Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Z nudy spowodowanej pogodą oraz faktem iż fabryczne mocowanie na gumki rozwalało moją psychę , popełniłem małą rzeźbę. Z elementu K-edge oraz adapterka hebla zrobiłem profesjonalne , minimalistyczne mocowanie pod "świeczkę"

IMG_20230326_115922.jpg

IMG_20230326_120004.jpg

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Województwo lubuskie – numery rejestracyjne zaczynają się na literę "F". Lubuskie nie mogło dostać L, bo tę literę "wziął" Lublin, nie mogło dostać G (od Gorzowa Wielkopolskiego), bo tę literę dostał Gdańsk; wprawdzie lubuskie ma dwa miasta wojewódzkie – obok Gorzowa, w którym jest siedziba wojewody ma również wojewódzką Zieloną Górę (siedziba sejmiku wojewódzkiego), ale Z też zostało zajęte przez woj. zachodniopomorskie. Na temat pochodzenia litery F na tablicach aut z lubuskiego krążą różne legendy, m.in. takie, że inspiracją była nazwa słynnego klubu żużlowego Falubaz.  🥹😉😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odebrałem graty z Paczkomatu. Potem je pooglądałem, posprawdzałem, pobawiłem się. Kombinowałem jak w FC-M8100-1 na leniucha wymieniać samą zębatkę bez demontażu korby i pająka, ale potrzebny jest do tego torx T15 z dziurką. Moje bity okazały się za twarde, żeby wywiercić w nich otwór, muszę więc poszukać po sklepach odpowiedniej nasadki.
Później po raz pierwszy umyłem Oiz'a. Gdybym wiedział, ile z tym pierdzielenia, to nie kupiłbym fulla. :D
Jak na zewnątrz zrobiło się ciemno, to wziąłem się za prace domowe - ku uciesze sąsiadów odpaliłem udar :devil: i zamontowałem ostatnio kupiony uchwyt, na którym powiesiłem wcześniej umyty rower. Teraz będziemy mieć się ciągle na oku. :wub:

image.thumb.png.d5c322ec26f42e192dc9444cfd3b6445.png

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra ramy i widełki z boku taśmą Oraguard z Allegro. Ta taśma jest klejoną na mokro i jak się postarać to bardzo dobrze wychodzi. Zaś widełki pod łańcuchem (osłona w Spectralu jest za krótka)  samoprzylepną gumą.  Kawałki tej gumy trafiły też na boki widelca na dole - tam jest zagrożenie przy transporcie na haku. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TheJW napisał:

Jak na zewnątrz zrobiło się ciemno, to wziąłem się za prace domowe - ku uciesze sąsiadów odpaliłem udar :devil: i zamontowałem ostatnio kupiony uchwyt, na którym powiesiłem wcześniej umyty rower. Teraz będziemy mieć się ciągle na oku. :wub:
image.thumb.png.d5c322ec26f42e192dc9444cfd3b6445.png

No i zrobiło się świątecznie... Do tego praktycznie. Na Wielkanoc wieszasz jakieś pisani a na Boże Narodzenie światełka.

@Wojcio masz jakiegoś linka do tej samoprzylepnej gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...