Skocz do zawartości

[2017] Specialized


Jarek516

Rekomendowane odpowiedzi

Rowery oczywiście, można rejestrować na stronie internetowej speca, ale większość i tak pewno tego nie robi a gwarancja działa. Tak dożywotnia (teoretycznie), praktycznie może być różnie. Według zapisów w książkach gwarancyjnych gwarancja jest tylko na pierwszego właściciela i nie może być przenoszona na kolejnego. Co nie zmienia faktu, że jak dostaniesz paragon z kartą, a rower nie był rejestrowany, gwarancja nie należy do Ciebie. Nikt nie udowodni, chociaż pewno by się starali. Według mnie gwarancja wygląda dużo lepiej w treku, na każdej płaszczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce gwarancyjnej jest miejsce na Twoje imię i nazwisko i jeszcze podpis. Jak do tego jeszcze wystawią fakturę to już są pełne dane pierwszego właściciela. Może jak będziesz miał chody, albo się uprzerz to nic nie wpiszą. Jak kupowałem Enduro w Polsce, to wpisali moje dane, ale ja nie protestowałem + faktura. Cambera kupowałem w Czechach, to tam nic nie chcieli - dostałem paragon, miejsca na dane osobowe zostawili puste i żebym nie musiał przyjeżdżać robić wymaganego przeglądu w ciągu 3 miesięcy, to mi wbił pieczątkę z datą dwa tygodnie do przodu. W Polsce musiałem go zawieźć i zostawić przynajmniej na jeden dzień... no i jeszcze zapłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nie rusza cały ten marketingowy bełkot, w końcu o to chodzi. Firma musi sprzedawać rowery, pasjonatów meczą te opowieści ale cóż reklama dźwignia handlu...

Oczywiście słowo "rewolucja" jest dość grube w kontekscie tego, ze Specjalizowany, podobnie jak inne marki, raczej ewoluuje istniejace rozwiazania i udziwnia je, anieżeli rewolucjonizuje.

Czasami mnie zastanawia kto wymysla schematy kolorystyczne do niektórych modeli. I czy ta osoba ma problemy ze wzrokiem. No ale to moja prywatna opinia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mnie zastanawia kto wymysla schematy kolorystyczne do niektórych modeli. I czy ta osoba ma problemy ze wzrokiem. No ale to moja prywatna opinia.

 

Powyższą uwagę można niestety skierować do większości producentów ...

Kolorystyka Speca na 2017 w porównaniu z innymi markami wygląda moim zdaniem całkiem przyzwoicie ... (patrz np. GIANT).  ...

 

Może odpowiedzią na ten problem stanie się coś w stylu:

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/project-one/

 

 

Edytowane przez Domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie o koła Roval Control 29:

- czy koła montowane m.in. w niższych modelach EPIC HT 2017 i koła prezentowane na stronie Speca w dziale części to ten sam zestaw ?

 

www.specialized.com/pl/pl/components/wheels/roval-control-29/118028   

 

Ich masa zgodnie z opisem wynosi 1550 g, a więc całkiem nieźle jak na podstawowy model.

Jak Waszym zdaniem wypadają one w porównaniu np. z Syncros-em XR 2.0 montowanym w Scale-ach Scotta (masa, sztywność itp.) ?

Edytowane przez Domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższą uwagę można niestety skierować do większości producentów ...

Kolorystyka Speca na 2017 w porównaniu z innymi markami wygląda moim zdaniem całkiem przyzwoicie ... (patrz np. GIANT). ...

 

Może odpowiedzią na ten problem stanie się coś w stylu:

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/project-one/

W masie nijakosci jest i tak małe wzięcie na to, mimo wielu drogich zakupów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ofertę Speca na ten rok i kilka rzeczy rzuciło mi się w oczy:

  1. Camber Comp wygląda na słaby deal w porównaniu do Stumpiego (Comp). Biorąc pod uwagę to że współdzielą ramę i większość komponentów myślicie że nadal Camber ma istotną przewagę jeśli chodzi o możliwości podjazdowe?
  2. Oferta dla naszego kraju jest okrojona m.in. z wersji "6Fattie", które są dostępne również w podstawowych modelach dla UK.
  3. W Evanscycles ceny są o ponad 10% niższe niż katalogowe w Polsce, np. Stumpjumper Comp stoi za 11022 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś to przetłumaczyć na język polski :icon_question:

Nie ma potrzeby. :)

Trek oferuje w większości kiepski design jeśli chodzi o malowanie. Szaro, czarno, biało. Mimo tego przy zakupie za kilkadziesiąt tysięcy mało kto decyduje się na indywidualizacje. Ludzie kupują to co jest i jakie jest choć przy tych pieniądzach mogliby oczekiwać i chcieć więcej. Gdybam że w każdej innej marce byłoby podobnie. Realnie P1 to maksymalnie jeden procent sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Camber Comp wygląda na słaby deal w porównaniu do Stumpiego (Comp). Biorąc pod uwagę to że współdzielą ramę

Rozumiem, że to pierwsze wrażenie ;) Owszem ramy są bardzo podobne (kiedyś różniły się dużo bardziej) ale to są inne ramy. A oprócz tego inne geo, inny skok.
Ja bym nie patrzyło co się bardziej opłaca tylko do czego będziesz go potrzebował. Sam kiedyś brałem stumpa gdy miał jeszcze 120mm ale po roku jazdy w górach wyłagodziłem kąty i dołożyłem 150 na przód dla lepszej pracy całości.  
Niby od naddatku głowa nie boli ale jak weźmiesz stumpiego z większym skokiem to dziś już nie ma braina który załatwi sprawę na płaskim. Kiedyś te rowery oprócz skoku różnił jeszcze brain.
A tak w ogóle nie każdy pewnie pamięta -ale camber miał być tańszym bratem stumpa :)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Desperacko szukam odpowiedzi na pytanie dotyczące mojego tylnego amora Specialized AFR Brain Shock rocznik 2007-08. Wiem, był taki temat, ale nie znalazłem tam odpowiedzi. 

Czy delikatny luz na mocowaniu amortyzatora z wahaczem jest normą czy to wada? Kupiłem 2 dni temu Speca Epic i ten luz mnie niepokoi. Sprzedawca zapewnia, że tak ma być bo amor ma pracować, ale mam wrażenie, że regulator twardości zaraz otrze się o szprychy. Pomóżcie, bo nie wiem czy inwestować w rower czy odesłać go.

 

Pozdrawiam

post-200658-0-96391000-1474568934_thumb.jpg

post-200658-0-41012100-1474568947_thumb.jpg

Edytowane przez Raven242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Desperacko szukam odpowiedzi na pytanie dotyczące mojego tylnego amora Specialized AFR Brain Shock rocznik 2007-08. Wiem, był taki temat, ale nie znalazłem tam odpowiedzi. 

Czy delikatny luz na mocowaniu amortyzatora z wahaczem jest normą czy to wada? Kupiłem 2 dni temu Speca Epic i ten luz mnie niepokoi. Sprzedawca zapewnia, że tak ma być bo amor ma pracować, ale mam wrażenie, że regulator twardości zaraz otrze się o szprychy. Pomóżcie, bo nie wiem czy inwestować w rower czy odesłać go.

 

Pozdrawiam

 

W mojej opinie cały układ zawieszenia w rowerze powinien być sztywny. Wszelkie luzy w punktach mocowania to oznaka zużycia łożysk lub tulejek. Amortyzator ma pracować, czyli chować i wysuwać tłoczysko :)

 

Znalazłem filmik na youtube prezentujący pracę takiego braina i nie widzę by przesuwał się w miejscu, o którym piszesz. Czy jak poruszysz samym amortyzatorem to przesuwa się w jakiejś płaszczyźnie?

 

Ja serwisuje swoje amorki u Spidera, który ostatnio na swoim facebooku pokazywał coś podobnego jak Ty masz. Możesz zadzwonić i się zapytać - może Ci doradzi co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Qbek, w 99% przypadków masz rację, ale nie teraz ;)

Brain w tych modelach specializeda jest osadzony na dwóch łożyskach przegubowych, które powodują to, że można amortyzatorem lekko jak by "kręcić wokół własnej osi" - wrażenie jak by złamała się śruba, albo nie był dokręcony. Zatem jeżeli jest taki efekt to jest wszystko OK. Jeżeli zaś stuka przy ruszaniu to masz już luz na tym łożysku.

A czemu takie łożyska a nie zwykłe? Bo brain w przeciwieństwie do chyba wszystkiego innego nie działa w jednej osi (łożysko górne jest bliżej osi roweru od tylnego) i podczas skracania/ pracy wahacza zmienia się kąt dampera względem osi roweru. I te drobne zmiany muszą "wyłapywać" właśnie łożyska przegubowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Miałem nadzieję, że to jednak nie wada, bo rower mi się podoba. Ewentualny koszt naprawy zmuszał by mnie do odesłania roweru i  żądania zwrotu pieniędzy.  

Na dole z tyłu widać, że mocowanie amora ogranicza w obie strony jego ruch. Tak więc pracuje on delikatnie( po ok. 2mm w obie strony), ale zawsze w tym samym zakresie. Jeszcze raz dzięki. Teraz tylko wymiana klocków, regulacja przerzutek i w teren. Bardzo jestem ciekaw jak po serwisie będą chodzić przerzutki Sram X0, no i jak sprawdzą się amory( z przodu Fox z tyłu ten nietypowy Spec). Obiecuję, że podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam

Edytowane przez Raven242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raven to jest dokładnie to łozysko

http://allegro.pl/lozysko-wahliwe-15x22x6-7-5-do-specialized-epic-i6351323798.html

 

Resztę ładnie wytłumaczył Anarchy.

Dzięki. Teraz mam pewność, że wszystko gra. Obawiałem się, że będę musiał odesłać rower. A było by szkoda, bo cena za jaką go kupiłem była całkiem dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sobie przeglądam ofertę Speca na ten rok i kilka rzeczy rzuciło mi się w oczy:

  1. Camber Comp wygląda na słaby deal w porównaniu do Stumpiego (Comp). Biorąc pod uwagę to że współdzielą ramę i większość komponentów myślicie że nadal Camber ma istotną przewagę jeśli chodzi o możliwości podjazdowe?
  2. Oferta dla naszego kraju jest okrojona m.in. z wersji "6Fattie", które są dostępne również w podstawowych modelach dla UK.
  3. W Evanscycles ceny są o ponad 10% niższe niż katalogowe w Polsce, np. Stumpjumper Comp stoi za 11022 PLN.

 

Czy w polsce można kupowć spece prze Evansa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...