Skocz do zawartości

[rower] Kross B7 2016 lub alternatywa do 4000 zł


moreluz

Rekomendowane odpowiedzi

Do 4tyś również b. dobrze prezentuje się w osprzęcie Unibike Expert 29 http://www.unibike.pl/expert29.php 

W Krossie na pierwszy rzut oka gorzej prezentują się hamulce (Avid DB1) w Uni są to już SLX 675. 

Sądzicie, że warto czekać na tego Krossa, który ma tylko 2 lata gwarancji? 

Edytowane przez krystian_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Napęd i hamulce d... nie urywają, ale jest Reba i sztywne osie + linki wpuszczone w ramę : http://www.bikko.pl/rower-gorski-focus-black-forest-29r-3-0-2015.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2016-01&utm_content=16613#nclid=43a088a26d22502c29a87308bfbae137

Jako ciekawostka - identycznie wyposażony 27,5 "  w tym samym sklepie kosztuje nadal prawie 6 k :icon_exclaim:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Ktoś ma aktualne info z Krossa czy już są lub kiedy będą dokładnie dostępne nowe B7ki?

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

jestem nowy na tym forum ale śledzę  je już od dłuższego czasu.

 

Też zdecydowałem się na B7 z 2016 roku (mam dobry rabat) i czekam.

Z informacji od dystrybutora dowiedziałem się że produkcja rusza w marcu / drugiej połowie marca.

 

Będzie to mój drugi rower (po 26', rama 21').

Jako ze mam 184cm / 88noga to chciałbym się utwierdzić w przekonaniu iż rozmiar L będzie dobry (możliwość założenia krótszego mostka, przesunięcia siodełka na sztycy ku kierownicy). Robiłem przymiarkę na B4 w tym rozmiarze i było przyjemnie, niestety tylko siedziałem na nim, brak jazdy..

 

Rowerek sam w sobie wygląda bardzo ciekawie.

Napęd 2x10 to fajne rozwiązanie - wczoraj jeżdżąc po trójmiejskich lasach testowałem sobie przełożenia i z mojej trekingowej korby 48/38/28 i kasecie z 11-3x z   najwygodniej wjeżdżało mi się na wzniesienia na młynku z przodu.. mam nadzieję, ze nie zawiodę się na tym napędzie.

 

Czy może aktualni użytkownicy krossa podpowiedzą na co najbardziej zwracać uwagę w waszych modelach- gdzie są słabe punkty?

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

Marcin

 

ps. Gdy już rower będzie u mnie w stajni to zamierzam się tu nim pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Robiłem przymiarkę na B4 w tym rozmiarze i było przyjemnie, niestety tylko siedziałem na nim, brak jazdy..

Ale masz świadomość, że B4 ma zupełnie inną geometrię od B7? Inne kąty, 3 cm krótszy reach - to tylko najważniejsze różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad B7 i Canyonem 6.9 - dwa tygodnie temu, całkowicie przez przypadek natknąłem się w sklepie na Gate 50 i... Wróciłem z nim do domu :). Bardzo fajny sprzęt, mogę go z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad Krossem B7 lub B8 , bo do 4500 w firmach  Canyon i Radon nic nie znalazłem ciekawego,

a szczególnie jeśli chodzi o parametry ramy bo muszę mieć raczej sporych rozmiarów --> 198cm, 87kg, noga 99cm

Kellys Gate 50  2015  byłby super  ale już raczej niedostępny :'/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o B7 - fajnie, że wrzucili tam 2x10, a do tego sztywne osie. Ale według mnie trochę za dużo sobie za niego liczą.

Koledze udało się w tej samej kasie wyrwać we wrześniu omawianego wyżej Gate50 - Reba, XT Shadow, sztywne osie. Obecnie widziałem, że są drożej, ale wiem też, że wprowadzili wersję 2016, więc będzie można się potargować.

 

Kross chyba niedawno pisał na FB, że któregoś marca startują ze sprzedażą modeli Bx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miesiąc jest nowy termin produkcji tej B7. W takim tempie może do lipca zdążą wyprodukować kilka sztuk. Macie jakieś alternatywy dla B7? Zastanawiam się nad Kellysem Gate 50 z 2015. Co o nim sądzicie?

Jak się ciesze ze w połowie grudnia zdecydowałem się już nie czekać na nowe R7 i kupiłem w dobrej cenie mojego Diabełka. A tak swoją drogą to ostatnio rozmawiałam z moim kumplem który pracuje w salonie Krossa i mówił mi że na B7/R7 mają już kilkanaście zamówień a zainteresowanie jest ogromne. Wiec żeby tylko dla wszystkich starczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...