Skocz do zawartości

[Amortyzator Suntour RAIDON X3 DS RL AIR]


fakirek84

Rekomendowane odpowiedzi

To albo nie był dawno serwisowany albo nabiłeś za dużo powietrza stawiam na to pierwsze.Żeby amorek chodził płynnie itp niezbędny jest kompleksowy częsty serwis , czyszczenie po każdej jeździe goleni i nanoszenie preparatu brunox też znacząco poprawia pracę każdego amorka i dzięki temu też brud Ci się nie dostaje do środka a co za tym idzie rzadziej trzeba do niego zaglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wg Ciebie miałaby dać ta regulacja tłumienia? To jest dokładnie regulacja tłumienia powrotu, czyli określa jak "żwawo" amortyzator wraca po ugięciu - Twój się nie ugina, więc to nic nie zmieni.

2 lata to długo i najpierw zajrzałbym do środka, potem ustawił SAG jak bóg przykazał, a nie dmuchał wg tabel i wtedy się zastanawiał co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  koledzy jakie czyności muszę zrobić jak już go rozbiorę i co mi będzie potrzebne do jego nasmarowania itp , a jeszcze kiedyś wykręciłem ten cały kartridź i jak go

 

"ugniotłem ciśnienia było może 70-80 psi" to było   słychać przelewający olej w środku tego kartridźa , widocznie moze byc amorek bez tłumika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jutro znajdę czas to go rozbiore a tak z czystej ciekawości czy tenhttp://allegro.pl/suntour-raidon-lo-r-26-100mm-disc-bialy-cr-i5397282274.html 

 

bedzie lepszy od tego co mam , zonk jest taki ze jak bym sie zdecydował na kupno to musze kupic taki sam "w sensie kolor firma" zeby moja baba sie nie domyśliła ze

 

znowu coś kupiłem do roweru , ale na razie rozbiore i zobacze w tym co jest

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,chodziło mi o regulację tłumienia  ;) nawet stare rsy ją mają , bez tego nie można ustawić go nawet do terenu itp. za taką kasę to trochę bida , podstawowe funkcje w amorku wartym kupna to regulacja tłumienia i regulacja pod wagę , blokada się przydaje ale nie jest nieodzowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie udało dzis w pracy rozebrałem tego mojego amorka w prawej goleni był kartridź  w lewej sprężyna ... i wina była przy sprężynie bo taka "biała plastikowa

 

stożkowa podkładka była nie w tym miejscu co powinna , przełożyłem jak i według mnie jest dużo lepiej  coś mi sie zwaliło z telefonem  i jak da rade to wrzucę fotkę z ta

 

sprężyna . Dziękować za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorrki ze tak długo nie dodawałem zdjęć po tym jak rozebrałem amorka 

 

post-182561-0-31066000-1445350888_thumb.jpg

 

post-182561-0-38442300-1445350972_thumb.jpg

 

post-182561-0-54267900-1445350921_thumb.jpg

 

Po złożeniu tak jak powinno amorek sie ugina i wraca ,ale mam inny problem jak zablokuje amorek to on sie nadal ugina tak samo jak przed zablokowaniem  jaka moze byc przyczyna :|

 

I sie zastanawiam czy nie kupic takiego

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/amortyzatory-rowerowe/widelce-amortyzowane/p,amortyzator-raidon-xc-rl-r-26-100mm-manetka-bialy-sr-suntour,317574.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...