne cn spokes albo dt swiss (nie jestem pewien, nie ja zaplatałem :/ ) cena 150zł jak coś to pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest Twoja waga? Sprzęt katujesz? 

 

Aktualnie ok 80kg. Katowaniem bym tego nie nazwał, mimo wszystko 80% jazdy to jest albo asfalt albo utwardzone ścieżki. Takiego naprawdę ciężkiego terenu to nie ma. Regularna ale amatorska jazda, to tak podsumowując :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ok 80kg. Katowaniem bym tego nie nazwał, mimo wszystko 80% jazdy to jest albo asfalt albo utwardzone ścieżki. Takiego naprawdę ciężkiego terenu to nie ma. Regularna ale amatorska jazda, to tak podsumowując :)

Powinno ogarnąć , choć propozycja Pana wyżej jest ciekawa .

 

Tylko Panie Piciu jaka tam obręcz jest?

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dobra oferta :) Pewnie sam bym się skusił, gdyby nie to , że nie potrzebuję. Jak materialu na boku jest dużo to tylko brać :)

 

Warto się tym zainteresować Panie Bianco.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...