Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wlosiaty333

[pompka rowerowa] Lezyne Tech Drive HV (166mm) czy Topeak Racerocket)

Rekomendowane odpowiedzi

wlosiaty333

Witam serdecznie!

Moja pompka Beto już przeżyła swoje, więc chciałbym coś nowego, lepszego zarazem, ponieważ przy wyprawach w góry pompka nie może mnie zawieść.

Będę pompował tylko dętki MTB (opony 29x2.25), więc chciałbym, żeby to było w miarę sprawne. 

W oko wpadły mi dwa, w sumie to trzy modele:

1) Lezyne Tech Drive HV w wersji 166mm

2) Topeak Racerocket

3) Topeak Racerocket MT 

Czy Topeak w wersji MT dużo szybciej pompuje? Są to różnice rzędu 10, 50, czy 100 procent? Warto przeboleć większe wymiary i cenę?

Czy walić Topeaka i kupić Lezyne? Lezyne to w końcu Lezyne :D

Dzięki za pomoc! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
axis

Cześć, ostatnio kupiłem pompkę SKS Supershort. Krótka, lekka, tania i pompuje naprawdę szybko. Polecam wziąć pod uwagę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wlosiaty333

Też o niej myślałem, ale gdzieś miałem wrażenie że to nie ta jakość...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
axis

Nie ta jakość tzn co? Popsuje się po sezonie? Nie sądzę... ile razy pompujesz koło w roku? 15-20?

Ja wychodzę z założenia, że jak nawet padnie po 2-3 sezonach, to ~30zł/rok na pompkę to nie jest jakoś specjalnie dużo. Chciałem kupić aluminiową pompkę speca albo jakiegoś zefala, ale wziąłem sks i jestem zadowolony, a wykonanie jest dobre.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wlosiaty333

Dużo łapie gum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
marcinusz

Mój głos idzie na Topeak'a.

Mam Race Rocket w wersji HP. Dobierałem tak, aby umożliwiała osiągnięcie 8bar w oponie szosowej bez używania ogromnej siły. Idzie tym nadmuchać oponę MTB, ale trochę trzeba się namachać. Gdybym jeździł tylko MTB, brałbym wersję zwykłą. Gdybym nie miał w domu stacjonarnej pompki, to wziąłbym MT.

Co do jakości - Topeak jest bardzo dobrze wykonany. Miałem też w ręce Lezyne kolegi. Ku mojemu zdziwieniu nie było tak dobrze z jakością, jak można by się spodziewać. Nie wiem niestety, jaki dokładnie model miałem w ręce.

Z podobnych pompek miałem też Author Pipe XL. Na początku byłem zachwycony. Potem szybko poległa. Na podstawie moich doświadczeń - stanowczo odradzam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wlosiaty333

A jeśli jeżdżę MTB to nie lepiej kupić wersję MT? Właśnie Lezyne jest chyba trochę przechwalany a Topeak mu nie ustępuje...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Punkxtr

A ja z kolei brałbym Lezyne. Aktualnie używam takiej: http://nieoceniam.pl/testy/akcesoria/pompka-lezyne-alloy-drive/

Jakość wykonania tych pompek jest naprawdę dobra. W linku powyżej znajdziesz także trochę minusów, ale mam ją od długiego czasu i wciąż działa jak nowa. Miałem dużo pompek Topeak do testów i niestety każda z nich relatywnie szybko przestawała działać. Ostatnia na szlaku w górach, przez co nie miałem jak wrócić do domu. Topeak generalnie jest niezłą firmą i też robi dobrze rzeczy, ale wg mnie żyją po prostu krócej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wlosiaty333

No teraz to już zgłupiałem... Która seria Lezyne będzie dla mnie "naj"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Punkxtr

Ta z linku wg mnie będzie optymalna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wlosiaty333

A nie lepiej, z jakiejś serii Tech Drive czy coś takiego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
swistak40

Ja kupiłem ostatnio pompkę Crank Brothers Gem L (długa) i naprawdę polecam. Pompuje naprawdę szybko, ma dwa tryby, niskiego i wysokiego ciśnienia. Bardzo dobra jakość wykonania (aluminium). Przy pompowaniu robi się mile ciepła ;) Trzeba tylko uważać, by było napisane, że jest w komplecie z uchwytem. Niestety nie wszystkie wersje mają i można się naciąć.

post-100605-0-36299800-1460498181_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wlosiaty333

Jak dla mnie odpada, wężyk mi się marzy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Punkxtr

A nie lepiej, z jakiejś serii Tech Drive czy coś takiego?

Wg mnie nie, o ile dobrze kojarzę TD w odróżnieniu od AD ma plastikowe części. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wlosiaty333

Ja się w ogóle nie znam na tych modelach, ale brak elementów plastikowych to to, co już mi się podoba. Jeszcze teraz myślę, jaką wielkość, coś lekko większego niż 170 mnie kusi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Brombosz
      Przez Brombosz
      Witam forumowiczów.
      Przyszła pora pozbyć się mojego leśnego przecinaka 27,5". Poniżej link do ogłoszenia, pod którym wszystko jest dokładnie opisane. Kontakt przez Allegro, OLX lub PW na forum. 
      Rower zadbany, w pełni sprawny, kilka podzespołów od nowości wymienione. Bezawaryjnie nabijał spore kilometry pod moją słuszną wagą 100kg i dlatego też muszę pochwalić firmę Karbon za to, że obok rowerków dziecięcych i damskich, wypuścili całkiem dobrą maszynę w rozsądnych pieniądzach. Rower ma dosyć agresywną geometrię i zachęca do mocniejszego deptania. Posiada drobne ryski i otarcia, ale nie rzucają się w oczy. Waga 14kg. Polecam osobie wysokiej jako kompromis między transportem a zabawą. Sprzedaję bo mam inną maszynę na średnim kole, a w późniejszym planie jest gravel albo odchudzony 29er.

Pozdrawiam i zachęcam.
    • Gregorio99
      Przez Gregorio99
      Witam szukam opony WTB WOLVERINE 27.5X2.2 skąd ją kupię  bądź zamiennika innej firmy która szybko się nie zedrze i nie straci bieżnika. Obecnie mam z przodu tą oponę z dobrym bieżnikiem a z tyłu jakaś lipę którą kupiłem za parę złotych żeby zimę przejeździć. Zależy mi  żeby opona była dobra szybko się nie zużyła była antyprzebiciowa  i budżet ja wiem 100-120 zł max .
    • Kuba95
      Przez Kuba95
      Hej
      Szukam towarzysza na taką wyprawę:
      http://www.transalp.pl/archiwum/wyprawy-2015/transalp-enduro-2015.html
      Trasa oryginalnie na 6dni, można ją spokojnie trochę skrócić. Właściwie codziennie zjazd do doliny więc z jedzeniem nie ma problemu.
      Trasa ułożona przez miejscowego przewodnika, podjazdy w miarę do ogarnięcia, raczej mało noszenia roweru. Zjazdy niemal 100% po naturalnych szlakach.
      Ja preferuję namiot (mam fajny 2os 1,3kg), ale to do ustalenia jeszcze. Całkowity koszt przejazdu samochodem w dwie strony 350zł za osobę.
      Mapy, track gps, powrót do samochodu itp. wszystko mam ogarnięte.

Tutaj moja wyprawa w podobnym stylu:
      https://photos.app.goo.gl/TsAMz8sEjLpa2ukj8

• kamilgar
      Przez kamilgar
      Witam,
      Przymierzam się do zakupu roweru. Będzie to mój pierwszy rower od bardzo długiego czasu. W temacie rowerów jestem bardziej laikiem.
      Głównie będę jeździć do pracy po asfalcie ale też często po lasach i bezdrożach w weekendy/wieczorami. I przede wszystkim rowery górskie mi się podobają bardziej z wyglądu.
      Mam 25 lat, 80 kg, 170 cm wzrostu i jestem z Białegostoku. Rozmiar ramy raczej M 17".
      Cenę jaką chciałbym przeznaczyć na rower to max 2300 zł. Na oponach 29"
      Póki co najbardziej mi pasowały dwa modele:
      Unibike Fusion 29 2018 http://www.unibike.pl/fusion29.html - cena 2230 zł,
      Cube AIM SL 2018 http://www.peleton.pl/produkt/cube-aim-sl-2018/ - 2300 zł
      Jak pisałem, jestem w temacie rowerów laikiem i nie chciałbym dać się naciągnąć sprzedawcom. Liczę na Waszą pomoc. 
    • Gość Matb
      Przez Gość Matb
      Mam problem ponieważ chcę kupić amortyzator i znalazłem amortyzator rock shox j2.Na internecie nic nie mogłem znaleźć o nim i mam pytanie czy posiadacze jak i również nie posiadający go mogli by mi coś o nim powiedzieć?