Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

"pedalskie gacie z lajkry" ? Dobrze, że są ędurowcy, na których można wzorować górską stylówę :yucky:

 

I zaraz się zacznie dyskusja w czym jeździć a w czym nie , a nie o tym jest wpis , który według mnie jest trafiony przed okresem świątecznym jaki się zbliża nieubłaganie i z jakimi dylematami się wiąże.

 

Ja na  Mikołaja dostałem prenumeratę Bike’a ale to po konsultacji z moją żoną ;];]
Za prezent choinkowy przyjęliśmy opcję książkową –
„Jazda rowerem górskim” – Biarn Lopes, Lee McCormack
„Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego” – Lennard Zinn
„Biblia treningu kolarza górskiego” – Joe Frie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno skarpetki z napisem "Trening musi zostać odbyty" są takim dobrym pomysłem na rower? Skarpetka może się nieco zsunąć i pierwsze dwa słowa staną się nieczytelne... zostajemy z trzecim... :D  Jeśli do tego przywdziejemy "pedalskie gacie z lajkry" może to być odebrane jako swoisty manifest :D i na co to komu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raczej nie ma tu nikogo na etapie kupowania swojego pierwszego roweru, ale za to założę się, że Wasi znajomi często proszą Was o pomoc w tej kwestii. Oto i ona! ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada pochwalić za ten tekst, prosto z mostu i bez pitolenia o niuansach, które na początku są nieistotne a odwracają uwagę od ważniejszych rzeczy.

Dobrze wypunktowane kilka spraw z którymi 100% się zgadzam:

- nie ma rzeczy uniwersalnych, rower MTB nie jest uniwersalny tak jak samochód terenowy nie jest uniwersalny, mimo tego że da się nim jechać i po lesie i po autostradzie

- to co jest często zmorą na tym forum - koniecznie rower MTB, będę jeździł FR, Enduro, DH, dirt, street, 4x, dual, XC i kilka innych rzeczy, a wszystko na stołecznym DDRze po drodze do sklepu, a w ogóle to musi być full bo mnie tyłek i ręce bolą jak odbywam swoją ekstremalną wyprawę raz w miesiącu w wakacje

- jak w wielu innych hobby - pierwszy zakup to zwykle mniej lub bardziej nietrafiony zakup i trzeba się z tym pogodzić, nie mając doświadczenia i preferencji niezwykle trudno jest dobrze wybrać, a bywa że zainteresowania odwracają się o 180 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Jest to najdłuższy wpis w historii bloga i stanowi pełny (mam nadzieję - jak nie, to mnie poprawcie!) przewodnik po najtańszych sztywniakach do jazdy trail/enduro.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooyek, a dużo podjeżdżasz czy głównie walisz w dół?

W tym roku tylko raz byłem w bikeparku ;) I starałem się podjeżdżać jak najwięcej (a jak najmniej pchać). Powiem tak: na 1x podjeżdżam tyle, ile podjeżdzałbym na 2x.

 

Nigdy nie twierdziłem, że 1x jest dla każdego: http://www.1enduro.pl/naped-1x10/

 

...ale przyznasz, że pod kątem praktyczności to rozwiązanie ma ogromne zalety (a o tym pisał modrzew).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł. Sam jezdzilem sezon na 2x8 o zakresie jak w 1x10 z zebatka 32/34 i dlatego na ten sezon juz kompletuje 1x10.

 

Hornet według mnie wygrywa zestawienie jako maszyna do typowego enduro. Jak go zobaczylem na targach bylem pewny ceny min 6000 zł. Primal wypada bardzo dobrze jako typowy sciezkowiec. Ceny NS mnie śmieszą, szczególnie stalowka za ponad 6k z sektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie i widać jak na dłoni, że w zdecydowanej większości te HT są bardzo słabo wyposażone. Innymi słowy lepiej nie być frajerem "łapiąc" się na magiczne "ęduro" tylko kupić ramę i składać od podstaw. NS to w ogóle zaczyna być śmieszna firma z tymi cenami. Co najmniej jak by latami byli na rynku. 

 

Napęd 1x to dla wielu w docelowym terenie za mało ale co kto lubi i jak kto lubi jeżdzić. Tutaj lipa jak nie ma w ramie przygotowania pod montaż przedniej zmieniarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, trochę się chyba uparliście na tego NS-a... Cena konfiguracja Cromo na tle 45650b faktycznie jest z czapy, ale gdyby nie On-One, byłaby do uzasadnienia - nie ma na rynku innych rowerów w tej cenie na tak ładnych stalowych ramach (same ramy zwykle kosztują 2000+).

 

Ale jeśli chodzi o wszystkie wersje aluminiowe - moim zdaniem wypadają może nie "okazyjnie" (jak Hornet), ale konkurencyjnie (do np. Commencala czy Vitusa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej złożyć stalowego eccentrica niż go kupic gotowego. Ale ns chyba chce zawładnąć światem. Nie uda im sie to wypuszczając krzywo pospawane eccentrici, albo mylac wahacze w snabbach. Tak, moze to i pojedyncze przypadki (eccentrici były 2 o ktorych slyszalem), ale kupując rame snabba za wcale nie mały hajs nie powinno sie to zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

W tym roku tylko raz byłem w bikeparku ;) I starałem się podjeżdżać jak najwięcej (a jak najmniej pchać). Powiem tak: na 1x podjeżdżam tyle, ile podjeżdzałbym na 2x.

 

Nigdy nie twierdziłem, że 1x jest dla każdego: http://www.1enduro.pl/naped-1x10/

 

...ale przyznasz, że pod kątem praktyczności to rozwiązanie ma ogromne zalety (a o tym pisał modrzew).

No to ja podjeżdżam mniej niż na starym 3x8 ;) ale to raczej kwestia połączenia niezbyt mocnej łydki i jazdy bliższej ostrzejszemu CX niż endurowaniu. W utrzymaniu praktyczniejszy jest 1x10 jak najbardziej.

W przyszłym roku powalczę jeszcze z mniejszą zębatką NW z przodu. Jak się nie sprawdzi to jednak idę w 2x10, bo jest _praktyczniejsze_ przy moim podjeżdżaniu ;) Spadam, bo temat nie o tem :)

 

Cen NSa już kilka razy miałem tknąć tu i ówdzie na forum, ale bałem się że mnie koledzy posądzą za #gorszysortPolaka ;) przez kalanie naszego. Trochę zdębiałem jak zobaczyłem ekcentryka w sklepie z wywieszką 7,5kPLN. Jakoś zaraz na początku jak się pojawiły na rynku. Ciut daleko od ramy za 1500 do tych 7500. Spadam, bo temat nie o tem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiem, że postanowienia noworoczne są mało męskie, bzdurne i w ogóle niefajne. Dlatego zrobiłem taką listę, która BĘDZIE fajna :) 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...