Skocz do zawartości

[Składam rower] doradzicie, kompatybilność


Elero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam złożyć rower z tego co mam + wiele rzeczy dokupić. Nie jestem specjalistą ,więc pójdę do jakiegoś serwisu ,aby mi złożyli, ale muszę dobrać części.

Proponuję takie jaki za chwilę napiszę poniżej, rower będzie do downhillu, freeride i takiej jazdy terenowej, chciałbym aby mi się on nie rozwalił zbyt szybko.

 

Części jakie mam nadzieję ,że zakupię:

Mostek Dartmoor Mostek Trail 2016 

Kierownica Octane One Chemical 31.8/762mm 368g 

Dźwignie hamulca Hayes Dyno Sport (hydrauliczne) - mam już je ze starego roweru

Hayes tarcza hamulcowa 160mm - mam jedną, druga jest wygięta więc kupię nową

Korba Shimano Altus M311 Octalink - mam już ją ze starego roweru

Pedały Dartmoor stream  - mam już je zakupione

Łańcuch  Łańcuch Shimano HG71 HG-71 116og + sworzeń 7/8rz 

Przerzutka tylna SHIMANO ZEE SHADOW+ RDM640 SS 10RZ DH11-23/11-28 ZEE - najprawdopodobniej ją kupię ,bo piszą ,że jest wytrzymała

Przerzutka przednia Shimano Altus M310  - mam już ją ze starego roweru

Manetki Shimano Alivio M410, 8 biegów - mam już je ze starego roweru

Kaseta - proszę o doradzenie jaką (max 80zł)

Amortyzator - proszę o doradzenie (max 300zł)

Rama - mam z krossa level a3 i nie wiem czy zmienić czy nie

 

Chcę aby rower kosztował max 2200zł + części które mam.

Myślę ,że są to najważniejsze częśi roweru, z resztą se poradzę.

Proszę o doradzenie co mogę zmienić, żeby nie było za drogie ,ale dobre i żeby było kompatybilne, będę odpisywał na odpowiedzi jestem cały czas, z góry wszystkim dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Level A3 nijak się to nie nadaje do

 

downhillu, freeride i takiej jazdy terenowej,
Co w ogóle przez to rozumiesz, bo może masz na myśli wycieczki po lesie?
Zee RDM640 nie będzie działać z manetką na 8 biegów, musisz mieć manetkę Dyna-Sys i 10 rzędową kasetę i taki sam łańcuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Level A3 nijak się to nie nadaje do

 

Co w ogóle przez to rozumiesz, bo może masz na myśli wycieczki po lesie?

Zee RDM640 nie będzie działać z manetką na 8 biegów, musisz mieć manetkę Dyna-Sys i 10 rzędową kasetę i taki sam łańcuch.

 

Dobra, dzięki za odpowiedź ,ale liczyłem na to ,że pomoże mi ktoś skorygować części do roweru... Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000-2500 możesz szukać do "DH" jakąś gotową używkę HT, może trafi się niezajechany Hornet czy Primal. Składanie roweru w tym budżecie nie ma sensu, szczególnie gdy się nie znasz i jeszcze komuś musisz za to zapłacić. A z twoich części nic nie wyrzeźbisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, jak w poście padają magiczne nazwy DH i FR to można spodziewać się kupy...

Widać, że nawet odrobinę nie pomyślałeś, bo jeśli te części dobrane od sasa do lasa + wideł za 3 stówki mają "ozdobić" ramę Levela A3, to sobie możesz ten "frirajd i dałnhil" najwyżej na jutubie pooglądać. Inna sprawa, czy to co chcesz robić to chociaż ma cokolwiek wspólnego z tymi dyscyplinami czy to tylko zwykłe stroszenie piórek jak to zwykle bywa w 90% takich tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master

  • photo-thumb-176608.jpg?_r=1425739833
  • Użytkownik
  • ranks_light5.gif
  • 2305 postów
310 
Doskonała
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Varsovia
  • Imię:Kamil
car.png ROWER

Napisano 9 minut temu

Standardowo, jak w poście padają magiczne nazwy DH i FR to można spodziewać się kupy...

Widać, że nawet odrobinę nie pomyślałeś, bo jeśli te części dobrane od sasa do lasa + wideł za 3 stówki mają "ozdobić" ramę Levela A3, to sobie możesz ten "frirajd i dałnhil" najwyżej na jutubie pooglądać. Inna sprawa, czy to co chcesz robić to chociaż ma cokolwiek wspólnego z tymi dyscyplinami czy to tylko zwykłe stroszenie piórek jak to zwykle bywa w 90% takich tematów.

 

Skakałem na moim levelu a3 z tzw. drewna  na Słonecznej Polanie w Szczawnie-Zdroju, jak nie ogarniasz to se wygoogluj co to jest. Spodziewać się można kupy? Chyba nie pomyślałeś ,że nie każdy zna się na rowerach, prosiłem o dobranie mi części, ale jedyne co od cebulaków można otrzymać to "Za 100zł nie kupisz lizaka" Myślałem, że ktoś porządny wypowie się w moim temacie i mi pomoże, ale widze nikt nie jest chętny. + mogę sprzedać krossa za przynajmniej 800zł to mam 3000zł na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że w kilku prostych słowach wyjaśnię Ci z czym problem.

 

Przychodzisz na forum specjalistyczne, jak sam piszesz, bez wiedzy. Gdy ludzie, którzy ogarniają temat mówią, że złożysz jakiegoś ulepa, który koło roweru do DH nigdy nie stanie (ale będzie miał Zee na tyle!!! szkoda tylko że niekompatybilnego z całą resztą), puszczasz focha. Masz dwie opcje. Albo wysłuchać rad, albo robić pokrzywdzoną damę. Wybór należy do Ciebie.

 

Żeby była jasność. Chcesz pomocy? Od tego tu jesteśmy. Ale pamiętaj o jednym. Rama-widelec-koła-hamulce-cała reszta. Składając rower do ekstremy na ramie Levela i widelcu za 300zł nic sensownego i bezpiecznego nie stworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie mógłby ktoś mi polecić kompatybilne ze sobą części takie jak: przerzutki tylne i przednie, łańcuch, kaseta, manetki Shimano Alivio M410, 8 biegów, korbe Shimano Altus M311 Octalink? Ramę i amortyzator bym sobie jakieś dobrał, bo kasy nie brakuje, ale więcej niż 3000zł na rower nie chcę dawać.

 

Nwm co mogę sądzić o jakiejś przerzutce tylnej shimano deore + manetki shimano alivio m410 + korba shimano altus m311 octalink  + jakaś kaseta którą wy mi doradzicie + łańcuch który wy mi doradzicie? Pójdzie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Master

  • photo-thumb-176608.jpg?_r=1425739833
  • Użytkownik
  • ranks_light5.gif
  • 2305 postów

310

Doskonała

  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Varsovia
  • Imię:Kamil
car.png ROWER

Napisano 9 minut temu

 

Standardowo, jak w poście padają magiczne nazwy DH i FR to można spodziewać się kupy...

 

Widać, że nawet odrobinę nie pomyślałeś, bo jeśli te części dobrane od sasa do lasa + wideł za 3 stówki mają "ozdobić" ramę Levela A3, to sobie możesz ten "frirajd i dałnhil" najwyżej na jutubie pooglądać. Inna sprawa, czy to co chcesz robić to chociaż ma cokolwiek wspólnego z tymi dyscyplinami czy to tylko zwykłe stroszenie piórek jak to zwykle bywa w 90% takich tematów.

 

Skakałem na moim levelu a3 z tzw. drewna na Słonecznej Polanie w Szczawnie-Zdroju, jak nie ogarniasz to se wygoogluj co to jest. Spodziewać się można kupy? Chyba nie pomyślałeś ,że nie każdy zna się na rowerach, prosiłem o dobranie mi części, ale jedyne co od cebulaków można otrzymać to "Za 100zł nie kupisz lizaka" Myślałem, że ktoś porządny wypowie się w moim temacie i mi pomoże, ale widze nikt nie jest chętny. + mogę sprzedać krossa za przynajmniej 800zł to mam 3000zł na rower.

 

A wiesz co ja wyczyniałem 30 lat temu na składaku Wigry? Albo 5 lat później na makrokeszowym MTB z USA? To, że jeszcze żyję to nie znaczy, że te rowery były przeznaczone do dh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie mógłby ktoś mi polecić kompatybilne ze sobą części takie jak: przerzutki tylne i przednie, łańcuch, kaseta, manetki Shimano Alivio M410, 8 biegów, korbe Shimano Altus M311 Octalink? Ramę i amortyzator bym sobie jakieś dobrał, bo kasy nie brakuje, ale więcej niż 3000zł na rower nie chcę dawać.

 

Nwm co mogę sądzić o jakiejś przerzutce tylnej shimano deore + manetki shimano alivio m410 + korba shimano altus m311 octalink  + jakaś kaseta którą wy mi doradzicie + łańcuch który wy mi doradzicie? Pójdzie to?

 

Jeśli koniecznie chcesz sam składać to zacznij od ramy i widelca. 

Jakaś sztywna rama, jak wspomiany wczesniej primal, hornet czy inne podobne. 

Do tego widelec +/- 140mm skoku, budżetowo np. Duro, nie pracuje ale połamać się tego nie da. 

 

A przerzutki komplatybilne to cokolwiek na 8rzędów, szału nie ma z wyborem ale tez nie ma co wybrzydzać jak chcesz ożenić te części które masz. 

Tarcza minimum 180mm. 

Koła jakieś w miare pancerne i opony, rozmiar 2.3 to minimum. 

 

W dużym skrócie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykladowo

Łancuch HG-40 od shimano + spinka srama za 5zł 

Kaseta HG-41 11-32 Acera 

Przerzutki Altus/Acera bo są tanie jak ogólnie cały ten zestaw, nie ma sensu tu nic drogiego kupować. 

Jak zostawisz starą korbe i manetki to się w 200zł zamkniesz. 

 

Zainteresuj się ramą, widelcem i kołami. Ten napęd to naprawdę najmniejszy problem. 

Żebyś czasem nie wpadł na pomysł pokroju XCM/XCR + rama Krossa a3 bo się zabijesz. 

 

Do tego koniecznie kask, najlepiej dedykowany do enduro w ostatecznosci orzeszka do streetu. 

Rękawiczki i ochraniacze na kolana w góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.

 

Prawdopodobna przyczyna usunięcia:

- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu

- podobny temat już istnieje

- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.

 

Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...