Skocz do zawartości

[korba+suport] shimano fc-m131 odpowiedni suport (bb-un26 v bb-un26-k)


revt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wymienić korbę w rowerze. Myślę o korbie shimano tourney fc-m131 42-34-24. Problem mam z doborem suportu do tej korby, ponieważ szukając informacji na ten temat w internecie znalazłem opisy że pasują do niej suporty bb-un26 oraz bb-un26-k. Natomiast tutaj (techniczna instrukcja serwisowa?) http://fish.shimano-eu.com/media/techdocs/content/cycle/SI/FC/SI_1LX0A/SI-1LX0A-003-POL_v1_m56577569830758317.pdf napisane jest, że do tej korby odpowiedni suport to bb-un26-k (122,5mm). w sklepie w którym akurat zamierzałem kupić ten zestaw jest tylko suport bez (-k) czy to ma znaczenie ? czym różnią się te suporty ? Czy jeśli kupiłbym bb-un26 to nie byłoby problemu z regulacją przerzutki, ocieraniem łańcucha itd ? proszę o pomoc i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okay długość osi 122,5 a co z takimi parametrami jak linia łańcucha w jednym jest 47,5mm w drugim (tym rekomendowanym) 47,5mm+t ? oraz grubość osłony łańcucha w pierwszym -  w drugim 1,5-2,1mm ? to dwie chyba jedyne wynikające z tego dokumentu http://fish.shimano-eu.com/media/techdocs/content/cycle/SI/FC/SI_1LX0A/SI-1LX0A-003-POL_v1_m56577569830758317.pdf różnice pomiędzy bb-un26 a bb-un26-k czy nie mają one znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z literka K jest przystosowany do montazu oslony lancucha. Masz taka oslone? Czescia oslony jest blacha umieszczana miedzy mufa a suportem a jej grubosc to literka t i o tyle wlasnie powieksza sie linia lancucha.

I zle czytasz tabelke. To sa dwie tabelki, jedna dotyczy korb a druga suportu. To ze suport z -K jest w drugiej tabelce pod oznaczeniem korby w pierwszej tabelce nic nie znaczy. Jesli masz oslone biezesz suport z K. Jesli nie masz to bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam takiej osłony. No tak jakoś zlały mi się te tabelki w jedną. Dzięki za pomoc! a jeszcze dodatkowe pytanie mam bo ten suport bb-un26 w opisie na jednym ze sklepów napisali, że jedną miskę ma z tworzywa.. czy to jest standard ? czy lepsze są suporty mające obie miski ze stali ? czy nie ma to aż tak dużego znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...