Skocz do zawartości

[bagażnik] Jaki bagażnik będzie pasował?


WilqRS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przede wszystkim się przedstawię bo jestem tu nowy.
Tak więc nazywam się Adam, mam 27 lat i pochodzę z Olsztyna. 
Teraz mój problem:
Jestem posiadaczem roweru marki: Karbon, model: Trail R4. Jest to aluminiowy dość lekki rower na oponach 27,5". Dość uniwersalny. Wiem, że nie jest to górnolotny rower, więc tego typu odp możemy już sobie darować. Potrzebuję porady jaki bagażnik rowerowy będzie pasował do tego roweru? Planujemy ze znajomymi się wybrać w dłuższą podróż, zabrać ze sobą namiot, karimatę śpiwór, a w dalszej przyszłości dorzucić sakwy. Co byście mogli mi polecić tak by nie wpakować się w zbyt duże koszta? Dołączam dwa zdj roweru oraz link producenta odnośnie tego modelu:
Z góry dziękuję za pomoc. 
Pozdrawiam :)

post-195784-0-30139900-1460807268_thumb.jpg

post-195784-0-99726900-1460807269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za hamulcami idzie sobie jakoś poradzić bo są różne adaptery, które rozwiązuję sprawę. Z brakiem otworów w ramie jest trochę gorzej ale też dasz radę. Trzeba tylko pokombinować, no i niestety będzie Cię to więcej kosztowało.

Jest kilka opcji. Pierwsza z nich to bagażnik montowany do rurek tylnego widelca. Thule taki robi, nie chcę dawać linków bo dostałem już upomnienie od moderatora. W każdym razie bagażnik nazywa się Thule Rack Tour Full i w zasadzie przeznaczony jest do rowerów full ale w tym przypadku też sie sprawdzi. Jeśli chcesz sakwy doczepić to trzeba niestety dokupić stalaż boczny :)

 

Opcja druga - są adaptery montowane pod zaciski, które zastępują dolne otwory mocujące. Są wersje budżetowe, ot zwykły kawałek grubszej blach odpowiednio wyprofilowany i wycięty i tyle. Jest też opcja bardziej profi produkowana przez Tubusa, kompletny zacisk dłuższy niż zwykły z akcesoriami pozwlającymi na montaż bagażnika.

 

Opcja trzecia, montaż na obejmach. Chyba najbardziej zawodna i jak na mój gust ryzykowna.

 

Musisz określić jaki masz budżet, mam na sklepie dużo typów bagażników i akcesoriów i mogę zaoferować dobrą cenę ale ostateczna decyzja należy do Ciebie. W razie czego pisz na PW lub dzwoń 515 100 991.

 

Piotr Furmański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...