Skocz do zawartości

[do 4000zł] Przełajowy


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze że prawie w 100% jestem zdecydowany na FUJI ale temat jeszcze trochę będę śledził, może coś ktoś fajnego zapoda ;)

 

Zastanawiam się tylko nad rozmiarem, mam 176cm wzrostu i długość nogi (do klejnotów) ok 83-84 i teraz M-ka czy już L-ka. Zależy mi na komfortowym śmiganiu dużych odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najwyższy czas podjąć ostateczną decyzję ;) Waham się między Meridą 300, a Fuji. Skłaniam się ku Meridzie, bardziej mi się podoba, plus sprowadzą mi ją w moim lokalnym sklepie. Jedyna wada to aluminiowy widelec vs karbonowy w Fuji. Tutaj porównanie obu rowerów: http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/porownaj?rowery=41784%3A44560

 

No i zasadnicze pytanie, czy różnica w tym elemencie będzie na tyle odczuwalna przy mojej amatorskiej, niezbyt 'hardcorowej' jeździe, żeby sobie tym zaprzątać głowę? Na takiej zwykłej leśnej, czy dziurawej gruntowej dostrzegę różnicę w tłumieniu nierówności na korzyść Fuji? To sumie ważna kwestia, nie chciałbym, żeby mnie nadmiernie 'wytrzepało' gdy zjadę poza asfalt ;) No ale w sumie po to jest przełajowy, żeby móc tam zjechać, więc nie powinno być z tym problemów na tym poziomie również i w Meridzie?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, wypadałoby w końcu na coś się zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mares to na elektryce plus korba idealna do przełajówki:

http://www.bunnyhop.de/en/bikes/road/focus-mares-ax-ltd-di2-20156?info=19601%20%20%20%C2%A0

ok 4k pln to nie mało na rower ale za te pieniądze dostajemy tylko sore podłą resztę a tu "trochę" inna liga. Moim zdanimem warto dołożyć parę stówek aby mieć już docelowy set na lata a nie wydać kasę "bo było najtaniej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannondalea nie udało się kupić :-( chciałem kupić używany na eBay w UK teraz wyszukałem sobie Cube cross race disc już nowy i też nie wiem jaki rozmiar bo 53 jakiś chyba mały się wydaje a 56 hmm. Już mam mętlik w głowie chyba obejrzałem wszystkie rowery przełajowe w internetach. Chciałbym przeznaczyć na rower 4500zł i szukam czegoś na shimano 105 i tarczowych hamulcach i ciężko coś znaleźć w tej cenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Panowie Canondale Caadx 105 w rozmiarze 54 czyli M przy moim wzroście 177cm i noga 80 nie będzie duży dla mnie?
 

 

mimo że nie kupiłeś tego canondale, to na przyszłość zwróć uwagę na przekrok. O ile dobrze zmierzyłeś nogę i masz faktycznie 80, to ten canondale w rozmiarze 54 ma przekrok prawie 81cm więc rama jest dla Ciebie za wysoka. Do przełajki daj sobie min 5-7cm luzu, nie wliczając butów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...