Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni]- jak zmierzyć średnicę rury sterowej ?


soccer216

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Zmieniam amortyzator w rowerze Romet Rambler 1.0 2014 , i mam problem ze znalezieniem średnicy rury sterowej w tym oto rowerze.


+Dodam jeszcze że chcę kupić amortyzator o skoku od: 100mm do 150mm (do 300zł).


*Polecicie mi jakiś dobry amorek ?


 


Pozdrawiam !


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dawaniem większego skoku to wszystko zależy od amorka jaki ma i jaki chce mieć., fakt, zbyt dużej różnicy nie można dawać ale 2cm nie zrobią np. zbyt dużej różnicy dla geometrii roweru, a może być tak ze mimo trochę większego skoku przód się nie podniesie. trzeba zmierzyć ile jest teraz od osi piasty do początku rury sterowej i zobaczyć jaka odległość będzie w planowanym do zakupu amorku. chodzi o wysokośc spoczynkową amorka. róznica to podniesienie przodu roweru do góry, ew. obniżenie ale to mniejsze prawdopodobieństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nawet ja nie wiem ile było w nim skoku bo Romet włożył do tego rowero strasznie zły ''amortyzator'' firmy MODE z Chin

To też wyciągnij siłą i zmierz. Ale na oko 80mm to max co tam było. Pakowanie 150mm to bardzo głupi pomysł, zepsujesz tylko geometrie, obciążysz główkę i upośledzisz kierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCM i XCR to jest dziadostwo, ale XCR trochę mniejsze, bo przynajmniej jest amortyzatorem. W porównaniu do tego co ma to będzie pracować jeśli nie jest zbyt lekki.

Wiadomo, że do byle jakiego powietrznego to im brakuje lata świetlne, więc ja bym dozbierał jednak do jakiejś używki (500 zł powinno wystarczyć pod 26'). Na to to naprawdę szkoda pieniędzy, bo sezon - dwa trochę bardziej niż turystycznej jazdy i żegnamy się z jakąkolwiek sztywnością...

 

I do Twojej ramy 100 mm skoku to jest maks jeśli do tej pory było 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...